Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa jouwy »

Čaute mám otázku ohľadom exea 2,0tdi r.v 2012 , pri akceleracii alebo jazde do kopca auto vibruje, auto bolo v servise už viac krát náprava sa skontrolovala poloosy sú menené, aj vetšina ramien na náprave, dvojhmota sa menila ,tento problém nastal po repase automatu no niesom si úplne istý , samozrejme som to reklamoval prevodovku skontrolovali no dávajú od toho ruky preč že s ich strany je všetko v poriadku , podľa nich je problém v diferáku že menili olej aj v ňom a po vypusteni oleja bolo v ňom kúsky kovu ( po výmene oleja v diferaku je to o niečo lepšie) , auto vibruje pri akceleracii ale keď idem pomalí prídám a uberem niečo zahrkoti ako keby zo spodu , niekde som čítal ze sa niečo nastavuje po repase prevodovky ? a keď sa to nespraví poškodí sa diferák ? Informoval som sa už kade tade a niekto tvrdí že sú to vnútorné kĺby? auto pôjde koncom týždňa znovu do servisu pozre sa komplet všetko na náprave len som chcel vedieť že ak to zahrkoti pri prudkom ubrani plinu tak je možné že to ide s nápravy? Prikláňam sa asi skôr k tomu diferaku , ešte taký detail všimol som si keď jazdím dlhšiu trasu že sú tie vibrácie intenzívnejšie, stalo sa mi už aj to že po jazde po Diaľnici kedy som prešiel do mesta začalo s autom tak triasť ako keby mám povolené všetky kolesá, za každú radu Ďakujen
Naposledy upravil/-a jouwy v 19.10.2023 22:57, upravené celkom 1 krát.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

2-hmota je ok??
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa martincichy »

Vnutorne klby uz mali byt davno skontrolovane.
peknychlapec
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.02.2023 21:05
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa peknychlapec »

Poloos / vnutorny klb reaguje na teplo, cim teplejsie tym horsie. Ak si pouzil neoriginalne poloosi tak ich mozes dat rovno prec.
Zakerna porucha, aj keby si vadnu poloos rozobral tak chybu nenajdes. Jedine vymena.
peknychlapec
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.02.2023 21:05
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa peknychlapec »

Prejav vadnej poloosi je presne ako to opisujes
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa m.f. »

Neoriginalne poloosy ti hadzu pri akceleracii.
Treba kupit originalne,nic ine neporiesis.
Riesil som to na mnohych Passatoch v principe je Seat totozny.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa seven549 »

jouwy

taku vadu ma len par ludi.predaj to auto ak si stym nevie poradit servis.budes v tom len stracat peniaze.

ziadne rady ti nepomozu.taku vadu si vie spravit len dobry mechanik a ten do 5 minut vie kde je chyba.pretoze vie co ma pozerat a skusat.
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa jouwy »

Dvojhmota je nová, kĺby tiež aj obe poloosy , ide o to zahrkotanie pri ubrani plinu môže to spôsobovať zla poloos? Ďakujem
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa herin »

Ahoj,tie rady o predaji nie su od veci..ak to auto vyslovene"milujes"tak investuj dalej..ked ti je to jedno tak predat...
Kamo radim ti z vlastnej skusenosti...
Pred x rokmi som si kupil 3 rocneho passata B6..samozrejme pri 130 zacal vibrovat volant...pomenene vsetko co sa dalo...suma dielov cca 3600 eur...najazdil som s nim 170 000 km a predal ho s 300 000km a nic sa nezmenilo..volant vibroval stale rovnako...
Neskor som kupil este jednu audinu..do tej natrieskanych cca 3000 eur pri akceleracii mierne vibruje..ale ked pridavam plyn pomaly tak nie..dalsie opravy by ms stali cca 1500-2000 eur preto kaslem na to..bude jazdit pokym sa da..
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa oco13 »

Herin to teraz presne vystihol. To čo 90% tu prítomných pacientov považuje za strašnú chybu ja beriem ako vlastnosť auta. Vy tiež každé ráno skáčete z postele ako mladí junáci?? Ja keď sa ráno zobudím a nič ma nebolí tak si myslím že som mrtvy. Auto po 300 - 400t km už má nárok na nejaké chyby a prejavy. Herin tlačí do auta eurá, ja si zvyknem, alebo dám hlasnejšie rádio. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tisíce aut túto teóriu popierajú,pretože ani pri tých 400 tis tam netreba nič podobné riešiť.Skúste porozmýšlať kde je problém,určite na to prídete prečo je jedno auto tak a iné nie.Trochu pomôžem.Kúpite si auto kde je to naložené na siedmych poschodiach,prístup k väčšine vecí ako k peniazom.Servis dnes chce zarobiť,nie sa celé dni trápiť z niečím čo ešte navyše vyzerá ako banálnaoprava.V skutočnosti je to často na rozobratie pol auta,tomu by logicky sekundovala aj cena opravy,hlavne ak sa už dovtedy na tom vybláznilo xy truhlíkov.Servis to dobe vie čo by ho čakalo a aký záver by to mohlo mať pre ochotou gazdu prijať rozsah a cenu....pošlú ho do riti len tak zapráska,povedia niečo univerzálne,za to nič čo poriešili niečo poberú a je pokoj.Pokiaľ riešite Audinky,prvé si uvedomte uloženie agregátu v pomocnom ráme,systém zavesenia kolies a tisíc vecí ktoré súvisia.Čudujete sa že nikomu sa nechce napr vydolovať a prelisovať silenty pomocného rámu. Keď sa kupuje auto,kupuje sa farba,kupuje sa maškaráda displej joystick až po svetlá kozmických lodí všetky hovadiny sveta.Tak si zároveň uvedomte že občas odíde radiátor kúrenia,dvojhmota,začne vibrovať volant,umrie RJ,poserie automat.Nemáte na to ? Mali ste si kúpiť primerané auto,hráte sa na niečo čo nie ste
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa seven549 »

jouwy napísal: 19.10.2023 22:51 Dvojhmota je nová, kĺby tiež aj obe poloosy , ide o to zahrkotanie pri ubrani plinu môže to spôsobovať zla poloos? Ďakujem
ano jedna z veci je poloos.

podla opisu problem nastal ked malo auto opravovanu prevodovku.cize bola demontovana.ako to poskladali po nahodeni prevodovky uz nikto netusi.

ale ako som pisal.ak ti to vadi ze auto trasie,a ziaden servis si stym nevie poradit,tak nespravis nic.je lepsie auto predat a kupit druhe take co netrasie.

neda sa nic robit.

ja som mal take problemy u kazdeho auta ked som dosiahol limit od 180 000-250 000km kazde jedno zacalo vibrovat do volantu alebo pri akceleracii.no boli to auta ktore este ziaden mechanik nebastlil.cize sa lahko hladala zavada.

u mna to boli vzdy pneumatiky disky geometria brzdove kotuce loziska kolies a vyklepane servo riadenie.

poloosky som nikdy nemal vadne ani pri 400 000km auta.ale nikdy sa ani nestalo zeby som mal poskodenu manzetu.akonahle raz z poloosky vytlaci mazivo a jazdi sa s tym tak ten klb je na odpis.uz ma torznu volu.polosa musi byt bez vole a pevna.jediny pohyb ktory moze robit je len posun pri prepruzeni cize od prevodovky ku kolesu a opacne..

preto a pri kupe auta sa treba zamerat na vibracie.akonahle trasie a predavajuci povie ze su to len nevyvazene kolesa {taku vec spravi a vyskusa kazdy} tak tam nieco nesedi.
nastava kolotoc v ktorom si teraz ty.

cize ak si tym servis v tvojom okoli nevie rady a sam nevies opravovat auto tak to predaj.nepohnes stym.jedine ze niekto odtial z fora sa sam ponukne ze ti to pozrie.
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa m.f. »

Realne z vlastnej skusenosti ti poradim vymen poloosy,ale za originalne,nie nahrady!!!
Mal som Passat B6 B7 B8 z DSG prevodovkou a vzdy po najazd 200tkm sa mi to zacalo prejavovat pri akceleracii to zacalo vybrovat. Na B6 som menil rozne znacky vnutornych klbov,lebo tam vznika problem a stale sa mi to po kratkom case vratilo.
Tak som kupil orig.poloosy-dost drahe,ale problem sa vyriesil. Potom na dalsich uz rovno orig. poloosy a fungovalo to bez problemov. Seat a Audi je prakticky to iste ako VW.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa Renova »

.......akej značky su tie originálne poloosi ?
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo 2.0 tdi - vibrácie auta pri akceleracii

Príspevok od používateľa milkoTT »

Renova napísal: 21.10.2023 21:10 .......akej značky su tie originálne poloosi ?
Tie najdrahsie v ponuke ( napr. Spidan ) Ak tam niekto dá poloos , ktora stojí 60-70 Euro tak aká to može byť kvalita??? Keď si odrátaš maržu obchodníkov, tak výrobná cena je priamo úmerná kvalite. A potom prichádzaju vibrácie, majiteľ vymení pol auta a problém nevyriešený. Takže ako písali viacerí, jedine nové poloosy. Ale nie lacnotu.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných