Seat Leon 1,9 tdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kdeze
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.05.2020 19:58
Zdieľať na Facebook

Seat Leon 1,9 tdi

Príspevok od používateľa Kdeze »

Zdravim,mam taky mensi problem so Seatom Leon 1m, motoru 1.9 TDI 66 kw AGR, je tam chip spraveny profesionalne na 85 kw, 220 000km. Auto nedymilo bezalo krasne, az na to ze bolo treba vymenit tesnenie pod hlavou, to sa spravilo, vymenila sa aj volnobezka alternatoru. Po tejto vacsej oprave som prvych 1000 km zabiehal pokojnym tempom. Postupom casu som si vsimol ze pri OHRIATOM MOTORE ( pri studenom nic ) nieco pri zvysenych otackach tak jemne kazdych cca 5 sekund klepne ako kov o kov a je jedno ci je pridany plyn alebo sa ide dolu kopcom bez plynu alebo na mieste proste zvysene otacky. Vsimol.som si ze pri zvysenych otackach a tie dve klepnutia nastanu presne vzdy vtedy ked do cerpadla prejde bublina z filtra ( mozno nahoda bohvie ) neriesil som ale pri vyssich rychlostiach 130 kmh a viac na 5tke auto velmi dymi na cierno ( nie chip.za to nemoze, doteraz nebol problem ) pri 160 kmh a plnom plyne doslova brikety no a pri 170 kmh doslova brzda akokeby taky naraz vetra a viac ani neslo ( dobre viem , normalne tak nejazdim bola.to len chvilka ), no a este co som si vsimol je to ze ked sa robi napriklad emisna kontrola slapne sa plyn na neutrali a motor mal kedysi obmedzovac otaciek na 5200 a drzali ste plyn a bolo 5200 ot. Teraz som to po tychto vsetkych zisteniach skusil a nevytocim ani 4600 ot na neutrali tam je teraz obmedzovac dokonca este klesnu otacky na 4400 cca ( nie ze by som to tak vytacal na N pravidelne ale predsa len kedysi 5200 obmedzovac a teraz len 4700 a este ten dym vo vyssich rychlostiach a ten mierne klep klep ?) mal uz niekto nieco podobne ? Vstrek ? Cerpadlo ? Vykon sa inak netrati a ani ziaden nudzak ani ziadna kontrolka , spotreba isla mierne hore po tej oprave tesnenie a po zacati tychto problemov

Budem vdacny za kazdu odpoved .
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V prvm rade tam ŽIADNE bubliny nemajú čo robiť! A v druhom škoda reči k tomu ostatnému...
Kdeze
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.05.2020 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kdeze »

Ano skoda, ale pisal takto sa k autu nespravam ze vytacam naprazdno ako emisaci alebo ze jazdim vysokou rychlostou, pisal som vsetko to bolo v ramci otestovania lebo sa mi nezdalo kedysi uplne bez dymu a zrazu po oprave velmi dymim pri vyssich rychlostiach 130 napriklad uz a ani emisnu nevytoci ale ako hovorim vsetko len v ramci otestovania kedysi ani pri 150 a plnom plyne nezadymil no ziadal som pripadnu radu a odpoved co by to tak mohlo robit

Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných