Poradte Renault autoservis PO/KE kraj

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomi-j
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.03.2012 22:49
Zdieľať na Facebook

Poradte Renault autoservis PO/KE kraj

Príspevok od používateľa tomi-j »

Dobry den,

Mam auto:
Znacka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Rok vyroby: 12/2016
Motor: 1,5dci 81kW, K9K
Prevodovka: Manualna, 6 stupnova
Stav odometra: 86 xxx km

Prosim o radu/tip na spolahlivy autoservis. Auto zatial nema ziadnu poruchu. Skor preventivne hladam servis v Presovskom ci Kosickom kraji.

Hladam servis ktory:
  • - vie co je udrzba automobilu – nie iba opravy,
    - hned pri vstupnej brane nezacne doslova vestit o moznych poruchach,
    - mi neodovzda auto po udrzbe/oprave so slovami: „Skuste pojazdit a uvidime.“,
    - auto po udrzbe/oprave odovzda s meraniami (protokolmi), fotkami, ktore dokazuju vykonanu udrzbu/opravu,
    - vie pouzit seriovu a aj paralelnu diagnostiku,
    - vie co je Readiness Code,
    - vie co je to vlasove pravitko a aj ho vie pouzit,
    - nedava hned kazdu hlavu valcov zrovnavat bez ohladu ci to treba alebo nie,
    - na vymenu rozvodov pouziva pripravky a nie fixky,
    - vie co je uchylkomer,
    - vie naplnit chladiaci system motora vakuovanim,
    - pouziva momentovy kluc, nie iba pneumaticky razovy utahovak
    - pouziva na zdvihaku ochranne gumy a neznici prahy vozidla,
    - nema problem s opodstatnenou reklamaciou
    - ktory komunikuje so zakaznikom: vysvetli co a preco sa robilo, alebo bude robit
    - atd. …
Ano, je mi jasne ze takyto servis nebude najlacnejsi. Ja vsak radsej zaplatim za dobre odvedenu pracu. A za vedomosti a znalosti, ktore si treba vydriet – ucenie nie je lahka vec. Nechcem vsak platit za system pokus-omyl. Nechcem platit za zbytocne vymenene diely, kedze takato “oprava“ castokrat vnesie do poruchy este viac chaosu.
Prosim teda o tip na autoservis s takou charakteristikou, ako som nacrtol. Ak to nie je mozne takto verejne, kvoli reklame, prosim, ak mozte, posunte informaciu cez sukromnu spravu.

Dakujem
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte Renault autoservis PO/KE kraj

Príspevok od používateľa srtdemon »

Co si nespravis sam, to bude naprd.

To auto je jedboduche, si odservisujes aj sam.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte Renault autoservis PO/KE kraj

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto tu ešte nebolo preto teda trocha prekvapenia.Prešiel som všetky požiadavky a jedinej nerozumiem (pod použitým termínom) je vlasové pravítko.Ale všetky sú inak normálne a netreba k nim v podstate komentár pretože by mali byť samozrejmé.Všetky.Ale zrejme nie sú,ak na to pozerám cez technickú a mentálnu výbavu tak by sa ťažko hladal taký ktorý spĺňa tretinu.Nie žeby ma prekvapil počet tých čo by nesplnili ani jeden.
V inom je problém,takých je málo a ešte navyše nezívajú prázdnotou.Sú aj v KE príp PO kraji ale to už iba cez ss aj to až po ich súhlase že ich bude niekto kontaktovať.Ak je dlhodobe obsadené tak nemá cenu tam ešte niekoho posielať.Takých ktorý spĺňajú z požiadaviek trištvrte a zrejme všetky technické je dosť (odhad na SVK 20),dokonca sú v jednej skupine,je možné pozrieť podľa bydliska.
tomi-j
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.03.2012 22:49
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte Renault autoservis PO/KE kraj

Príspevok od používateľa tomi-j »

@cenamcic: Dakujem za prianie. Ano, je to teoria z fora (nie len z tohto) ale aj skusenosti so servismi. Snazim sa len poucit na svojich chybach a aj na chybach inych ludi. Prosim, o ktory kraj (alebo okres) by som mal rozsirit okruh hladania?

@srtdemon: viac-menej suhlasim s napisanym. Na aute si viem vela veci urobit sam. Avsak nemozem mat doma napr. vsetky potrebne pripravky (napr. na vymenu rozvodov), to sa financne neoplati. A ani nemam vsetky vedomosti potrebne pre spravne diagnostikovanie napr. elektrickych poruch - aj ked, dnes sa da urobit primitivny osciloskop aj z mobilu. Preto sa pytam tu, aby som minimalizoval riziko zle odvedenej prace v servise. Kedze z vlastnej skusenosti som zazil ako mechanik specializujuci sa na jednu znacku povedal, ze mi auto vie opravit tak, ze mi vymeni cely diel (vstrekovacie cerpadlo, ktore tieklo). Vzhladom na cenu opravy som povedal nie, nastudoval problematiku, kupil sadu tesneni a doma na dvore za 1 hodinu vymenil prasknuty O kruzok. Cena tesneni bola smiesna oproti cene cerpadla. Preto som pisal, ze radsej zaplatim za vedomosti a poctivu pracu, ako za diel.

@mhlavaty: tou skupinou myslis FCD servisy? Ak ano, FCD portal poznam. Som tam zaregistrovany - iba ako fanusik a nadsenec. Citam, sledujem ich blogy. Maju tam na mape zobrazeny jeden servis v Presove. Aj hodnotenia klientov su dobre.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte Renault autoservis PO/KE kraj

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,jeden je tam (PO servis) a druhý blízo Sobraniec. Ale dá sa zaloviť aj v zozname Jirku Hampla to sa volá komunita vzájemné pomoci.Do nejakej miery sa to kryje z komunitou FCD ale je väčší výber servisov.Či tu alebo tam,je to problémové a nie je ľahké objaviť človeka ktorý je výborný mechanik,diagnostik aj elektrikár v jednej osobe.Keby šlo o jedno z toho,našlo by sa kvantum dobrých.
tomi-j
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.03.2012 22:49
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte Renault autoservis PO/KE kraj

Príspevok od používateľa tomi-j »

Dakujem za tip na komunitu vzajemne pomoci. Nevedel som o tej komunite.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte Renault autoservis PO/KE kraj

Príspevok od používateľa Renova »

....hej aj ja som počul že ten PO servis je vraj dobrý.....aj toť minule sa trepal ku nemu chlapík s afdinkou až hen z BA aby mu vymenil tripoidný klb podla návodu.......lebo v BA a prilahlom okolí mu nikto podla návodu tripoidný klb vymeniť nedokázal lol :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte Renault autoservis PO/KE kraj

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám obavu že to nebolo k pánovi o kom je reč.Ten je 99% diagnostika,školitel aj servisman aj predajca pre SVK oscilo meno nechcem zverejňovať bez súhlasu.Kto chce si ho dohladá hoci na autodiagnostika Hampl či FCD
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte Renault autoservis PO/KE kraj

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neda sa nič dohladať...Iba ak kontakt na Hampla... :3020:
Treba sa zaregistrovať...
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 6 neregistrovaných