Saab 9-3 2.0 benzín - chyba P0641 ☺

Diskusia ohľadne vozidiel značky Saab

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Saab 9-3 2.0 benzín - chyba P0641 ☺

Príspevok od používateľa pidizvi »

Ahojte,
dosiel som zo servisu (auto je saab 9-3, motor B207E, 2.0 benzin turbo) a su tam tieto chyby:
P0641 nespravna funkce 1. referencniho obvodu 5V (zkrat na kostru nebo proti napeti)
prislusne svorky: ECM: 41, 42, 44 (XC36), 30, 45 (XC35)
popis od technika:
Na kratky cas vypadne 5V referencny signal. Mozne vadne komponenty:
senzor absolutneho tlaku
skrtiaca klapka
pedal
senzor tlaku preplnovania
senzor tlaku klimatizacie
zvazok
RJ

Problem je ten, ze oni nemaju na sklade tieto diely na vymenu, ze by skusili, co je skutocne zle. Vymenit vsetko, tak sa nedoplatim. Nedokazal by niekto skontrolovat jednotlive komponenty? Alebo nema tu nejaky servisak rovnake auto, ze by pomenil diely a poskusal?
Ta chyba sa objavi takmer vzdy uz po par km jazdy, netreba na tom jazdit tyzden, aby sa to overilo.
Diky za odpovede, ja uz neviem, co s tym autom mam robit.
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

ja to skor vidim na zly kontakt, koroziu, .... netreba ziadne diely menit. prisla zima, prejavuju sa takeko klasicke "zavady". servis ktory je nablizku nech ti prekontroluje vedenia, mozes pokojne aj do neznackoveho.
gonam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.08.2009 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gonam »

Najlepší servis na autá SAAB je v Budapešti. Bratislava je úplne o ničom a nedal by som tam ani kolobežku!!! V Blave mi nevedeli naprogramovať náhradný kľúč a musel som telefonovať pre pokyny do Prahy. Potreboval som zadný silent a nemali to ani v počítači a to som tam prišiel s katalógovým číslom. V Budapešti som to mal ten deň naskladnené. Posielam link na online servis http://saabszerviz.hu/online_szerviz Skús po anglicky, ak nevieš po maďarsky. Ponúkajú aj použité diely a ak kupujúci chce nové tak dostane nové. Včera mi v Trnave na križovatke menší náklaďák odlomil pri odbočovaní kryt spätného zrkadla. Večer som poslal mail s číslom ND a dnes bol známy pre kryt (použitý). Dokonca to mám v tej istej farbe ako auto. V tom servise sú blázni do SAAB-ov a opravia (za malý peniaz) aj neopraviteľné. Inak ak potrebuješ ND a nemáš číslo tak tu https://www.skandix.de/en/vehicle-selec ... 43&fb=&fn= nájdeš všetko. Alebo aj tu http://www.saabtuning.cz/dilys.htm
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

diky, napisal som im.
Pozeram, ze som nenapisal, ze motor potom ide v limp mode, teda ma malicky vykon. Najhorsie, ze je zima a nemam cas sa v tom povrtat sam. Kable by som zvladol popozerat.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

RIEŠENIE

podarilo sa mi to opravit. Zrejme to bola skrtiaca klapka. Vymontoval som ju, handrou som ju precistil (nebola moc spinava) a parkrat som klapku rukou zavrel a otvoril. Ocistil som aj vzduchovy filter a zistil som, ze mi jedna strana krabice vzduchoveho filtra nedolieha. Na tej strane je to len zacvaknute do plastu, ziadne sroby. Bola tam spina uz za filtrom, tak to musim lepsie pretesnit.
Zatial 200km bez problemov.
edit 22.2.2012: uz 2000km bez problemov
Napísať odpoveď

Návrat na "Saab fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní