Kupa Smart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Smart

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hereis
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.10.2008 21:31
Zdieľať na Facebook

Kupa Smart

Príspevok od používateľa hereis »

Chcel by som si kupit smarta fourtwo 0,8 diesla 2000 a hore ake su tam problemy a tak,a hlavne ma zaujima spotreba alebo poradte nejake podobne s co najmensou spotrebou.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co blbnes moj so spotrebou 0.8l diesla... daleko viac penazi stratis na opravach a udrzbe, znehodnoteni auta od momentu nakupu do momentu predaja, poistkach, atd.

ci to ma tri litre alebo styri litre na 100km je predsa uplne fuk. Keby to zozralo 3 litre, nafta stoji necelych 40 korun, tak to mas 120 korun na 100km = 1.2Sk/km. Keby to zozralo 4 litre, tak spotrebujes 1.6Sk/km. Teraz pride rozuzlenie : kolko najazdis rocne kilometrov? Dvetisic? Tritisic? Lebo keby si jazdil 30000km rocne, urcite sa nepytas taku otazku ako si sa opytal a zaroven by si asi nekupoval Smart. Mensiu spotrebu od hentoho ma uz len kolobezka.

takze: spotreba je posledne co by ta malo zaujimat na hentakom "obrovskom" aute.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a teraz ma napadla dalsia vec : kolko das za to auto? 150000SK? Tak si potom radsej kup Feliciu za 50000 a ostatne zvysne peniaze mozes investovat do "spotreby" = mozes dvesto rokov jazdit a jazdit a jazdit.


jezis ludia vy sa viete take sprostosti opytat....
ewanqo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 29.02.2008 08:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ewanqo »

mp3turbo napísal:co blbnes moj so spotrebou 0.8l diesla... daleko viac penazi stratis na opravach a udrzbe, znehodnoteni auta od momentu nakupu do momentu predaja, poistkach, atd.

ci to ma tri litre alebo styri litre na 100km je predsa uplne fuk. Keby to zozralo 3 litre, nafta stoji necelych 40 korun, tak to mas 120 korun na 100km = 1.2Sk/km. Keby to zozralo 4 litre, tak spotrebujes 1.6Sk/km. Teraz pride rozuzlenie : kolko najazdis rocne kilometrov? Dvetisic? Tritisic? Lebo keby si jazdil 30000km rocne, urcite sa nepytas taku otazku ako si sa opytal a zaroven by si asi nekupoval Smart. Mensiu spotrebu od hentoho ma uz len kolobezka.

takze: spotreba je posledne co by ta malo zaujimat na hentakom "obrovskom" aute.
hej turbo a ty asi niesi velmi inteligentny!?! co??? vies o tom ze nie kazdy si kupuje auto ako ty aby snim chodil do tesca ale niekto s autom toci peniaze...ked chces auto na roznos pizze tak asi si nekupis jeep 5.7l hemi ale nieco co dokaze jazdit cim lacnejsie aby si to zakaznici nemuseli zbytocne priplatit...a 40halierov na km ked do dna nabehas 300km tak ti to uz niejake peniaze zrobi...a ked si to prepocitas kolko to je za rok...tak pochopis aku blbost si napisal
Pneuman
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20.08.2008 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pneuman »

Smart je predovsetkym a jedine imidzovka, ked sa zrata vsetko cakom prask, je to drahe vozenie. Na rozvoz pizze prehnany luxus. Tip: Peugeot 106 maly benzin/diesel, Fiesta, Clio, Twingo (su lacne), Punto, Felicia LPG / diesel (tie si vsak trochu drzia cenu) atd... Cena ND sa odvija od triedy, nie od znacky, pokial nieje premiova (A2, MB A, BMW1). alebo nova Kia Picanto - zaruka ale vyssia strata hodnoty.
dodo555
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 20.01.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodo555 »

ak chces nieco do mesta tak jednoznacne smart ale cdi nekupuj benzin lebo tam odchadzaju motory. Ak sa o smarta dobre staras tak je bezchybny , nemusis nic davat do oprav iba bezne veci, olej davat kvalitny kazdych 10 tis. km a nie je o com. Mam na jazdenie viacej "lepsich" aut ale ked idem do mesta ked je volny smart jazdim len na nom. Na internete je test Smarta cdi ktory najazdil 540.000km jedine co menili mimo beznych veci bola spojka po 180 tis. km .
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

...smart je do mesta v pohode...ale vadi mi na nom podvozok...na to ze je do mesta je to dost tvrde...
hereis
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.10.2008 21:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hereis »

tak dakujem za rady mili turbo mal by si uvazovat fakt ako ty ostatny ty na to hned prisly na co to auto potrebujem:)ale dakujem aj tak ale dostal som tip na lupo co vy na to?
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

...alebo seat arosa...
mbrs
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 21.08.2007 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbrs »

Čo tak toto :shock: http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=678323 nalepíš reklamu a 4,3/100km :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Smart fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný