Seat Exeo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa seven549 »

hmlove svetla maju luc svietenia iny ako svetla na to urcene.v nemecku to riesia fizli okamzite ked to vidia.najhorsie je to v meste vecer ked prsi.ide prottiiduce auto cez kruhac osvetli sofera a ten nevidi na prechod pre chodcov.

preto sa aj v kolonach a mestach hmlove svetla vypinaju predne aj zadne.dialnica je ina vec.

aj prisviecovanie dennym svietenim velmi nepomahalo pretoze tie svetla nic nerobia sluzia len ako obysovky cez den.preto sa tie prisviecovania do zakrut uz asi pred 10 rokmi zacali povinne davat do hlavnych svetlometov videt to u passatu CC alebo ford mondeo z tej doby.alebo natocenim xenon cociek u opla bmw atd.tie auta to mali uz aj skor snad od roku 2006.

ale krajina ako svicari tam to maju ako v 80 rokoch.je jedno cim svietis aj cez den hmlovky predne zadne tam je to dobrovolne aj denne svietenie.ak to auto nema tak nesvietis.svietit cez den je len doporucne aj nemecko aj rakusko to iste.nieje to povine.

to len stredna europa je taka blba ze svietime cez den starymi autami.madari v obci nemusia.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ste to tu troška poplietli chlapci

Hmlovka - má definovanú fotometrickú mapu, hranicu svetlo/tma, je štelovateľná a podlieha kontrole na regloskope, napr. na STK

DRL(denné svietenie) - nemá definovanú fotometrickú mapu, žiadna kontrola, len definovaná veľkosť svetelného toku v strááášne širokých hraniciach.

Statické prisvecovanie do zákruty - v svetlomete - funguje najčastejšie do rýchlosti 50km/hod, napr. Mondeo IV so xenónovým svetlometom, Kia ceed II halogen, I30 halogen atď....
Prisvecuje sa extra žiarovkou v svetlomete, ktorá má vlastnú komoru

Statické prisvecovanie do zákruty - v hmlovke - prisvecuje sa žiarovkou určenou pre hmlovku (úprimne toto riešenie je platné ako mŕtvemu deka, neporovnateľné s prisvecovaním v spomínanom ceede II)

Dynamické natáčanie svetlometov za jazdy AFS (Adaptive Frontlight System) - na okreske diaľnici atď...
Natáčanie celej projektorovej jednotky (Xenon, LED, Halogen) okolo osi Z (normála na vozovku) o cca 10°na každú stranu, tiež aktívne len od určitej rýchlosti
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa seven549 »

ale na stk su dnes technici nieco ako ze absolvoval kurz skolenie a je tam aj casnik z pivarne.

ako ten moze nieco vediet o autach.

a merat hmlovky ci su presne?alebo hlavne svetlomety z takej bliskosti kde aj 1mm z jeho polohy je dobre no v realite to robi na 50 metrov problem,to nevie ani jeden odhadnut.

za mna technik stk musi mat min 10 rokov dolozenu tvrdu prax ze robil z autami inac je to len unia eu cize sasovia.

dnes moze byt technik na stk hocikto.vojak tiez hocikto.policajt tiez hocikto.to je ta sloboda mozete byt kto len chcete :40bd:
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

A ty si si musel vybrať akurát chuja? :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa oco13 »

cicmanec2 napísal: 27.03.2022 05:48 A ty si si musel vybrať akurát chuja? :40bd:
Vieš Cico sprostým je dnes najlepšie. Vo fabrike všetci máme hodinovku, ale keď treba robiť tak každý povie - len to nedajte tomu chujovi, lebo to dodrbe.
A zase niekto, kto ukáže že naozaj vie (Milan) tak tu schytá len štekanie a útoky od niekoho kto neukázal nič, ale hubu má jek vrata do stodoly (doplň si kto) lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Za to, že vie niečo opravovať, mu nemôže nikto napísať iný názor na to čo opravuje ako je ten jeho? :41c2:
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Na 508 sa xenony hýbu s každým pootocenim volantu aj pri rýchlosti chôdze.
Na STK ....ide o šťastie.
Keď natrafíte na vola, tak často je lepšie zmeniť STK.
Pozor, nie kvôli motoru, emisiám, atď, to sa už dnes asi ani nedá veľmi obísť.
Ale kvôli totálnym blbostiam, napríklad vyške zrkadiel na kabíne NA.

Aby vám na druhej STK povedali, že sú úplne v poriadku... :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico - dôležitý je ja formát podania. :40bd:
Pozri na mňa - nie som ani múdry ani sprostý - som hnusný. Vy všetci ste hnusní na cestách, tak vám to vraciam tu. :40bd: :40bd: :40bd:
Luboš - STK sa švindluje aj dnes, len to kua zdraželo. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa dreeevo »

Seven, s tou vetou o kvalite technikov na STK súhlasím, ale zasa nie je STK ako STK. U nás sa svetlá prísne kontrolujú, ďalej majú napr. na stene nalepené hom. značky s vysvetlivkami, takže hneď vedia, čo má byť v aute od výroby. Takže vo veľkom sa vyhadzujú autá s LED- kami namiesto žiaroviek, rôzne Hid prasačiny a hlavne sa zameriavajú na anglické svetlomety. Tam je okamžitý vyhadzov. Deje sa to hlavne preto, lebo v meste je partia cigáňov, ktorí vláčia z anglicka škodovky a vw, tu to rozoberajú a rozpredávajú a vóbec im nevadí, že predávajú svetlá oslepujúce v protismere.
Už kopec ľudí kôli tomu zahučalo na STK
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa oco13 »

dreeevo : ja som volakedy keď začínali katalyzátory , tak som ho vyrezal a nahadzoval som ho len pred STK - aby som ho pošanoval. Aj kolesá som si chodil pred STK požičiavať k susedovi. Vyšlo sa von a všetko sa zase pomenilo. Plyn som dokázal z auta vyhodiť za hodinku, ale aj dať nazad. :40bd:
Len ako starnem tak už na stk ani nejdem - kupujem auto na dva roky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa seven549 »

tam je to chyba majitelov ze to davaju na auta svetla anglicke.u xenonu sa to ta manualne preklopit v svetle u starych aut ale halogeny netusim.

tak to preto su tam take kontroly lebo okolie je samy tunning.toto na vychode sk padlo uz aspon pred 10 rokmi.tie auta skratka nejako behom roka zmizli odkedy bola velka invazia vychodu za pracou do zahranicia.ako vraky su tiez este je sem tam takych starych soferov co to odnekial vytiahnu ale je to zazrak take vidiet.dokonca uz aj take derave auta niet.

no a apacske auto poznat hned na ceste.kolesa a vnutro blatnikov su od blata a este z toho trci slama.oni to akosi neumyvaju :d :D
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa herin »

Neviem ale zacinam mat pocit,ze seat je na tom co sa tyka kvality pekny shit..urcite je v hierarchií vw uplne dolu...na 10 rocnom vw groupe menit vyfuk?neviem akou zahadou na sestrinej B6tke passate s 300 000 km rok 2006 je vyfuk v poriadku, na svagrovom passate b6tke 2008 pomaly 400 000km a vyfuk v poriadku..na mojom druhom aute audi a6 c7 10 rocnom 305 000 km a vyfuk ako z vyroby,kamaratova octavia 2 320 000km rok 2012 vyfuk ako novy...nemaju nahodou tieto auta nerezove koncovky vyfukov?
Pretocenie ruciciek ak to podporuje RJ je po napojeni VCDS otazkou 10 sekund...svietenie hmlovkami to iste...kazda RJ nieco podporuje a nieco nie..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Exeo

Príspevok od používateľa oco13 »

Herin - z toho istého kotúča plechu (čínskeho) sa seká Fabia ale aj Bentley, takže kvalita je taká ako sa ludia v ten deň vyspali.
Teraz nám tu dva dni pršalo takže o dva tri týždne tu máme reklamačky na koroziu monodielov :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných