Seat Alhambra- bočný náraz

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Eugen12
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.12.2021 19:59
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra- bočný náraz

Príspevok od používateľa Eugen12 »

Zdravim , stala sa mi jedna dosť nepríjemná situácia na aute . Chcem sa spýtať či sa s danou situáciou niekto nestretol .
Dostal som na Alhambra šmyk. Bočný náraz o obrubník predným pravým kolesom . Disk ohnutý no ten som vymenil aj so zimnou pneumatikou, čo je relatívne v pohode . No horšie je že mám odklon kolesá o +02°25' . Doviezol som auto k mechanikovi nech mi ho pozrie . Tyčky, rameno poloos neboli niak poškodené alebo ohnuté . Povedal mi že to môže byť tlmič, že sa pravdepodobne ohol . Previezol sa na Tom no i pri preradzovani počul tzv. "tupé údery" na danej strane .
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Bočný náraz

Príspevok od používateľa ivko1 »

A ty si myslíš že sa ohol len disk?
Tam môže byť ohnuté všetko, aj rameno aj tlmič. Náboj asi tiež dostal dobrú ranu, možno aj homokineták a cez poloos so to kludne prenieslo do prevodovky...
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra- bočný náraz

Príspevok od používateľa tuninka »

kľudne sa mohla ohnúť aj tehlica
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra- bočný náraz

Príspevok od používateľa db69 »

tuninka napísal: 23.12.2022 09:50 kľudne sa mohla ohnúť aj tehlica
presne tak.ja som kupoval auto v dražbe.hučalo predné ložisko.Výmena + geometria ktorá už čo to naznačovala ,a po týždni znova to isté. vymenili tehlicu + znova nové ložisko + geometria. A bolo vyriešené
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra- bočný náraz

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som videl v cesku v roku 2005 na kruhaci ako smykalo v tedy este feliciu na kraj doslo na obrubnik a vytrhlo z felicie koleso s tlmicom ramenom a poloosou.
v 2005 to az tak stare auto nebolo no skody su velke ak predne koleso dostane bocnu ranu.

dalsiu taku vec mal kolega v 2006 na golfe 3 bol ohnuty tlmic nabojka-tehlica rameno a napravnica.napravnica bola plechova a pokrcena na mieste kde je srob ramena asi tak 1cm smerom k motoru.

a treti naraz po bocnom smyku na kruhaci mal dalsi na honde civic z roku 1995 coupe asi dovoz z usa to bol.obe kolesa dostali bocnu ranu boli ohnute ramena.na geometrii sa natahoval nosnik karoserie zadneho ramena.upevnovalo sa rovno do karoserie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra- bočný náraz

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Doporučujem v rámci kontroly uvolniť každý čap z kónusu.Vie sa ohnúť v mieste krčka pod gulatou časťou,navonok nezistiteľné až kým sa nepotočí z uvolneným čapom a ten hádže.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra- bočný náraz

Príspevok od používateľa patko1 »

mhlavaty napísal: 23.12.2022 10:45 Doporučujem v rámci kontroly uvolniť každý čap z kónusu.Vie sa ohnúť v mieste krčka pod gulatou časťou,navonok nezistiteľné až kým sa nepotočí z uvolneným čapom a ten hádže.
Velmi casta situacia. Inak disk vacsinou vydrzi odost viac ako napriklad tlmic. Vela buraciek sa robilo a koleso bolo OK a tlmic alebo tehlica alebo rameno v haji. Na alhambru to nebudu zas az take velke polozky. Tlmic sa tiez vela krat zdal OK a ked sa zhodila pruzina a potocilo sa za piestnicu tak pekne bolo vidiet ze je v prdeli. Inak toto je krasna situacia kde sa moze velky brat divat a ty by si mal postupovat podla toho nezmyselneho zakona ....
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra- bočný náraz

Príspevok od používateľa kirke25 »

Podľa mňa sa určite poškodilo iba koleso. Normálka. :hero:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra- bočný náraz

Príspevok od používateľa ivko1 »

A preto po náraze pri preradovaní počuť tupé údery, má zlú geometriu...
Eugen12
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.12.2021 19:59
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra- bočný náraz

Príspevok od používateľa Eugen12 »

Zdravim tak tlmič vymenený , náklon kolesa žiadny . Obe kolesá sú v rovine . Pri jazde má síce ťahá do jednej strany no už len riešiť geometriu . Za pomoc a rady vám ďakujem
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra- bočný náraz

Príspevok od používateľa martincichy »

Velky palec nahore za riesenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných