Rover 25 r.v. 2002 - svieti check motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kakino4
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.11.2007 21:48
Zdieľať na Facebook

Rover 25 r.v. 2002 - svieti check motora

Príspevok od používateľa kakino4 »

dobry den viete mi niekto poradit pred tromi dnami sam bol na stk a zacal mi svietiť ček motora lamdu som premeral a je v poriadku mosim ist na počítač ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ako si odmeral lambdu ?
kakino4
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.11.2007 21:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakino4 »

s voltmetrom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je veľká bieda,nič moc sa nedozvieš,multimetwer má mizernú vzorkovaciu frekvenciu,pokojne urobí tri merania za sebou na hornej hodnote a ani o tom nevieš.Tak sa o lambde nedozvieš prakticky nič,a už vonkoncom neposúdiš jej vystarnutie tj spomalenie frekvencie práce.
Ani diagnsotika nie je ideál na lambdu,ale dozvieš sa aspoň či RJ akceptuje jej signál a uzavrie riadiacu slučku.Daignostike sa asi nevyhneš,inak sa nedozvieš smer kadial sa uberať.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

check motora je len lambda??? koľko máš km? okrem kontrolky nejaké iné prejavy? emisnou si prešiel oficiálne?
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

Pretoze Rover je specificky tym,ze potrebuje specialnu Rover diagnostiku,inak sa vela nedozvies. V SR je tych diag. len zopar,fungoval napr. servis v DS (neviem ci este). Kazdopadne navstiv velmi dobru diskusiu na www.roverclub.cz ,kde ti poradia Roveristi a nedaj hned na rady miestnych "univerzalov" inklinujucich prevazne k VAG ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj ja mám Rovera len 75-ku,ale ani netuším čo za diagnostiku potrebuje,nemal som predbežne čas sa tak nudiť aby som to študoval.Ale po kúpe som ho digitálne vyčistil a pritom tak trocha aj popozeral,dal nové sviečky,pomenil filtre atd. a isté je že prekrásne jednoduchý a všetko neuveritelne dobre prístupné.Keď som ho kupoval tak v deň keď som preň bol,mal problém zo štartovaním,majiteľ tvrdil že ho mal na nabíjačke.Tak som akosi automaticky doma vyhodil štartér (cca 3 minúty) aby som zistil že je ako nový.Takže batéria šla do smetí.Ale isté je,stroj je to ukážkovo jednoduchý,naštastie motor majú svoj a neprebrali hp z BMW tak ako podvozok..Čo si mimoriadne cením je neuveriteľná rýchlosť kúrenia a práve ten poriadok pod katotou,je to ako z iného sveta.
jvm12
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 21.09.2010 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jvm12 »

Ta diag je len jedna z mnozstva veci a osobitosti,na ktore automobilka Rover na konci doplatila. Skvele auta,rada 200RF/25 je vyslovene krasna, priestranna,pohodlna,vlastne a na dobu moderne motory idu super (benziny bohuzial trpia na HGF - head gasket failure). Mali sme v rodine 3 kusy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných