Renault Megane 2000

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Hlasovanie ukončené 28.05.2020 16:07

3
18%
14
82%
 
Celkom hlasov: 17

pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

stale porovnavate hnoj, ktory pozna, a este vacsi hnoj, ktory urcite kupi. A co tak porovnat s jazdenym autom v dobrom stave za par korun? Aut je ako smeti, staci proste vybrat to dobre.

Cenu paliv nevies predpovedat, ale vies, ze cim su lacnejsie, tym menej dava zmysel dizel. A s cenou paliv dole, nejdu dole aj ceny nahradnych dielov, takze dizel si dnes nemusi vobec zarobit na svoju vyssie cenu pri kupe a nahradne diely...
Neviem kde si cital, ze musi hned kupovat benzin v premiovom voze s vysokou spotrebou.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

staci proste vybrat to dobre.
Ťažké aj pre odborníka, pre laika nemožné
Dobré autá nie sú v bazároch a na internete, dobré autá sa predávajú v rámci rodiny alebo kamarátov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A ja že za 50 € bez skúšobnej jazdy... :41c2:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico, lenže tak môže kupovať auto človek ktorému nezáleží na tom kuse železaza. Pre mňa nie je dôležité auto ale ten človek od ktorého to kupujem, ten je ovela ovela dôležitejší. Autíčko je ticho a tebe ako laikovi nič neprezradí, ale majitel rozpráva a rozpráva - stačí počúvať a rozmýšlať. :40bd: :40bd:
Aj tuto chlapec predá megana možno až za tri stovky a šikovný s ním dojde domov zhodí dekel z prevodovky a opraví ju len s trochou rozumu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Za tento výrok by si si určite zaslužil nomináciu do suťaže o bludný balvan sizyfos...... českého kluby skeptikov.....zajtra ťa prihlásim :300f:
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco a preto si tu pisal ze si kupil tragac z aaa sposobom vyplatil,vyparkujte mi ho za branu a o tyzden som si pon prisiel. lol

Fakt si treba pamatat co pises,lebo co tema to iny nazor :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - ano ten som kúpil , bolo to v AAA BA a bola to P205ka zo Skalice. Autíčko jazdilo ako drak len bazár mi papiere posielal na tri krát a vždy boli nesprávne, Vydržala mi dve stkčky a potom si ju zobral chalan do Popradu. Velmi podobne som kupoval v NR R5ku - servisák mmi ju vytelefonoval s bazárnikom , vyplatil som ju nie v bazáre ale v servise a do bazáru som sa znova dostal o dva mesiace keď už boli nervozni, že im zavadza. lol Lenže v 90 -95 to fungovalo trošička inak ako teraz. Hlavne stk.
Ale P205-405, R5-9-11, Corsu A-B, Fiat Uno-Tipo,C AX-BX atď by som velmi rád kúpil aj teraz
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Späť k teme,
problemy s prevodovkou mal aj moj svagor,čo ma medzi inymi autami aj Scenic s totožnou motorizaciou a prevodovkou.
Prevodovka mu skolabovala presne z rovnakeho dovodu a s rovnakymi priznakmi,lenze stalo sa mu to 300 km od domu,
auto dal priviest domov na odtahovke,bolo to v tej chvili najlepsie a najlacnejsie riesenie.
Cez bazos zohnal za smiesne peniaze funkcnu prevodovku znova zo Scenica,prehodil
a vysmiaty jazdi dalej,kazdy den do roboty.
Takze tak isto by mal postupovat aj zadavatel temy.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, nemal - oprava tohoto problemu je tak malo narocna ze by nemal postupovat sposobom vymeny kus za kus o ktorom nic nevie.

Skus si predstavit ze by tvoj svagor predal auto tri dni predtym ako sa mu pokazila prevodovka. Cize v absolutne dobrej viere by predal fantasticku prevodovku, totalne spolahlivu, ktora... by sa o dva dni pokazila na šrot.

Co keby si kupil taku prevodovku ?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mp3 ,nechajme ludi,riesit ich problemy,im vlastnym sposobom.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj ja si myslím, že oprava mojej prevodovky je lepšia varianta ako kúpa inej jazdenej. Otvorím a vidím stav, podla toho vymieňam a zatváram v stave novej prevodovky. Pri probleme s 5q by som pred rozborkou prevodovky zhodil najskôr ten bočný dekel, aby som videl či problém nie je tam.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Co myslite,z akeho dovodu dal svagor dotiahnut domov Scenica 300 km na odtahovke ???
Tam kde sa mu rozsypala prevodoka za hlasneho škripania takym sposobom,ze auto zostalo nepojazdne ,
nie su autoservisy ,kde by mu to opravili,ak by sa dalo ???
Myslitelia....:::
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Riesime prevodovku ci auto? Ja mam tiez 18 rocne auto ale jazdim okolo komina. Ak by sa rozpadlo na ceste ide na srotovisko. Je to vec penazi. Ak ich nemas tak riesis inak ako ked mas. Ja nastastie zatial mam. Takze nech si zadavatel riesi ako uzna za vhodne.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

...kazdy na to pozerame z vlastneho pohladu a kazdy auto inak vyuzivame a inak si ho cenime, cize zhoda v nazoroch nemoze logicky nastat. Zadavatel dostal vzorec do ktoreho musi dosadit svoje hodnoty a rozhodnut sa. Navyse nahody a zakony schvalnosti spolahlivo funguju, cize moze pohoriet aj pri sucasnom aute aj pri "novom" ktore si kupi... Ktovie ako by sa menili nazory keby clovek to auto videl, previezol sa... ale to pozna len zadavatel... To je presne rovnaky pripad ako sa nedavno v jednej teme typek pytal ci ma cenu opravovat svoj burany voz, alebo ho zosrotovat... co mu moze clovek od klavesnice s minimom poznatkov o stave auta napisat?
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Dep napísal:suhlasim s scendom, v príspevku to vystihol najlepšie.

A ak máš pocit, že sa s herkou nedá jazdiť cez pol Slovenska, opýtaj sa tunajšieho @oco13 .

A zistíš že sme len rozmaznaní modernou dobou.
keby len cez pol Slovenska ale aj cez pol europy, ja som bol s mojou 20 rocnou mazdou v Tunisku, Turecku, Bulharsku, Grecku, na Ukrajine, v moldavsku, Taliansku.. lol
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní