Suzuki Ignis 1.3 GA VVT nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lukas217
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.11.2010 10:46
Zdieľať na Facebook

Suzuki Ignis 1.3 GA VVT nestartuje

Príspevok od používateľa Lukas217 »

Dobrý den,

Som na tomto fore novy a hlavne laik do aut nikdy som ziadne nevlastnil takze prosim o zhovievavost pri prieseni problemu. Pred necelym tyzdnom priatelka kupila suzuki ignis. Kupovany bol v KE dojazdilo sa snim v pohode az do Kezmarku. auto potom stalo asi 2 dni, boli mrazy oba dni pod nulou asi do -4. Vcera som siel auto startnut, lebo dnes sme ho chceli ist prihlasit a auto nestartuje cela pristrojovka svietila ako za normalu cerpadlo natiahlo benzin pekne to pocut a po nastartovani len cvak cvak a koniec nic sa nedialo. Ma to aj imobilizer, takze som si myslel ze to najskor zablokovalo motor proti nastartovaniu, ale neviem ako ked sme s tym nic nerobili. Alebo nieje to baterka, ze bola slaba? ale rpeco potom setko svietilio aj na pristrojovke tak ako ma potom sprtanim sa s gombikami na alarme a hukani pipani sa baterka asi vybila uplne lebo potom uz nesiel ani alarm ani svetla ani central nic. Alarm je tam namonotvany nejaky cobra security system mate s tym nejake skusenosti? dakujem za vsetky rady co s tym som fakt laik a do aut sa velmi nevyznam. Dakujem. Pre doplnenie auto bolo vyrobene v r 2005 a pocas 5 rokov leasingu co mal chlapik nemenil nic okrem brzd a beznej udrzby ako filtre. Cize vsetko je tam povodne ma najazdene 60 500 Km
k-maro
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 13.12.2009 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k-maro »

akumulator
martincichy
Príspevky: 5456
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

aj ja si myslím, že po namontovaní nového akumulátoru igniska "ožije"
stopro100
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 20.08.2009 19:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stopro100 »

jednoznacne akumulator, presne toto iste my spravilo na firemnom swifte, cerpadlo nacuca, vsetko svieti jak ma a ked brnknes tak cvak cvak a to je vsetko
lumenos
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 30.05.2007 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lumenos »

nezopne relatko pri nizkom palubnom napati isto baterka...ak nemas nabijacku tak skus aspon start kable z ineho auto od kamarata alebo suseda a vies ze je to baterkou.
Lukas217
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.11.2010 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas217 »

Tak chlapci baterka bola dobita dala sa do auta a stale nic len teraz uz nerobi cvak cvak zacne tocit aj starter cize dalsie rady? sviecky ci starter ukostrenie ci take nieco?
moont
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 20.04.2008 22:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moont »

Zdravim...no na tu bateriu a dobitie by som nespoliehal,a radšej kupil uplne novu....
moont
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 20.04.2008 22:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moont »

...vyčistit sviečky alebo chyba v rozdelovači......aj može byt nejaký kontakt....ak sa nemenili sviečky.... tam su špecialne ktore maju životnost stopätnast tisíc kilometrov a potom treba vymenit....p.s.servisman nam toto povedal zo suzuki.ty stoja 25.€..takže to nie je blaf..vlastním tiež toto auto a pravidelne chodím s ním do servisu...pozrite sa do servisky kedy vam boli menené ak máte viac ako 115 tis. km.
Lukas217
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 29.11.2010 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas217 »

Dakujem za vsetky rady problem bol vyrieseny nieco s imobilizerom servisman popinkal na DO a auto naskocilo, este raz dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných