Range Rover Sport - nudzový režim pri vyšších teplotách

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

igorchrenko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 07.08.2009 16:53
Zdieľať na Facebook

Range Rover Sport - nudzový režim pri vyšších teplotách

Príspevok od používateľa igorchrenko »

Dobrý den. Chcel by som sa informovat čimal niekto s takýmto niečim skusenost. Mam RR Sporta 2,7 diesel r.v.2007 a ked je vonku teplo nad 30stupnov hod mi auto do núdzového režimu. Vypnem motor a znova naštartujem a je to ok ale pri 100km jazde mi to urobi aj tri krát. Pred mesiacom bolo auto v servise, vymena oleja v motore, fltre,všetky,atd. trocha ochladilo tak ok a potom zas. Tak že treba vymenit olej v prevodovke a kompletne preplach. Tak som prikývol, vedauto potrebujem. vymenený olej s filtrom aj v prevodovke a dnes ma to zase pri teplote vonku nad 30stupnov hodilo do núdzového režimu. vysvieti mi dsc, vzduch.podvozok,brzdy. Kompresor menený pred rokom.Volal som do servisu a že možno to bude v elektrike. ako auto sa mi páči,v zime jazdí perfektne aj po terene.Určite ho nechcem menit za iný typ.Ak by ste nieto niečo vedeli a stretli sa s tým skuste mi poradit. Ja sa moc tým technickým veciam nerozumiem ale nechcem zase nechat v servise 3000eur. Teraz pojde na servis v auguste. Dakujem
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

... a diagnostika v servise -značkovom? ukázala čo? Núdzový režim čoho -motora? alebo prevodovka prestala radiť keď sa rozhodli meniť náplń v prevodovke? Chýba nejaký ich záver...

dedukujem že automat....
a chyba v elektrike - to je také veľmi všeobecné v čase počítačov v autách...
tomminno
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 23.04.2006 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomminno »

Pozdravujem, ohľadom akéhokoľvek Range Rovera odporúčam kontaktovať: Autoopravna p.Pešla z Valašského Mezříčí. Má vlastný servis, špecializuje sa na,Range Rovery a je to fakt skutočný odborník. Vyriešil už mnoho Range Roverov ktoré boli v autorizovanom servise neriešiteľné a... Škoda reči. Použite Google na vyhľadanie kontaktu
igorchrenko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 07.08.2009 16:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorchrenko »

Prevodovka radi ok.len ked silnejsie pridam plyn hodi motor do rezimu F. Klesnu otacky a da sa ist max.40.ked vypnem motor a zapnem je vsetko ok.v autorizovanom servise mi vycitali z diagnostiky palivove cerpadlo,parkovacia brzda,hydeaulika,a este asi dalsich 5 chyb.ja tomu nerozumiem ale oni by menili hned vsetko.len nechapu ze vysvetlujem ze to robi ak je vonku moc teplo nad 30st.a mal som cest v autorizovanom servise dat robit auto... nieco piskalo v motore... veddikt nastriekali na kladky wd vymenili remen a ze 500€.zase nie som vcerajsi,to uz tam pri 200000km mi.menili novy motor a ked to zratam mal by som uz zato dalsie dve auta.ja viem,ze servis zaraba na takych ako ja ked sa nerozumiem problematike ale nepaci sa mi ten pristup hned vsetko menit a nic neriesit ako by sa to dalo opravit...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Obráť sa na p.mhlavaty-určite tu nájdeš od neho príspevok a napíš mu...

...Ešte taká zvedavá otázka-načo Ti bol Range Rover,keď o motoroch a autách nevieš NIČ...???Mohol si začať napr Fabiou...Nechcem sa Ťa dotknúť,len som sa zamyslel-ostatní si možno vravia TAK MU TREBA...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Myslel som to len v dobrom pre zadávateľa témy a jemu podobných...Tak finančne náročné auto na servis pre začiatočníka...???
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Z coho usudzujes, ze je zaciatocnik? A keby aj bol, tak ta to vobec nemusi zaujimat, evidentne si si len potreboval rypnut.
Moderatori by mali take prispevky, ako dal teraz VOJTO55 mazat. Uzasne tym klesa kvalita fora, ked sa potom diskusia zvrhne na temu preco nekupil radsej Fabiu, ked si na LR nevie spravit sam profesionalnu diagnostiku a urcit pricinu problemu.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Diagnostika nie je problem, akurát ze by som sa musel previezt na aute, aby som vedel posudit, ci je motor ok alebo nie. Takisto prevodovka . Inak poradit a pomoct na dialku neviem. Nudzovy rezim je velmi siroky pojem
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Cauko, bratranec mal podobný problém ako ty. Skúsil vymenit hlavnú riadiacu jednotku za úplne novú a auto fungovalo ako nové a prestalo to robiť. Ale neviem, ci by to pomohlo aj tebe ja sa v tom tiež velmi nevyznám.
igorchrenko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 07.08.2009 16:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorchrenko »

Financne narocny servis? Pani mam aj audinu a nepovedal by som ze tam je servis lacny. A ako zaciatocnik som pred 20timi rokmi mal wartburga.ale som nazoru ked robis a zarabas chces si peniaze aj trocha uzit alebo si urobit radost. A myslim ze servis na hocjake auto nie je lacne.prave ja som z tych ked sa tomu nerozumiem tak sa doho nemotam. Preto aj auta niektore na slovensku tak vypadaju dofusovane. Viem z vlastnych skusenosti ked sme chceli kupit auto kazdy bol automechanik... ale niektorym z vas dakujem skusim aj pesla aj hlavateho a uvidim. Dakujem
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Treba skusit diagnostiku aj v inom servise. Nie len oficialnom
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

zaregistruj sa tu, založ si tému alebo rovno kontaktuj tohoto člověka. Ak Ti nepomože on, tak ešte je tam pár skutečných odborníkov no tento jek SK najbližšie (Frídek Místek), no toto je skutočný znalec LR/RR http://landroverforum.cz/forum/memberli ... ile&u=2627
Je možné, že do iného servisu už nepáchneš. Ak teda nie si z KE
Napísať odpoveď

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný