Seat Altea XL - stierač

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jakubes91
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.04.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

Seat Altea XL - stierač

Príspevok od používateľa Jakubes91 »

Zdravím, mám problém na aute Altea XL. Mal som primrznutý stierač za jazdy kedysi dávno a mám odvtedy problém s ľavým ramenom ktoré sa už neschováva tak, ako by sa malo (ako prav. strana). Povedal som si že by som to opravil lenže to vyzerá zložitejšie ako sa zdalo pretože po odšróbovaní 13 matky ho neviem vytiahnuť skúšal som všelijak ale nedalo sa a nechcem ho poškodiť. Drží tam ako prilepený skušal som ho vytiahnuť no nešiel. Niekto by mi vedel poradiť? Nikdy som to nerobil ešte. Ďakujem
kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkristian »

Ja som tam strekol wdcko,koniec stieraca pritisol ku sklu a 'rozumne' zalomcoval koncom pri skrutke. Je to uchytene na konuse a drzi to fakt kvalitne.
Jakubes91
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 24.04.2020 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jakubes91 »

Jasne, bude sa to dať teda opraviť tak ako som si to plánoval že označím si na skle v akej polohe bol stierač v serv. Polohe, potom vynulujem (čiže pustím stierače) lebo predsa len keď sa s nim budem pasovať tak motorče asi trochu posunem no a potom o želaný centimeter nahodím vyššie? Malo by to tak vyjsť vraj
speedmann
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedmann »

A čo tak použiť namiesto hrubej sily rozum a malý 3-ramenný sťahovak.
daniello44
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 11.10.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniello44 »

podarilo sa ti to urobiť bez ujmy?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Videl by som to ako speedmann.Na tieto veci sú malé sťahováčiky.Kónus väčšiny aurópskych aut má uhol ramienok tzv samosvorný a na uvolnenie potrebuje nie akýkoľvek ale často veľmi kvalitný sťahováčik.Je to trocha na smiech,Voyager má upevňovacie matice M10 ako skrutky hlavy,ale po povolení matice ide stierač dole bez sťahováka (hlúpi američania)
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tono.kov a 10 neregistrovaných