Saab 9-5 2,3t - Problém s automatickou prevodovkou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Saab

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VincoG
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.05.2009 19:30
Zdieľať na Facebook

Saab 9-5 2,3t - Problém s automatickou prevodovkou

Príspevok od používateľa VincoG »

Prosím Vás,

nevie mi niekto poradiť. Pri studenom motore radí prevodovka perfektne, no po prejdení cca 3-5 km sa auto zastaví a vôbec nejde. Neviem, či to nebude tým, že sa zahreje olej v prevodovke alebo ... Keď auto postojí pol hodinky opäť prejde 1-2 km a zase to isté. Nefunguje ani keď radím 1, 2, 3 ani R. Olej v prevodovke bol vymenený. Tak už neviem ....
MLENTVOR
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.04.2008 10:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MLENTVOR »

Ja si myslim,ze urcite ked si vymenil olej v prevodovke tak bol tmavy a spaleny.Urcite treba prevodovku rozobrat a urobit opravu.Ked pises,ze auto ti prejde par km a potom zastane,moze byt problem vo filtry.Neviem aky mas typ prevodovky a ani rok auta,ale myslim si,ze tesniace gumicky v spojkach uz urcite nedrzia tlak oleja a potom lamely sa pomaly brusia a zapchaju privod oleja cez filter.Ked nemas volny prietok cez filter auto stoji a pocut jemne piskanie,ale to je len moj dojem.Chyba moze byt aj elektronicka alebo aj poskodeny hydromenic.Oprava automatu nie je vobec jednoducha lebo sa neda konkretne urcit kde je chyba,preto sa sa robi cele GO.pozri si stranky automaticke-prevodovky
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja k tej hanbe dodam len tolko ze najnovsia Citroen C5 3.0d ma limitovany a umelo priskrteny tocivy moment na 450Nm od asi 1600rpm do 3700rpm... preco? Kvoli prevodovke, nezniesla by to.

ten motor ma na daleko viac, ale proste bol umelo priskrtny. Pozri si krivku priebehu tociveho momentu... prevodovka je Aisin TF-80SC, nie je to zla skrina ale je prilis kompaktna a tak ju potrebovali nejako zachranit. Inak by ten motor spravil este skoro 200Nm viac :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Saab fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní