Ranger Rover Vogue 3.0 - trha pri jazde

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ledi
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 30.12.2011 19:58
Zdieľať na Facebook

Ranger Rover Vogue 3.0 - trha pri jazde

Príspevok od používateľa ledi »

Dobry zdravim vas chcem sa opytat že čo za problem može byt ked auto sa kludne rozbehne az ť stupna a okolo 80 km rychlosti trošku trha ???? nebol som ešte na diagnostike ale zatial dakujem za možnosti na ktore sa treba pozriet v aute Dakujem
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Poprosíme upraviť a doplniť zadanie o:

- presný typ motora + rok výroby, km...
- podrobnejší popis závady...
- zaradený rýchlostný stupeň zohráva rolu..?
ledi
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 30.12.2011 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ledi »

Ranger Rover Vogue 3.O d momentalne 207 tisic Km Auto po naštartovani nejavy žiadne problemy az ked sa rozbehne do 5 stupna pri rychlosti 80 Km/h po pridani plynu jemne trha ale potom prestane ak pridam viac je to skor pri takej pohodovej jazde myslim tim ze trha auto je tiez zahriate a pri akceleracii vobec nič netrha
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

sem stačí napísať len RR 3.0 ;-) pretože z názvu témy je úplne jasné, že ide o L322
http://landroverforum.klape.cz/forum/viewforum.php?f=8
Inak motor je BMW dtto X5... skrátka 3D BMW
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Kedy si naposledy menil vzduchovĂ˝ filter?
ledi
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 30.12.2011 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ledi »

Vzuchovy filter som menil asi pred dvoma dnami . Az po vymene sa to prejavilo take trhnutie pri akceleracii auta pri ustalenej jazde 80 Km po pridani trochu trha ale inač nič
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

A to až teraz sa podelíš o kľúčovú informáciu, že závada sa prejavila po výmene vzduchového filtra? :41c2:
ledi
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 30.12.2011 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ledi »

Ano až po vymene ale ten problem sa prejavil az po dvoch dnoch
autobeneit
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 22.09.2009 10:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autobeneit »

Range Rover L322 - prevodovka 5 stupnový automat, používajú sa aj v BMW. 99% prevodoviek "umrelo" týmto štýlom pri 200.000km, 99% Range Rover-ov dieslových s touto prevodovkou malo túto chybu až po úplný kolaps prevodovky, resp. nutný kompletný repas. Najviac sa o tom dočítaš na www.landroverforum.cz, je tam toho popísané kopy. Predpokladám, že olej a filter sa tam nemenil. Doporučujem ti vymeniť okamžite olej a filer v prevodovke, možno jej ešte predĺžiš životnosť. Mal som toto vozidlo, pri 205.000km sa mi to presne takto začalo prejavovať, až behom 2.000km prevodovka totálne skolabovala. Repasoval mi ju za 2.500 Eur člen tohto fóra "lubomt" v Martine. Keď si dáš na diagnostiku prevodovku, vypíše ti chybu na niektorom stupni. Hovorím ti len z vlastnej skúsenosti a zo skúseností členov a majiteľov L322 diesel. Vzduchový, palivový filter myslím si s tým nemá žiaden súvis, ale treba diagnostiku, tá napovie.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ono je pravda, že L322 už patrí k tzv spotrebkám kedy sa nepredpokladá, že majiteľ nového to bude používať viac ako 150 000km, na druhej strane treba dodať, že na SK j eodbornosť autorizákov luxusných značiek na hroznej úrovni a to "životnosti" tiež pridáva čierne bodíky. Ale na obhajobu RR treba dodať, že to dojebabrali konštruktéri z BMW. Kúpili LR len preto aby sa dostali k know-how ako stavať pohodlné, luxusné offroady, výsledkom je "offroad" X3,5 a 6 a zbastlený RR. To už menej značke ublížil Ford.
ledi
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 30.12.2011 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ledi »

momentalne som bol prebehnut auto a uz mi to netra neviem či to nebolo aj tym ze som jazdil dost lenivo a nešliapol som mu sem tam na krk ale olej si vymenim v prevodovke bol som sice na diagnostike motora ale tam bolo akurat ze trba zoradit zhaviče a zajtra idem s prevodovku inač prevodovka radila dobre bez zavahania a bez trhania uvidim rano
Napísať odpoveď

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní