Seat Alhambra 2.0 tdi brt - EGR

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra 2.0 tdi brt - EGR

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Výsledok je nepredvídateľný.Mechanický pohyb ventilu EGR je elektronicky kontrolovaný (uhol natočenia) a tým je zabezpečené že rj presne vie jeho polohu a konfrontuje z prietokom vzduchu.Lenže ten neustály pohyb vydrie unášač a mení vôlu.Kým je to v rámci adaptácie (offset) ok,potom problém a nesúlad.Božechráň ten typ EGR čo je na videu,výmena aj za nový často opakovane,a nakoniec tam skončí aj tak drahý originál.
lukas479
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 07.09.2009 20:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra 2.0 tdi brt - EGR

Príspevok od používateľa lukas479 »

Tak ja nevirm uz som rozmyslal ze ho dam aj z rj odstranit
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra 2.0 tdi brt - EGR

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takmer vždy cesta od malého problému k väčšiemu,ak už pominieme emisný test (readiness) ktorý ho okamžite prezradí že je znefunkčnený
Treba to pochopiť tak ako to je,nie je to tak zložité aby to nešlo pekne dať do poriadku.Chyba nie je v EGR ale biede mechanikov
lukas479
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 07.09.2009 20:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra 2.0 tdi brt - EGR

Príspevok od používateľa lukas479 »

mhlavaty napísal: 22.04.2022 14:07 Takmer vždy cesta od malého problému k väčšiemu,ak už pominieme emisný test (readiness) ktorý ho okamžite prezradí že je znefunkčnený
Treba to pochopiť tak ako to je,nie je to tak zložité aby to nešlo pekne dať do poriadku.Chyba nie je v EGR ale biede mechanikov
Pan hlavaty viem o tom ale my tu na krajnom vychode v okresoch HE,SV alebo MI nemame alebo nepoznam takeho mechanika.
lukas479
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 07.09.2009 20:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra 2.0 tdi brt - EGR

Príspevok od používateľa lukas479 »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra 2.0 tdi brt - EGR

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Snáď to povedie k úspechu. Malo by to vyzerať trochu inak.Snímač diferenčného tlaku je ozaj pekne overiteľný a je takmer nemožné ho vymeniť zbytočne.Ale k tomu treba skontrolovať jeho funkciu.Motor nenaštartovaný musí byť tlak nulový a nenulový len o hodnotu offsetu.Skontroluje sa tlak volnobežný (viď výpis diagnostiky),a tlaky pri 2000 a 3000 ot a občas je nutný tlak pod záťažou pri jazde.Ten sa dá do súvisu zo stavom naplnenia,otáčok a teploty.V zložitých prípadoch sa urobí servisná regenerácia a nové hodnoty sa konfrontujú zo stavom so zaplneným filtrom.Ale 90 % prípadov postačuje pár minút sledovania a je isté v akom stave je.Na to koľko týchto systémov mi prejde rukami je výmena tohoto snímača nesmierna vzácnosť skoro sviatok.
Obrázok
lukas479
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 07.09.2009 20:12
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra 2.0 tdi brt - EGR

Príspevok od používateľa lukas479 »

mhlavaty napísal: 23.04.2022 17:42 Snáď to povedie k úspechu. Malo by to vyzerať trochu inak.Snímač diferenčného tlaku je ozaj pekne overiteľný a je takmer nemožné ho vymeniť zbytočne.Ale k tomu treba skontrolovať jeho funkciu.Motor nenaštartovaný musí byť tlak nulový a nenulový len o hodnotu offsetu.Skontroluje sa tlak volnobežný (viď výpis diagnostiky),a tlaky pri 2000 a 3000 ot a občas je nutný tlak pod záťažou pri jazde.Ten sa dá do súvisu zo stavom naplnenia,otáčok a teploty.V zložitých prípadoch sa urobí servisná regenerácia a nové hodnoty sa konfrontujú zo stavom so zaplneným filtrom.Ale 90 % prípadov postačuje pár minút sledovania a je isté v akom stave je.Na to koľko týchto systémov mi prejde rukami je výmena tohoto snímača nesmierna vzácnosť skoro sviatok.
Obrázok


Jasne ze to uspech neprinieslo takze vyzera to jedine vymenit ho za origo wahler egr asi alebo zohnat fakt suproveho autoelektrikara aky ste vy pan hlavaty ktory by mi urcil spravnu diagnozu. Dnes som robil na mojej hrackarskej diahnostike WOW tak vykazuje stale chybu P0401 ... A zaplnenie dpf na 46%. Ach uz lutujem predaj O1 1.6 75kw zlate jednoduchr auticko😉
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Seat Alhambra 2.0 tdi brt - EGR

Príspevok od používateľa oco13 »

Skús napísať pánovi Jaroslavelektro - je to jeden z najlepších diagnostikov a je z okolia PO
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní