Subaru Forester SG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blastrik
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 31.08.2010 05:44
Zdieľať na Facebook

Subaru Forester SG

Príspevok od používateľa blastrik »

Ahojte. Potrebujem poradiť. Chystám sa kúpiť nejaké schopné SUV, ktoré zvládne aj nejaký terén. Mám záujem o Forester SG 2,0i 116 kw s redukciou. Alebo je ešte nejaká iná alternatíva? Rád si prečítam vaše názory.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Dobrý výber, môžeš porozmýšlať aj nad Grand Vitarou a samozrejme by trebalo uviesť aj finančný strop.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Oboje v benzine je skvela volba, oboje je staly pohon 4x4 (Suzuki GV od 2005-) s priblizne rovnakymi jazdnými vlastnostami v terene a redukciou (Subaru M/T, Suzuki M/T + A/T).
Treba uz iba vybrat ten spravny kus s poctivou udrzbou a v pripade dovozovky bez ukradnutej DPH.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Treba si blizsie specifikovat ake mas potreby a ocakavania od toho auta.Mal som sg 2004,este 92 kw,bolo to dost slabe,zralo to 12-13l po meste,vnutorny priestor celkom stiesneny,hlavne vzadu malo miesta,kufor tiez na pohlad vyzera vacsi ako je v skutocnosti,bezramove okna-pri vyssej rychlosti dost vysoky aerodynamicky hluk lebo kazdy magor zabuchuje dvere tak ze chyti sklo a ohnu sa trojuholniky pri zrkadlach,ale zasa kurenie 1+,prejazdnost vyborna,zadny tlmic 500e/ks vydrzali mi 2 roky,,zalezi z coho chces presadnut,ale velkostou je to cca 4-kovy golf kombi s vyssou svetlou vyskou,teda dost male auto.Dost info mas na ceskom subaru fore.
blastrik
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 31.08.2010 05:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blastrik »

Ahojte. Odpisujem až teraz nakoľko ma nechcelo pustiť do odpovede aj po prihlásení. Mal som Grand Vitaru 2,4i 124 kw to bol fajnový motor aj Vitarka bolo celkom fajn autíčko len na ceste bola dosť tvrdá. Určite by som ju nepradával keby bola 5 dverová. Teraz poškuľujem po Foresterovi, z množstva prečítaných recenzií a rôznych článkov som vydedukoval, že je lepší na ceste a porovnateľný v teréne s Grand Vitarou. Na GV s 2,4i motorm nemám financie tak by som musel ísť iba do 2,0i čo nemám odskúšané ale podľa dočítanych informácií je to vraj lenivé a žerie to okolo 10l. Aj preto by som radšej SForester 116kw. Redukciu potrebujem pri mojom používaní. V porovnaní s GVitarou by to malo byť živšie.
Čo poviete na tieto kúsky:
http://subaru-forester.autobazar.eu/20- ... 59477.html
http://subaru-forester.autobazar.eu/20i ... 74006.html
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V teréne si myslím že by vyhrala Grand Vitara, Forester bude mať problém so zadnými ložiskami, vydržia +- 100tkm, ak sa ale poriadne neočistia poloosi pri výmene tak nové gufera na tehlici sú zničené okamžite a výdrž ložísk tým padom ide rapídne dole, kludne za 15000km by si mohol meniť znova.
Pootom ta potrápia zadné samonivelačne tlmiče, ktoré sa menia za klasiku + strunu
blastrik
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 31.08.2010 05:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blastrik »

OK, skúsim sa opýtať takto. Čo by ste si vybrali vy, ak by obidve autá boli rovnaký rok výroby, rovnaké km, rovnaká výbava a proste v rovnakom stave opotrebenia. Subaru Forester 116kw vs Grand Vitara 103kw. Obidve autá by boli na LPG.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

U mňa by jednoznačne vyhrala Grand Vitara. Mne sa auto ktoré kupujem musí aj páčiť a Vitara je pre mňa oveľa krajšie auto, jeden čas som po ňom aj poškuloval, samozrejme účel splní aj to druhé. Takže za mňa Suzuki. :41c2:
blastrik
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 31.08.2010 05:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blastrik »

Našiel som celkom pekný kúsok Grand Vitary ale je to motorizácia 2,7i 135kw je to USA verzia. Neviem sa nejako dopátrať k viac informáciám k tomuto motoru. Spotreba tam ale asi bude vysoko nad 10 l, že?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Forester sa vždy viac hodí na cestu , tak že ak terén tak skôr tá Grand Vitara. Forester sa síce nezlakne terénu , ale na nejaký tvrdý terén to určite nie je. Ja by som ho ohodnotil ako velmi odolné SUV
Inak čo sa týka spotreby tak 10l benzínu bude bežná spotreba aj pre Forester, lebo ten si nikto nekupuje na cestovanie krížom po EU. Grand Vitara si pochopitelne vypýta ešte viac
Spotreba Forestrov 2.0R 116kW - 9,59l/100km
Spotreba Grand Vitara 2.0i - 10,43l/100km
Spotreba Grand Vitara 2.4i - 11,27l/100km
Vitara 2.7i už je V6 a tá jednoducho bude žrať ešte viac už len preto lebo má 6 valcov
blastrik
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 31.08.2010 05:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blastrik »

Nepotrebujem to do tvrdého terénu. Tam kde to potrebujem by som to zvládol aj bez redukcie ale to by trpela spojka preto radšej zredukovať a pomaličky prejsť. GV som mal a môžem povedať, že je to fakt odolné SUV aj pri hrubšom zaobchádzaní. Ináč ten V6 agregát ma stále lákal ale v prevedení 3,2 v GV tam aj tá spotreba nie je až taká hrozná. Ten 2,7i je asi pomerne zastaralý a neohúri ako spotrebou tak ani výkonom. No pokiaľ by som sa zmestil do nejakých 12-13l tak by to nebolo až tak hrozné. Aj tak by to išlo do LPG. Je to pravdepodobne motor, ktorý sa dával do GV XL7 a pofdľa prečítaných nejakých testov sa v mestskom režime zmestili do 14 l, no na spomínanej XL7 sa dá ešte jazdiť aj bez 4x4 ale váhovo bude asi ťažšia.
Napísať odpoveď

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní