Renault Thalia 1.4 55kw benzín - ťažké ranné štarty

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ferka
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04.01.2008 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferka »

zdravim, mal som ten isty problem ,pomenene sviecky,cidla atd... diagnostika ukazovala: chyba spalovania na stvrtom valci, treba dat v origo servise nahrat riadaciu jednotku nanovo , nic ine nepomoze,cca 40 eciek,
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Zase nerobí to vždy, napríklad aj pri dnešnom upršanom ráne mi nastartovalo v pohode, skôr si teda myslím že nejaký ten teplotný senzor, prípadne cievka začína odchádzať, ale tak uvidíme po výmene. Ak to neprestane, prípadne zistím ako tu už niekto predtým spomínal, že aftermarketový senzor je horší ako origo, potom budem adekvátne reagovať :) čo som vizuálne kontroloval čidlo teploty chladiacej kvapaliny, ten plast je z vonka prasknutý čiže kludne sa tam mohla dostať vlhkosť, čo znemožní funkčnosť celého snímača.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Aj jednoducha diagnostika musi vidiet ci to teplotne cidlo je uplne mimo realnej hodnoty, napr. vonku je 10 cidlo hlasi 70.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

oco13 napísal:Jaroslav - ako odlíšiť nekvalitnú súčiastku od kvalitnej ? cena? dodávatel? výrobca?
Bol som v Drážďanoch na linkách kde sa kompletuje azda najdrahšie suv v ponuke Urus a to čo som videl ma o kvalite tejto premiovky vôbec nepresvedčilo. :4012:
oco by sa divil čo dokáže resp. nedokáže neoriginálna súčiastka-elektronického typu..pol roka dozadu som potreboval snímač diferenčného tlaku, tak som našiel na eshope za 33 eur a ked som si osobne prišiel po neho tak mi predajca vraví, že či nechcem radšej origo, lebo neoriginálne snímače hádžu kadejaké hodnoty..tak som zobral origo ktorý stál 55 eur..
Na druhom aute sa mi zlomil senzor/čidlo čo je na náprave kvôli xenonom, zlomila sa tá podarená plastová tyčka..pozerám origo že 167 eur..tak som našiel nejaký neorigo s tým istým produktovým číslom..namontoval som ho a bolo potrebné spraviť kalibráciu..diagnostika ho ani nenačítala, proste ako keby tam ani nebol..tak som tam prehodil späť zlomený a samozrejme diagnostika načítala oba senzory..takže taký je rozdiel medzi trebárs FEBI a ORIGO..
No a k téme..toto ranne štartovanie a problémy s ním je známa choroba Thalie..svokrovci ju mali od novoty a už pri 10 000 km sa začalo ich trápenie-niekedy ani nenaštartovali vôbec..auto bolo asi 10 x v servise z toho jeden krát asi mesiac v kuse..menili snád všetko možné, až nakoniec malo prísť k výmene motora..ale tomu sa veľmi zdráhali..nakoniec to dali dcere a tá to potom neskôr predala..zbavili sa problému..
matusgablas
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.09.2018 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusgablas »

Zdravim mal som ten isty problem, mne pomohlo vycistenie senzora na kluke. Keď som ho vybral tak som mal na nom male ciastocky kovu atd a tym padom nesnimal otocenie kluky a nestartovalo to.

tu je aj ako to vypada
https://www.youtube.com/watch?v=3Bu-E5HQqjI&t=51s

daj vediet ci to pomohlo potom :)
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

No, vyčistil som už kontakty asi na všetkých snímačoch, vymenil som snímač teploty vzduchu a chladiacej kvapaliny a zatial to ide bez problémov. Každopádne ďakujem za typ, zajtra to spravím v rámci prevencie :), predsalen takéto niečo je tak na 15 minút
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Po vyčistení toho snímaču som okamžite spozoroval lahšie a kratšie štarty, ci už za studena alebo za tepla. Bol trochu zamastený od oleja a teda určite to tomu štartovaniu nepomáhalo. Som ale príjemne prekvapený čo dokáže spraviť vyčistenie všetkých kontaktov, skrtiacej klapky, snimacu na volnobeh a tohto motylika s celkovym chodom motora. Príde mi ako keby bol chod jemnejší a pravidelnejší, takisto mi predtým zvykol aj velmi mierne kolísať volnobeh za studena, čo teraz zmizlo. Takže dakujem všetkým za rady, uvidíme dalšie dni, ale zatial je startovanie už týždeň bezproblémove :)

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných