Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa knss »

mp3turbo napísal: 23.07.2022 22:47 linkoval si PRAVOSTRANNY voyager, angicky. Lavostranne su na tom inak, je to z roku 2007, naraz do pevnej prekazky ktora sa neuhne.

Je to vozidielko z roku 2007, ktore netrha trikrat motorom a nestraca vykon pri polroku zivota a najazde 5.602km, ktore ta NEZRADI PRI PREDBIEHANI STRATOU VYKONU a teda nebudes musiet vyskusat hviezdicky z kreštestov.

Ked sa 1900kg Vojadzerik stretne s 1300kg Meganíkom, nemusis ani vidiet tie kolajnice namiesto vystuh - velmi dobre vies kde chces sedet. Holt nevies, ale mne je to jedno.

Prosim je zcestne porovnavat 2007 hocico versus 2021 hocičo. To vsak neznamena ze 1970 Liaz 110 nebude 1058x bezpecnejsi nez 2024 Meganik napriek tomu ze Liaz ma minus desat hviezdiciek, a MEganik 2024 moze mat aj plus 30 hviezdiciek. Nie, BMP / T72 do toho nepletiem.

V kazdom pripade plati, ze POSRATE NOVE AUTO ti nema co 3x stracat vykon za polroka existencie.
To je uplne hovno, a nie normalne auto. Ze je to "normalne" aj pri ostatnych znackach ? Strcte si ich doriti. Prdlajz je to normalne, moje auta nic take nerobia napriek 18 rokom veku a 350.000km najazdu.

Vy si povazujte za normalne co len chcete.
Tak to si píš, že radšej v tom posratom Megane. Nech mas iluzie akekolvek, tak v tom Voyagery by som búrať nechcel. Vlastne nechcel by som búrať v ničom, ale radšej by som sedel v tom Megane. Už jeho druhá generácia dosiahla ako vobec prve sériové auto 5 hviezdiciek v Euro NCAP. Cize vo stvrtej generacii uz bude pouzite nejake to know how. Ale jasne, to je nejaky umely test a búra sa vacsinou do Liazky, tí ludia tam len mútia vodu a prd vedia, ze?

A staticka prekazka a pohybliva prekazka... Ked ide o čelovicu, tak to auto v protismere ide podobne rýchlo ako ty. Takze ak je to auto oproti rovnakej hmotnosti, tak náraz sa bude tváriť ako do statickej prekazky.

PS: stracanie vykonu nie je v poriadku
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa oco13 »

Cize vo stvrtej generacii uz bude pouzite nejake to know how. Ale jasne, to je nejaky umely test a búra sa vacsinou do Liazky, tí ludia tam len mútia vodu a prd vedia, ze?
Tí ludia berú do úvahy len auto a jeho deformácie.
Ak si sadnem do opancierovaného tanku a v 100km rýchlosti prasknem do kocky betonyu ako dom - tak tank sa pokrčí len troška, z betónu s odlúpi len troška, ale dnu v tanku budeme všetci mŕtvi. Ľudské orgány totiž bez poškodenia ustoja len spomalenie z takej rýchlosti, akú dokáže ľudské telo samé vyvinúť. Už spomalenie z 50 na nulu v sekunde, sa rovná voľnému pádu z 9metrov na beton.
Treba si dohľadať štúdie a vysvetlenia, a povedať nielen A ale aj B.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hviezdicky nie su vsetko, to som sa ti snazil vysvetlil - zjavne zbytocne.





>> Ked ide o čelovicu, tak to auto v protismere ide podobne rýchlo ako ty.

dakedy plati, dakedy neplati, vela havariek sa stane tak ze ty ides svojich peknych povolenych 110 a oproti kkt predbieha 190 a nevyjde mu to. "Do teba" mu to vyjde. Nemoze sa stat ?






>> Takze ak je to auto oproti rovnakej hmotnosti, tak náraz sa bude tváriť ako do statickej prekazky.

kravina. Situacia :

a) ides na Megane, tresnes do oprotiiduceho Meganu, obidva vozy 110km/h v momente narazu
b) ides na Megane, vyletis z cesty na lade, tresnes do stromu, 110km/h v momente narazu

okej, v tejto rychlosti su v obidvoch pripadoch mrtvoly ale nie je to rovnaka vec. Akakolvek pohybliva nepevna DEFORMOVATELNA prekazka ti dava nasobne vacsie sance na prezitie nez betonovy mur ktory sa nepohne ani o milimeter. Alebo hruby strom.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa autolaik »

...zakon zachovania energie a skladanie sil v praxi :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal: 24.10.2022 17:30 ...zakon zachovania energie v praxi :)
A preto záver je - normálny, bežný, obyčajný šofér nebúra. No a nevinné obete??? chodci cyklisti atď... to proste mali napísané niekde na čiare života - THE END. Koniec, Finito.
Už naši starí rodičia mali porekadlo - kde má hlava padnúť , nohy donesú. A amíci o tom natočili aj seriu filmov - volá sa to Nezvratný osud. Tak kukajte a učte sa. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Oco neverim, ze si videl nezvratny osud.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Megane 1.3 Tce 115 GPF

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja to poznám z upútaviek na YT, celý film som nevydržal pozerať odkedy sa nepremieta - Štyria tankisti a pes.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných