Smart fortwo problem z abs kontroly

Diskusia ohľadne vozidiel značky Smart

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

banhanfele
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.12.2016 15:45
Zdieľať na Facebook

Smart fortwo problem z abs kontroly

Príspevok od používateľa banhanfele »

Zdravim mam problem so smart fortwo ak nastartujem auto vybehnu mi 3 kontrolky abs rucna aj esp a nejde mi vyhodit rychlost ak dam spiatocku zadne svetla reaguju ale nezabera niekedy ak sa podari a auticko reaguje ide normalne Pocas jazda mi vyhodi tie kontrolky a vsetko funguje az kym nezaradim do neutralu hnet ak dam neutral znova nejde vyhodit rychlost prosim vas viete mi poradit co stym ??? Uz mam Cele auto rozobrate a nic som nenasiel
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nic nenajdes.Tak sa prejavuje chyba v prevodovke.Casty problem u smartov,uz som niekolko riesil.Odporucujem diagnostiku a znova nakalibrovanie el.suciastok na prevodovke.
banhanfele
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.12.2016 15:45
Zdieľať na Facebook

Smart fortwo problem z abs kontroly

Príspevok od používateľa banhanfele »

Tak myslis ze je to v prevodovke ?jedna nebola rozobrata a bol som na dignostiku vypis alo chyby abs a to co som opisal ale nedali sa vymazat tak neviem mechanik povedal ze to je v elektrike pod sedacku ale tam bolo vsetko v poriadku
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Co konkretne vypisovala diagnostika a hlavna AKA????
banhanfele
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.12.2016 15:45
Zdieľať na Facebook

Smart fortwo problem z abs kontroly

Príspevok od používateľa banhanfele »

To keby som vedel no nic zajtra rozoberem celu prevodouku a uvidime co tam najdem
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak toto budem určite sledovať :40bd: :40bd: Ako amater rozoberie robotizovanú prevodovku :40bd: :40bd: a hlavne čo tam najde :40bd: :40bd:
Sám som naozaj velký fanúšik malých aut, ale práve tento robot zaručuje , že Smartík sa u mňa nikdy neobjaví. lol Prečo ho súdruhovia z NDR neurobili aj s klasickým manualom??? Alebo žeby to poriešil "swap"??? :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
banhanfele
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.12.2016 15:45
Zdieľať na Facebook

Smart fortwo problem z abs kontroly

Príspevok od používateľa banhanfele »

Sak jasne ze to nerozoberem ja haha to by dopadlo odnesiem ho k mechanikovy no a snat to vyriesi
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

A co ma rozoberat?Ved ta prevodovka je plnych el.snimacov a el.ventilov.Po rozobrati a znova skladani treba uplne vstko znova nakalibrovat,sam som zvedavy ako chce znovu nakalibrovat ak nema diagnostiku star.Ja mam viem co hovorim.To nie je len tak ako si topredstavil.Uz som mal 3smartzov v dielni,VZDY po oprave "domaceho majstra".
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto by bolo najlepšie riešenie : https://www.youtube.com/watch?v=uJffTGTDWdY :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Smart fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný