Renault Fluence - nezapína turbo v nízkych otáčkach

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erikfancovic93
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.05.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Renault Fluence - nezapína turbo v nízkych otáčkach

Príspevok od používateľa erikfancovic93 »

Zdravím všetkých, chcel by som Vás poprosiť o radu.

Auto s ktorým mám problém je Renault Fluence 1.5 dci 78kw (L30B k9k832)

Ťažko to opísať ako konkrétny problém, preto skúsim popísať správanie auta.

Keď auto prvý krát štartujem a nie je zohriaty motor, štartuje ťažsie, až nakoniec chytí a zatrasie auto(silenbloky motora a prevodovky všetky vymenené)

Keď na neutrály pridám na volnobeh, otáčky plynule vybehnú, ale pri padaní naspať, sa na sekundu niekde pri 1000ke zaseknu, citit jemne zachvenie a az potom klesnu( nieco ako zadusenie motora).

Keď sa chcem rozbehnúť, auto v nízkych otáčkach nemá skoro žiadny výkon. Treba sa extrémne citlivo hrať so spojkou a s plynom tak, aby sa auto plynulo rozbehlo. Inak to nie je moc príjemný rozbeh a bojím sa aby neskapal motor (spojka je tiež nová, aj zotrvačník, a nie je to spôsobené citlivosťou spojky)

Pri rozbehu sa to prejavuje nasledovne. Stlačím plyn, začnem púštať spojkový pedál. Auto sa začne rozbiehať bez turba, žiadny výkon( úplne jedno, či stláčam plyn jemne alebo stlačím plný )...auto sa pomalicky rozbieha, až zrazu niekde nad 2200 otáčkami zopne turbo, auto vystrelí a začne akcelerovať. Keď pedál pustím, jedno či po prudkej akcelerácií alebo pomalej, na chvíľku sa zachvejú otáčky, stále sa držia, a s oneskorením začnú klesať. Ak v tomto bode preradíte, jedno aký stupeň, dostanete kopanec. Buď počkáte kým začnú plynule klesať alebo plynule nepreradíte. Ak v stupím na plyn, či v bode kedy sa tie otáčky chvejú alebo klesajú, znova otáčky zatrasie, pohúpe autom, a až potom začne akcelerovať. Pri prudkej akcelerácií, pustení plynu a následnom stlačení to vyslovene kope a sklbe s autom. čím viac pedal stlačíte, tým viac to šklbne a kopne.
Okrem toho sa pri prudkej akcelerácií prejavuje zvuk ktorý by som prirovnal jemnému kovovemu treniu ktoré stupňuje. Turbo nejak výrazne nepíska, ale počujem, že už troška viac syčí pri pridávaní plynu.
Ak akcelerujem na pol plynu, žiadny kovový zvuk ani pískanie nepočujem. Na aute som skúsil íst max 170, bez problémov. 140 na tempomate a žiaden citelný problém, len to čo opisujem.

Na aute vymenený olej aj filtre, vymenené všetky silenbloky, spojka, zotrvačník, relé žhavenia + nové žhaviče, egr ventil nový, snímač tlaku turba nový.

Skontrolované prepady na vstrekoch-ok.ň

Okrem toho všetkého mám pocit, že auto nejde na voľnobehu tak ako kedysi, a motor tiež trasie oveľa viac.
Diagnostika nehlási žiadnu chybu, skúšal som tri servisy v Trnave, v každom mi tvrdia, že je to ok lebo nie sú schopńy prísť na príčinu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môže tam byť aj súhra dvoch vecí ktoré sa podielajú na probléme.Jeden problém ale takmer z istotou je v okruhu plnenia motora vzduchom.Paradoxne má motor archaický typ turbíny bez variability z odfukovaním pretlaku.Všetko nasvedčuje tomu že sa nikomu v servise nechcelo ani robiť ani premýšlať.Podľa opisu všetko nasvedčuje tomu,že turbína má velké straty tlaku,pre túto chvílu je jedno či netesnosť alebo nefunkčná regulácia pretlaku.Jediné logovanie prietoku váhy,požiadavky aj reálneho tlaku turbíny plus otáčky a požiadavka (plynový pedál) a majú pacháteľa.Samozrejme treba na cestu,ale ešte predtým rutinné kontroly na funkcie tlakov podtlakov a základných hodnôt tlakov,teplôt atd,celistvosť a tesnosť systému. V zásade bežný problém ktorý môže mierne skomplikovať ak sa krížia závady,nie všetko je pod kontrolou rj motora,resp nie každé správanie vie vyhodnotiť ako vadné.Medzi ne patrí aj zlá priepustnosť výf.systému...čiže tieto veci treba overovať pretože spôsobujú dôsledkové chyby a sami sú mimo podozrenia
Pre istotu to doplním...je min predpoklad že turbína samotná má problém,nech ju nejaký rýchlik promptne nevymení,lebo mám podozrenie že doteraz sa tam toho vymenilo zbytočne až až
erikfancovic93
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.05.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfancovic93 »

Skúsim tuto informaciu pretlmocit a uvidime vysledok, ale neda mi nespytat sa. Do novych zamkov to nemam az tak daleko, podla toho co pises, by si na to mozno prisiel. Mal by si zaujem sa na to pozriet ? nie zadarmo. Stačila by diagnostika, ak budeme vediet konkrétny problém, tak ja uz zvysok vyriesim.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

:40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Už to viem zobrať iba ak si to počká v poradí pretože po druhej Astre už dielňa ide podľa termínov.To je jedna vec,tá druhá je že kto opravuje nech si urobí aj diagnostiku.platí aj opačne,čo si zdiagnostikujem si už aj opravím.Oddeliť tie veci je ako u murárov,kto robí omietku pi.uje na predošlú partiu lebo urobili krivé steny.Kto si čo zistí nech si aj opravu dotiahne do konca.Ak to počká kdesi koniec júna - ok,môže byť
erikfancovic93
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.05.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfancovic93 »

achada napísal::40bd:
Co ti je smiesne ty inteligent ? Ak nemas co rozumne prispet k teme, zdrz sa komentara.
erikfancovic93
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.05.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfancovic93 »

mhlavaty napísal:Už to viem zobrať iba ak si to počká v poradí pretože po druhej Astre už dielňa ide podľa termínov.To je jedna vec,tá druhá je že kto opravuje nech si urobí aj diagnostiku.platí aj opačne,čo si zdiagnostikujem si už aj opravím.Oddeliť tie veci je ako u murárov,kto robí omietku pi.uje na predošlú partiu lebo urobili krivé steny.Kto si čo zistí nech si aj opravu dotiahne do konca.Ak to počká kdesi koniec júna - ok,môže byť
Nemám problém ak to aj opravis, skor som myslel, ze bude problem vobec tu diagnostiku spravit, nie este ta zatazovat s opravou.
erikfancovic93
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.05.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfancovic93 »

mhlavaty napísal:Už to viem zobrať iba ak si to počká v poradí pretože po druhej Astre už dielňa ide podľa termínov.To je jedna vec,tá druhá je že kto opravuje nech si urobí aj diagnostiku.platí aj opačne,čo si zdiagnostikujem si už aj opravím.Oddeliť tie veci je ako u murárov,kto robí omietku pi.uje na predošlú partiu lebo urobili krivé steny.Kto si čo zistí nech si aj opravu dotiahne do konca.Ak to počká kdesi koniec júna - ok,môže byť
Ak sa mi s tým nepodarí behom tohto týždňa pohnúť, napíšem ti a môžes si ma zaradiť do poradovníka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jasne.Len na jednu vec upozorním,ak sa niekto do toho chytí,nech to urobí.Nie je väčšia tragédia ako robiť po x ľudoch čo rozbabrali a nakonec to má viac chýb než na začiatku.Je to oprava v najhlúpejšom režime lebo kopec zbytočného času zoberie kým sa skontroluje všetko čoho sa dotkli.Akonáhle sa začnú križovať problémy je to značne zťažené,nič už nemá gram logiky
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

erikfancovic93 napísal:
achada napísal::40bd:
Co ti je smiesne ty inteligent ? Ak nemas co rozumne prispet k teme, zdrz sa komentara.
Myslim, ze majster ti to vysvetlil dostatocne.
erikfancovic93
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.05.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfancovic93 »

Odpovedal, ale dá sa to povedať aj normálne a nie hneď sa vysmievať. Nie som autíčkar ani mechanik. Keby si viem rady, nezaťažujem s tým ostatných...uz to chápem.
erikfancovic93
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.05.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfancovic93 »

mhlavaty napísal:Jasne.Len na jednu vec upozorním,ak sa niekto do toho chytí,nech to urobí.Nie je väčšia tragédia ako robiť po x ľudoch čo rozbabrali a nakonec to má viac chýb než na začiatku.Je to oprava v najhlúpejšom režime lebo kopec zbytočného času zoberie kým sa skontroluje všetko čoho sa dotkli.Akonáhle sa začnú križovať problémy je to značne zťažené,nič už nemá gram logiky
Popravde nemá sa toho asi kto chytiť, jedine co môžem skúsiť dat spraviť tu diagnostiku u známeho, ak mu z toho nebude jasná príčina pokus omyl už riešiť nejdem a dám to radšej spraviť Vám.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám rád jasné pravidlá...nie je problém v tom či Jano či Palo,ak robí nech robí od a po z.Ale čosi som už preskákal pri opravách aut čo išli z dielne do dielne.To sú veľmi neštastné práce,kopec vecí je pomenených za kadejaké šmejdy,ani srnky nevedia čo a ako,žiaden záznam,žiaden protokol,nič jasného čomu by šlo veriť,gazda väčšinou vyšťavený v bankrote...a teraz opravuj.O ničom inom to nie je.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 13 neregistrovaných