Brzdy...

Diskusia ohľadne vozidiel značky Smart

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smartx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.07.2016 15:55
Zdieľať na Facebook

Brzdy...

Príspevok od používateľa smartx »

zdravím vás...priatelka si kúpila smart (fortwo) resp. city coupe....rocnik 1999 , 0.6 benzin, automat 6st, 110tis km. Samozrejme na behanie po meste. Zatial jazdí druhý týždeň a vznikol prvý problém. Brzda nebrzdí, zatlačí na podlahu a dobrzdí strašne daleko, resp. radšej nejazdí, kým v servise nepovedia, čo je to. Zaujíma ma prvý váš názor, čo to môže byť. Ďalšia vec, olej na dalšiu výmenu je písaný na 4/2017..čiže predošly majitel ho menil pred 4-5 mesiacmi...pozrel som rysku...bol pod minimom...dolial som skoro 3/4 litra 5W40 castrol a nejak extra nad rysku "nevybehol", či to tak má byť, netuším. Neviem nájsť v motore veko na doliatie destil vody do chladiča (nezmrznucej zmesi), neviete mi povedať, kde môže byť skrytý? Prevodovkový olej do automatu dám vymeniť tiež. Pri naštartovaní vyjde z výfuku biely až svetlý dym...iba prvé sekundy...nerobilo to pred dvomi týždňami..až teraz...ani to neviem prečo...bude asi sranda s týmto autíčkom :).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bože,prečo si sa neopýtal pred kúpou tejto pohromy na kolesách.To auto kto už v dielni mal,tak si namontoval kameru pred dielňu aby včas zamkol.Daj zlavu a pusti prvému čo príde,ver tomu že ešte dobre pochodíš.Neopravuj,kašli na chyby čo má,daj zľavu a het.Vysoko to vyhráš,každá ďalšia alternatíva len predlžuje agóniu,to nie je auto ale pohroma.Ale o tom sa rýchle presvedčíš,aby si ma neupodozrieval z neprajnosti.Ja ti práve chcem dobre,to neskôr pochopíš až poznáš čo je Smart,teraz to môže vyznievať zle,ale neskôr poďakuješ
Ano sranda bude.Niečo ako pohreb,je to slávnosť,ale oslávený má z nej malú radosť.Ty ju ale budeš mať ak sa ho zbavíš.
smartx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.07.2016 15:55
Zdieľať na Facebook

:/

Príspevok od používateľa smartx »

...ake male auto do 3000 eur je pre zenu vhodne? ona toto strasne chcela....tak si kupila...clio twingo c3 c2 nechce ani pocut...tak ake....?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Toyotu Yaris napr. :) Vyber jej červenú a bude určite happy.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mňa od Yarisa odhovorili kvoli variabilnému časovaniu ventilov, prednosť dostal P206 1,4 8v.
Ale uznám oproti smartu je to naozaj velké.
Bol som velmi prekvapený aká malá je Barcheta od Fiatu, keď som ju prvý krát videl naživo, tak som sa ešte raz vrátil aby som si ju dobre pozrel.
Ešte by som povedal že malé sú Aygo,C1,P1007? asi pri tom Pegotovi som si nie celkom istý číslovaním.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povedal by som,nerieš neriešitelné ak nepočúva.Aj tak budeš na vine ty,preto treba nechať,počkať,nech je ako ona chce
S čím sú ženy spokojné ? Čo sledujem svoje zákazníčky - P206 ako jednotka,potom Mitsubishi Colt,Honda Jazz,Toyota Yaris s tým sú ženy velmi spokojnučké.Ale stále viac dnes ženy sedlajú veľké autá,dokonca mám pocit že ak je v rodine také,tak na ňom jazdí práve žena.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tak zas tema ake auto pre zenu a zasa miniblbosti. Este ze sama chcela smarta, ale kazdy rychlo zisti, ze je to len pohroma. Z tych vymenovanych je snad o bezpecnosti len P206, ostane su strasne. Nestoja absolutne za nic, len sa s nimi lahko parkuje a maju relativne mensiu spotrebu, ale to je len relativne... Nechapem, preco by zeny chceli jazdit len v miniautach. Tie, co ja poznam, maju radsej kvalitne auto a zaparkuju si o malicko dalej a prejdu sa a vazia si v tejto dobe absolune nevzdelanych diletantov za volantom svoje zdravie. Ja to budem tvrdit do smrti, ze si neviem predstavit , ze by mi zenu v miniaute niekto zramoval a preto vzdy jazdi v najlepsich mojich autach=najbezpecnejsich... Minimalne by som jej ponukol auris, alebo civic, ked by uz chcela mensie auto, ale ked jej ponuknes 3-5 bmw, alebo mercedes E, tak uz vidim, ako ta prosi, ze ona chce yarisku.... :40bd:
goberschicz
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.06.2016 09:18
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Re: Brzdy...

Príspevok od používateľa goberschicz »

smartx napísal:zdravím vás...priatelka si kúpila smart (fortwo) resp. city coupe....rocnik 1999 , 0.6 benzin, automat 6st, 110tis km. Samozrejme na behanie po meste. Zatial jazdí druhý týždeň a vznikol prvý problém. Brzda nebrzdí, zatlačí na podlahu a dobrzdí strašne daleko, resp. radšej nejazdí, kým v servise nepovedia, čo je to. Zaujíma ma prvý váš názor, čo to môže byť. Ďalšia vec, olej na dalšiu výmenu je písaný na 4/2017..čiže predošly majitel ho menil pred 4-5 mesiacmi...pozrel som rysku...bol pod minimom...dolial som skoro 3/4 litra 5W40 castrol a nejak extra nad rysku "nevybehol", či to tak má byť, netuším. Neviem nájsť v motore veko na doliatie destil vody do chladiča (nezmrznucej zmesi), neviete mi povedať, kde môže byť skrytý? Prevodovkový olej do automatu dám vymeniť tiež. Pri naštartovaní vyjde z výfuku biely až svetlý dym...iba prvé sekundy...nerobilo to pred dvomi týždňami..až teraz...ani to neviem prečo...bude asi sranda s týmto autíčkom :).
tak tomu sa hovori nestastna volba kupy auta..mozte ho dat akurat tak do servisu nech jej tam vsetko porobia cim skor aby potom uz nebolo neskoro
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lorak - o akej bezzpečnosti sa bavíme v meste ?? či na ňu nespadne balkon?? Krútiť sa s Ečkom po parkovisku pred tescom ,alebo nedajbože v podzemných garažach je úloha pre masochistu. Zrejme preto že tie Smarty sú horšie ako Trabant ,ich má v ponuke každý bazár a aj nových sa predáva celkom dosť. A tie krpaté trojičky od gruppy budú celkom shit, preto sa ich predáva už viac ako golfov. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko v madarsku musel byt zlet trabosov niekedy koncom minuleho tyzdna...prvy som ani nevide a podla smradu hovorim, kurva jak keby bol tu niekedy trabant a za par minut som ho mal, taky svetly beige lol, predstav si po tolkych rokoch ani gram hrdze :40bd:

tak som si zaspominal na cestu napriec NDR v 1988, tusim sme aj mali rekordnu spotrebu, toten vzduch mali velmi kvalitne premasteny lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
strbacek4
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 18.08.2015 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strbacek4 »

smarta by som žene nedovolil aj keby mi neviem ako dlho skučala za ušami, že ho chce. To už len človek pozrie a vie, že je to hlúposť, za ktorú sa neoplatí dať peniaze
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jasné ty génius preto sa ho predalo už pár sto tisíc kusov a manageri z mercedesu ktorí do toho vložili svoje prachy sú celkom nesvojprávni. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ked som robil pred 5 rokmi v Nemecku behalo tam vela týchto Smartov
aj benzinových ale aj dizlových

Aj mne sa toto autičko velmi pači na jazdenie po meste,práve kvoli tomu,že sa dá z nim zaparkovat naozaj HOCIKDE
no videl som kaskaderov aj na slovenskej dialnici ,čo v tejto krabici od topánok uhaňali 135 lol, viac to asi nedá... :40bd:

Ale ako vravia prispievatelia , ruky prec od takeho auta, hlavne ked ma na kolese len 3 šruby
všetky auta s kolesami na 3-och šrubach su šmejd
smartx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.07.2016 15:55
Zdieľať na Facebook

automat

Príspevok od používateľa smartx »

....mozem sa opytat prebezne, ci odisla automat. prevodovka v tomto pripade?? Auto radi maximalne po 4 stupen zo 6tich a potom nic...este v servise nebolo s tymto problemom...chceme ho bud predat...alebo opravit...netusim co do smartu 1999 stoji automat...
smartx
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.07.2016 15:55
Zdieľať na Facebook

Re: Brzdy...

Príspevok od používateľa smartx »

brzdovy valec, posilovac brzd.. KO...uz po vymene...asi radsej zvoli yaris toyotu...a predame to
goberschicz napísal:
smartx napísal:zdravím vás...priatelka si kúpila smart (fortwo) resp. city coupe....rocnik 1999 , 0.6 benzin, automat 6st, 110tis km. Samozrejme na behanie po meste. Zatial jazdí druhý týždeň a vznikol prvý problém. Brzda nebrzdí, zatlačí na podlahu a dobrzdí strašne daleko, resp. radšej nejazdí, kým v servise nepovedia, čo je to. Zaujíma ma prvý váš názor, čo to môže byť. Ďalšia vec, olej na dalšiu výmenu je písaný na 4/2017..čiže predošly majitel ho menil pred 4-5 mesiacmi...pozrel som rysku...bol pod minimom...dolial som skoro 3/4 litra 5W40 castrol a nejak extra nad rysku "nevybehol", či to tak má byť, netuším. Neviem nájsť v motore veko na doliatie destil vody do chladiča (nezmrznucej zmesi), neviete mi povedať, kde môže byť skrytý? Prevodovkový olej do automatu dám vymeniť tiež. Pri naštartovaní vyjde z výfuku biely až svetlý dym...iba prvé sekundy...nerobilo to pred dvomi týždňami..až teraz...ani to neviem prečo...bude asi sranda s týmto autíčkom :).
tak tomu sa hovori nestastna volba kupy auta..mozte ho dat akurat tak do servisu nech jej tam vsetko porobia cim skor aby potom uz nebolo neskoro
Napísať odpoveď

Návrat na "Smart fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní