Seat Leon Cupra R - vysoké otáčky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rekoveni7753
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.03.2021 12:08
Zdieľať na Facebook

Seat Leon Cupra R - vysoké otáčky

Príspevok od používateľa rekoveni7753 »

Nazdar chlapi, potrebujem poradit s motorom 1.8T AMK pri zahriatom motore si konstatne drzi volnobeh 1100 ot/mín niekedy aj viac trochu pridám plyn otáčky spadnú na cca 850 a po chvíli naspäť to isté Otáčky nekolisaju,za studena sa chova lepšie ale tiež je to taky nie kľudný chod ale cim sa viacej zohrieva tak si dvihne otacky a ostane na tych 1100, co to moze byt.. Check nesvieti aspon zatial
reg ventil vymenený aj ventil od vetrania
AJ sada hadíc vedenie od vetrania od vika motora až po 90°koleno na vstupe, potreboval by som fotku ako to ma byt presne originál zapojené podtlaky atď proste tie veci pod sacim potrubím.. niekedy dávnejšie ukazovalo chybu p0171 ale už dlho sa neobjavila po vymazani

Ďakujem vopred za pomoc
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten motor je nevyriešiteľný bez hodnôt,bez parametrov z meraní a z diagnostiky.Stačí jeden opačne vložený ventilek v systéme odsávana benzinových pár (a sú tam dva) a kto dokonale nepozná motor to nenájde snáď nikdy.Ten motor má dôvod prečo má zvýšený volnobeh a ak je tých možných dôvodov desať,treba každý overovať.Od spínača spojky po netesnost sacieho traktu.Výborný motor ale vie potrápiť neskutočne a pokiaľ si niečo zoberie do hlavy a je to atypická vec...tak auto sa buď lacno predá alebo zošrotí.V mojom okolí tak skončili všetky.Na otázku či pôjdu 300 km za človekom čo ich vyrieši tak neurobil ani jeden,radšej po roku sa toho zbavili.Auto má malú hodnotu pritom komplikovanú diagnostiku a na tom to padá.
Pritom tragédia celého je objaviť príčinu ktorá je občas maličká,(vtedy je to tragédia)ale občas ozaj problémová a prakticky v bežnom servise neobjaviteľná.Sú postupy ktoré 99% servisv ani nevedia že existujú.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných