Subaru Legacy - spojka ide zrazu lahko

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sanjozko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03.12.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Subaru Legacy - spojka ide zrazu lahko

Príspevok od používateľa sanjozko »

Ahojte, mam subaru legacy V 2010 110kw 2.0i. Problem zacal pred tyzdnom. Prvych par centimetrov stlacenia spojky islo velmi lahko az som niekedy necitil ze som ju stlacil. Dnes ked som uz isiel tak cela spojka ide velmi lahko, zabera len na uplnom konci a stane sa aj ze mi pedal nevytlaci naspat. By ma zaujimalo ci bude nutne vymenit celu spojku alebo s tym moze byt aj nieco menej nakladne? Dakujem
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Spojku meň ako celok, čiže lamelu, mekáno, ložisko a máš pokoj zasa na dlhé roky.
Keď to nevymeníš celé, "lebo šetrenie", môže sa ti stať, že to budeš za pár mesiacov rozoberať znovu a vyjde ťa to oveľa viac.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

problem nebude zrejme v spojke samotnej, ale v jej ovladani. Pozri spojkovu kvapalinu, ked bude malo alebo nic, hladaj unik.
sanjozko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03.12.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanjozko »

Vdaka, cize pozrieme ten unik kvapaliny a ked na nic nezistime s bratom, tak servis a ked predsa len ta spojka bude tak celu.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

ked bude spojka(co nebude) treba menit samozrejme celu sadu.
a ked najdes prazdnu nadrzku na hlavnom spojkovom valci, nalej do plna a odvzdusni. Odvzdusnovak je aj na hlavnom aj na pracovnom valci. Pravdepodobne to spojazdnis, a aj to par dni vydrzi, kym zozenies nahradny diel. Pracovny valec vymenis aj sam, hlavny bude problem z hladiska pristupu.

Ak ma auto menej ako 250 000 km, je velky predpoklad ze spojka samotna to nebude.
sanjozko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 03.12.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanjozko »

Vyzera ze spojka to nie je, auto ma 170000km. Dve nadrzky na brzdovu kvapalinu tam mam, mensia bola uplne prazdna, doliali sme naslapali a pedal ide ako spred tyzdna, lahko ale len navrchu. Brani mi tam nejaky box ktory musime dat dole aby sme odvzdusnili. Nemali sme naradie, pondelok pride brat a budeme pokracovat a mozno aj uvidime mozny unik.
Napísať odpoveď

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní