Dovoz auta z nemecka

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
cheiron
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.06.2009 22:56
Zdieľať na Facebook

Dovoz auta z nemecka

Príspevok od používateľa cheiron »

Zdravim

Chcel by som si od vas nechat poradit, aky je vas nazor na firmy co dovazaju auta zo zahranicia? oplati sa to podla vas risknut? Ja osobne tomu totiz velmi nedoverujem, ale ked si zase zoberiem tu cenu, je to vzdy dost lakave...


Dakujem za vsetky nazory
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

dovoz

Príspevok od používateľa vajciak000 »

mas ss
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Dovoz auta z DE

Príspevok od používateľa denial »

Dobry den.

Doniesol si niekto sam nedavno auto z Nemecka od fyzickej osoby?
Zaujimalo by ma zopar detailov:

-na stranke uradu pisu, ze auto treba pred vystavenim vyvoznych znaciek pristavit na kontrolu. Ako ho tam pristavim, ked ho ma predavajuci odhlasene, teda nema znacky? Videl som nejake cervene znacky, daju sa pouzit na tento ucel a kde sa daju zohnat?

-tiez pisu, ze cestna dan sa musi zaplatit cez SEPA mandat/inkaso, ako si ho aktivujem na slovenskom ucte? ta dan sa plati na jednotny ucet pre cele Nemecko alebo kazdy okres ma iny ucet?

-nemecke poistenie pre vyvozne znacky sa tam da uzatvorit hocikde v meste v beznej poistovni? alebo radsej cez internet - cez aku stranku?

Pisu, ze dan je okolo 600 eur a poistenie 300 eur na rok. Ked si dam znacky na mesiac, tak platim 1/12 ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta z nemecka

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nikdy by som nešiel do kúpy dovozu bez vlastnej prítomnosti pri výbere auta.Niečo dovozov mi prešlo rukami a asi by mnoho ľudí vytriezvelo pokiaľ by videli auto pri kúpe a auto po "premene" keď sa odovzdáva novému majiteľovi.Ľudia zrejme stále nevedia pochopiť základnú podmienku dovozu a to je zárobok.Cieľ dovozcu a ciel záujemcu sú dva svety.Ja si vyberiem,vidím čo si vyberám a z akého zdroja,dovozca splní úlohu ohladne služby dostať to do štátu z potrebnou administretívou,to je ok a rešpektované že si to dá zaplatiť.Sú takmer výnimka autá ktoré krátky čas po dovoze nekončia v dielňach.Bez pochybnosti si dovozcovia aut tie základné veci akolo toho či auto bolo búrané,či bolo striekané a všetok mejkap okolo ostrážiť vedia.Technický stav si hlboko dovolím pochybovať,z tým má problém na akej takej úrovni 90% dielní a nie prekupník,mazať si med okolo huby je jednoducho trestuhodný optimizmus.Pri úprimnosti každý dovozca povie...dnes nájsť dobré auto je obrovský problém,tam kde by boli sa nedajú zaplatiť.Kým donedávna klamal nejaký turek,teraz to robia už aj domáci v pomerne velkej miere a ešte na drzovku.Výborné aj mrcha auto sa dá takmer nerozdielne kúpiť tu aj tam.
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta z nemecka

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

1. Prečo si myslíš, že rieši tieto veci ak sám nepôjde po auto?
2. Prečo riešiš čo, prečo, začo, načo a neporadíš k veci tak ako sám chceš aby to robili iní v iných témach? :::
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz auta z nemecka

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico - only for you - vysvetliť sa dá všetko, bohužial nie všetkým. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných