Suzuki Grand Vitara - po zváraní neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ghaur
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 14.09.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Suzuki Grand Vitara - po zváraní neštartuje

Príspevok od používateľa Ghaur »

Čaute chlapi. Nedávno môj otec havaroval na Suzuki grand vitare rv. 2002, 2,5L benzín V6, tuším 106kW. Auto došlo po svojich ku klampiarovi kde ho zvárali. Problém je, že po zváraní už nechce naštartovať. Objednala sa nová RJ, imobilizér a spínacia skrinka pretože ich pravdepodobne neodpojili pri zváraní, no aj tak auto nechce naskočiť. Čerpadlo paliva počuť, že po pretočení kľúčom bzučí ale iskru nedáva (bol som pri skúšaní). Nemá niekto nápad na čo sa ešte pozrieť ? Ďakujem
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

A čo tak nárazová poistka?
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Velmi nešťastný spôsob opravy a klampiarovi odtrhnúť vercajk pretože za hlúposť sa platí.Ale aj pokračovanie ide v podobnom duchu.pokiaľ sa už stalo čo sa stalo,je nutné zistiť či sú prítomné čivotne dôležité signály na základe ktorých pracuje zapalovanie a či je prítomné palivo a impulz na otvorenie vstreku.
Takže nie pozrieť,ale merať.Pozrieť to môže aj susedovie babka,tu ale treba merať.
Ghaur
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 14.09.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ghaur »

Bjbbobek neviem či čídlo nevypína len čelný naraz a toto bol bočný. Každopádne ku klampiarovi došlo po svojich.

Mhlavaty ďakujem, dúfal som, že sa vyjadrite k téme aj vy. Rád by som auto dotiahol k mechanikovi ale všade kde prídem s 20 ročným japoncom má otáčajú na päte už pri dverách dielne. Nebaví ani mňa vŕtať sa v tom hoci som elektrikár ale buď to nejako vyriešim ja alebo auto skončí na šrotovisku a otec bez auta. Palivo z výfuku veľmi cítiť nebolo a auto nenaskočilo ani na taký ten štartovací sprej. Začal by som symptómom, že nieje splnená podmienka pre štart a teda RJ nedá pokyn pre iskru. Dobre tomu rozumiem ? Alebo v ktorom uzle premeriať signál z RJ či dáva pokyn na zapálenie a neporúčalo sa trebárs iba nejaké relé po ceste alebo zapaľovacia rampa ? Osciloskop mám.
Ďakujem
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

bjbbobek napísal:A čo tak nárazová poistka?
Tiež ma to najprv napadlo, ale píše, že auto došlo do servisu po svojich.
Takže asi šikovní zvárači s elektrikou odpálili čo sa dalo.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Je to komplet posladané? Na nejakom voze sa nám stalo, že bez vzduchového filtra to nenaštartovalo. Bolo tam treba namontovať obal na filter a potom to išlo. Netuším, ako to majú ošetrené a či je to pri všetkých vozoch s elektronikou, ale toto sa mi stalo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V prvom kroku...čo chýba.Palivo,iskra alebo oboje.Sú systémy kde je to oddelené a kde riadené spolu.
Ak iskra...zistiť prítomnosť a tvar signálu z čidla kľuky a čidla vačky.Teda to je pre oscilo.Ideálne by bolo odoberať signál na pinoch RJ,tým sa hneď vyrieši problém že chyba nie je "po ceste"
Ak má RJ oba signáli už je nutné vychádzať zo zapojenia či je RJ napájaná. V podstate viac nie je možné v domácich podmienkach riešiť.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ghaur-maoi sme take pripady nie len jeden.Poistka,RJ,odidene immo,vlastne rozladenie.Presne tento typ auta sme mali aj my v dielni na cistenie DPF /teda diesel/,a po namontovani DPF auto nestartovalo,rozladene immo.Ak cches doriesime,napis mi SS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní