Renault Laguna II - nerozsvieti palubovku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

skúste nahrat video čo a ako sa správa
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

jaroslavelektro napísal:Laguna 2 je veľmi podarené auto :) hlavne do FL staršie ročníky
No,pre mechanikov urcite.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prioritasko - mám ho doma, tie autá v tých ročníkoch sa už neopravujú. Jazdí ? OK , klakne - smer kovošrot. Na túto kategoriu už na slovensku mechanika/samovraha nenajdeš.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Nevidim dovod preco by niekto nemohol udrzovat pri zivote 20 rocne auto,ak je s nim spokojny.
Ja som takto nechal na aute (r.v.03),ktoreho zostatkova hodnota je asi 8 stoviek, menit dvojhmotu so spojkou 2krat,lebo prvykrat to menil cukrar(nesrandujem),ktory vymenil 2 razy rozvody na pasate a nadobudol presvedcenie,ze sa z neho stal mechanik,(2*1000e),rozvody(500e),brzdy(500e,nove gumy-letne,zimne (400e)a dalsie prkotiny.
Teraz rozmyslam,ze dam repasovat vstrekovace,lebo pokusy s bezaromatikom a Vif-kom nejako nevysli.
Naco mam kupovat dalsiu macku vo vreci,ked svoje auto poznam a asi viem co od neho mozem ocakavat?
Ide mi to trosku proti elementarnej logike a jednemu peknemu prisloviu,ze nie som taky bohaty,aby som si kupoval "lacne" veci.
A este vies co sa hovori,ked mas malo problemov,alebo starosti............kup si auto.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prioritasko nie je 20 ročné auto ako 20 ročné auto. Konkretne Laguna2 bola na tú dobu auto vo velmi vysokej výbave a bohužial od novoti známa svojou nespolahlivou elektronikou. Takže je mi lahko udržať pri živote naftový pickup bez jedinej RJ, bez ABS, s klučkami na oknách. Tam stačí cočko a tabula plechu.
Ale ak by umrela akákolvek elektrika na Lagune, je to jej koniec, pretože akýkolvek servis je v kontexte s nákupnou cenou nezmyselný.
Teraz som mal ponuku na 2l benzínovú s platnými papiermi za 400eur.Šak si len prehodíš plyn - mi povedal predávajúci. Sledoval som na bazoši 2l tuším aj s turbom, po stk a po výmene plynovej nádrže ju rok nevedel predať za 9 stoviek.
Bohužial tak ako si nemci cenu držia, tak frantíci s cenou padajú.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

prioritasko napísal:
jaroslavelektro napísal:Laguna 2 je veľmi podarené auto :) hlavne do FL staršie ročníky
No,pre mechanikov urcite.
Nemyslím si že je to nejaká lukratívna práca na 17 ročnom ... ak by auto malo 5 rokov to by bola situácia iná .
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano práve v tom je problém, kedže je to hnusná robota tak to nikto nechce zobrať a ak zoberie tak si tam drbne 300% prirážku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných