DOPRAVNA NEHODA, PROSIM PORADTE

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

petyy napísal:to kujon. Ty mas zrejme 16-17 rokov,lebo si mylis pojmy.precitaj si poriadne to co napisali odbornici na poistovnictvo.nechcem ta urazit ale si fakt mimo. Kedysi sa to stalo aj mne,takato udalost.tiez ma to najprv hnevalo, ale po prestudovani zakonov o poistkach som nakoniec uznal,ze naozaj clovek co nehodu sposobil nema dovod nic doplacat,lebo platenim pzp si svoju povinnost splnil a vyratanie sumy mojho poskodenia auta podla systemu ktory tu bol spomenuty je logicky,takze jediny sposob ako nedoplacat na to je,ze treba pockat na peniaze a za tu sumu ho dat opravit.este raz hovorim,ze je to vzdy taka suma u 6 rocneho auta,ze kazdy kvalitny neautorizovany servis sa do nej zmesti a ze je max.zbytocne davat to robit do autoriz.servisu kde maju dvojnasobnu sadzbu,vymenia aj to co staci opravit a tym sa naklady navysuju.
Ako veštica by si sa neuživil, to že máš ty okolo 20 rokov a tu teraz machruješ, lebo si myslíš že všetci ostatní sú tu sopliaci. Ja som nikdy nepovedal, že má doplácať ten čo spravil nehodu, ale jeho poisťovňa. Sa nauč poriadne čítať, zrejme ťa to v škole neučili, alebo si povrchný jak všetci pubertiaci. Hovorím o jeho poisťovni, že z havarijného si poisťovňa vymáha od poisťovne toho čo spravil škodu. Teraz to riešil kolega a dával ešte plnú moc, aby sa pokúsili vymôcť aj tu spoluúčasť, tých 5 tisíc, ktoré musel zaplatiť. Zbytočne sa o tom baviť, skrátka v poisťovniach robia špekulanti a podvodníci, známemu vybavia plnenie poistky aj 100 000 pri škode 50 tisíc, ale potom idu odrbávať slušných. O tom hovorím, že poisťovne si robia čo chcú. No jasne, že ke´d spravím nehodu, tak nebudem za to platiť, keď mám krytie v poisťovni to dá rozum.
To potom môžem robiť ako degeši, kúpim auto z anglicky za 15 tisíc a nedám ho ani poistiť a môžem otĺkať všetky autá zo sídliska a môžu mi vieš čo. Ale keď som slušný, tak chcem slušné jednanie.
Havarijné poistenie nemám, lebo ak si rozbijem auto a je to moja vina, tak bohužial som debil, že som si ho rozbil a si ho musím nechať opraviť, ale keď mi ho rozbije niekto iný tak ja mám platiť ?

a zarábam ako bežný občan a tiež chcem za svoje peniaze, čo najlepšie auto s čo najlepším výkonom. Nie pre frajerinu ako nevybúrení chlapčekovia, ale kvôli tomu že keď chcem niekoho obehnúť a ten frajerik si začne v tom momente dokazovať akú má silnú káru, aby som doobehoval a nezabil seba a svoju rodinu. Ale to niekto kto si kúpi radšej novú fabiu, len aby mal neviem aké auto, aj keď sa v tej plechovke rozmláti a zabije, nikdy nepochopí. Ja si radšej kúpim 4 ročné auto a viem, že mám väčšiu šancu prežiť. Nie som taký, žeby som niekomu niečo zle prial, ale bolo by zaujímavé ako by si zareagoval, keby Ti 2 krát za sebou niekto rozbil tvoje super poistené auto a strávil asi tak pol mesiaca naháňaním opravy a vybavovaním papierov od poisťovne, a keď sa ti to stane druhý krát a by na Teba pozerali jak na najväčšieho podvodníka na SVK.

Prajem pekný večer, je tu zbytočné tráviť čas s takými múdrymi, ktorý zrejme zarábajú nie poctivo, ak pre nich neznamená nič to, že prídu o pár tisíc, to ako keby mi niekto vybral 5 litrov z peňaženky len tak a ja sa mám na to pozerať a ešte sa ho opýtať, či nechce ďalších 5
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

marko583 napísal:mily kujon78. preto kazdy majitel vozidla uzavrie povinne zakonne poistenie, aby z neho boli kryte skody sposobene prevadzkou jeho motoroveho vozidla... poistovna krati plnenie len pri starych autach, takze nevidim dovod preco sa vzrusujes. ako uz bolo vysvetlene je to z dovodu toho, ze sa pouzivaju nove diely miesto tvojich starych, cize tvoje auto sa zhodnocuje. na druhej strane mas moznost poziadat o rozpocet, kde poistovna na zaklade tabuliek dojde k cene za opravu, a ty si potom mozes zhanat diely kludne aj na vrakaci alebo ujebat ich susedovi... ak chces za kazdych okolnosti 100% krytie a nemas nove auto, stale mas moznost komercneho pripoistenia, takzvanu havarijnu poistku. a ak by si sa v tom aspon trocha vyznal vedel by si, ze stary crep, tak sa vypocitava suma havarijnej poistky z ceny noveho vozidla v case predaja. kedze nove diely stoja v podstate rovnako na stary aj novy baworak. a ver tomu, ze ludia co maju drahe auta, maju aj havarijne poistky, kedze si vazia svoj majetok a poistuju sa prave proti takymto udalostiam. tak ako si mozes poistit dom, byt, psa a ine hluposti. a ak nemas peniaze a mas drahe auto a bojis sa takehoto pripadu asi ti odporucim riadit sa starym heslom, ze kazdy by sa mal zakryvat takou perinou na aku ma...
Keďže som dobroprajný, tak by som ti doprial, aby sa ti zdvojnásobilo zhodnotenie tvojho auta, keď si takého názoru, že sa ti zhodnotí. Dúfam, že si to zhodnotí zobral len zo slovníka poistovne, a nie si aj toho reálneho názoru, že ti zhodnotia tvoju káru.

No prepáč že pre teba je 4 ročné auto črep, by som rád vedieť na čom jazdíš ty ?? Nový rolls, že tak tu teraz robíš frajera a ešte určite poctivou prácou si si na to našetril. Mozoľnaté ruky máš čo ???

To zas niekto machruje, lebo počul nejaké príslovie o prikrývaní sa perinou. Ty sa o moju perinu neboj. Ja mám také auto, že by bolo ešte na jednu takú perinu, ide len o princíp. Ale to ty zrejme nepochopíš ani Tebe podobní. Vždy si rád zaplatím za svoje prešľapy, ale mám už dosť platiť za takých mudrlantov ako si ty a tebe podobný čo dali peniaze do BMG invest a podobných nebankoviek.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

Kujon78 napísal: Keďže som dobroprajný, tak by som ti doprial, aby sa ti zdvojnásobilo zhodnotenie tvojho auta, keď si takého názoru, že sa ti zhodnotí.
dakujem, ked to bolo aktualne tak som si ho nechal v servise zhodnotit... a naozaj to bolo zhodnotenie, kedze mam prelakovane vsetko co bolo dovtedy poskierane od somarikov, co nevedia parkovat...
Kujon78 napísal:No prepáč že pre teba je 4 ročné auto črep, by som rád vedieť na čom jazdíš ty ??
hej, kazde auto starsie ako 5 rokov je stary kram... ak s tym nesuhlasis tvoja vec. A jazdim na zadnokolkach, benzinovych, aspon 3 litre a 6 valcov.
Kujon78 napísal:Mozoľnaté ruky máš čo ???
nie nemam, nezivim sa nastastie fyzickou pracou...
Kujon78 napísal:To zas niekto machruje, lebo počul nejaké príslovie o prikrývaní sa perinou.
nie cital som to na internete...

Kujon78 napísal:Ty sa o moju perinu neboj. Ja mám také auto, že by bolo ešte na jednu takú perinu, ide len o princíp.
som rad, ze si sa zmohol na 4 rocne auto, ale mas trocha blbe principy...

Kujon78 napísal:Vždy si rád zaplatím za svoje prešľapy, ale mám už dosť platiť za takých mudrlantov ako si ty a tebe podobný čo dali peniaze do BMG invest a podobných nebankoviek.
do BMG som nastastie nedal ziadne peniaze, kedze su aj efektivnejsie formy investovania... i ked nerozumiem celkom co ma spolocne BMG z PZP.
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

Jako neviem fakt co je na tom nelogicke... Sa ludia zamyslite, amortizacia je, bude a musi byt, inac by tu bol riadny bordel...

Jazdite si 10 rocnym autom. Auto ma vybehane tlmice, tycky stabilizatora su tiez neni najnovsiel, silentbloky uz maju nieco za sebou, pneumatiky maju 5 milimetrov dezen atd .

Nabura do vas clovek zo zadu. Znici vam zadnu napravu dajme tomu vas niekde hody a rozmrdaju sa disky.

Mate dve moznosti

1 Bud si to date opravid do autorizovaneho servisu, a preplatok doplatite. Je to logicke, pretoze by ste mali stare tlmice, dostali ste NOVE, vy ste mali pneumatiku s 5mm dezenom, dostali s te NOVU, vy ste mali vyfuk ktory uz zacinal korodovat, dostali ste NOVY. Preco by vam mal majitel, alebo poistovna platit za nieco nove, ked ste to mali na tom aute pouzivane ? Preco by vam mal napriklad platit za original tlmice, ked ste tam mali nejake s druhovyroby ? Je to totalny nezmysel.

2. Dat si spravit tabulkovy rozpocet, mozte si pozhanat diely s DRUHOVYROBY a karoserske casti s vrakaca, a verte ze sa do rozpoctu zmestite, a stale bude auto este polepene s novymi dielmi. Popripade si to pozhanajte z nejakeho ineho auta na diely, a hotovo. Este vam aj ostane.

Takze podla mna to FER je. Posistovna Vam dava moznost poskladat si to auto z novych original dielov, v autorizovanom servise, a vo vysledku mat auto v lepsom stave ako pred tym, samozrejme s doplatkom, alebo si auto poskladat s pouzitych alebo neoriginalnych dielov, auto mat minimalne v rovnakom stave a nedoplatit ani korunu.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

itstar napísal:Jako neviem fakt co je na tom nelogicke... Sa ludia zamyslite, amortizacia je, bude a musi byt, inac by tu bol riadny bordel...

Jazdite si 10 rocnym autom. Auto ma vybehane tlmice, tycky stabilizatora su tiez neni najnovsiel, silentbloky uz maju nieco za sebou, pneumatiky maju 5 milimetrov dezen atd .

Nabura do vas clovek zo zadu. Znici vam zadnu napravu dajme tomu vas niekde hody a rozmrdaju sa disky.

Mate dve moznosti

1 Bud si to date opravid do autorizovaneho servisu, a preplatok doplatite. Je to logicke, pretoze by ste mali stare tlmice, dostali ste NOVE, vy ste mali pneumatiku s 5mm dezenom, dostali s te NOVU, vy ste mali vyfuk ktory uz zacinal korodovat, dostali ste NOVY. Preco by vam mal majitel, alebo poistovna platit za nieco nove, ked ste to mali na tom aute pouzivane ? Preco by vam mal napriklad platit za original tlmice, ked ste tam mali nejake s druhovyroby ? Je to totalny nezmysel.

2. Dat si spravit tabulkovy rozpocet, mozte si pozhanat diely s DRUHOVYROBY a karoserske casti s vrakaca, a verte ze sa do rozpoctu zmestite, a stale bude auto este polepene s novymi dielmi. Popripade si to pozhanajte z nejakeho ineho auta na diely, a hotovo. Este vam aj ostane.

Takze podla mna to FER je. Posistovna Vam dava moznost poskladat si to auto z novych original dielov, v autorizovanom servise, a vo vysledku mat auto v lepsom stave ako pred tym, samozrejme s doplatkom, alebo si auto poskladat s pouzitych alebo neoriginalnych dielov, auto mat minimalne v rovnakom stave a nedoplatit ani korunu.

však toto som sa inými slovami snažil vysvetliť aj kujonovi a všetkým ostatným. je to logické a nechápem, čo sa voči tomu všetci ohradzuju. máš pravdu v tom čo si napísal.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

kujon ma svoje principy a nechce doplacat na dakeho zmrda co vytazil v bmg nieco...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

Kujon78 napísal:
petyy napísal:to kujon. Ty mas zrejme 16-17 rokov,lebo si mylis pojmy.precitaj si poriadne to co napisali odbornici na poistovnictvo.nechcem ta urazit ale si fakt mimo. Kedysi sa to stalo aj mne,takato udalost.tiez ma to najprv hnevalo, ale po prestudovani zakonov o poistkach som nakoniec uznal,ze naozaj clovek co nehodu sposobil nema dovod nic doplacat,lebo platenim pzp si svoju povinnost splnil a vyratanie sumy mojho poskodenia auta podla systemu ktory tu bol spomenuty je logicky,takze jediny sposob ako nedoplacat na to je,ze treba pockat na peniaze a za tu sumu ho dat opravit.este raz hovorim,ze je to vzdy taka suma u 6 rocneho auta,ze kazdy kvalitny neautorizovany servis sa do nej zmesti a ze je max.zbytocne davat to robit do autoriz.servisu kde maju dvojnasobnu sadzbu,vymenia aj to co staci opravit a tym sa naklady navysuju.
Ako veštica by si sa neuživil, to že máš ty okolo 20 rokov a tu teraz machruješ, lebo si myslíš že všetci ostatní sú tu sopliaci. Ja som nikdy nepovedal, že má doplácať ten čo spravil nehodu, ale jeho poisťovňa. Sa nauč poriadne čítať, zrejme ťa to v škole neučili, alebo si povrchný jak všetci pubertiaci. Hovorím o jeho poisťovni, že z havarijného si poisťovňa vymáha od poisťovne toho čo spravil škodu. Teraz to riešil kolega a dával ešte plnú moc, aby sa pokúsili vymôcť aj tu spoluúčasť, tých 5 tisíc, ktoré musel zaplatiť. Zbytočne sa o tom baviť, skrátka v poisťovniach robia špekulanti a podvodníci, známemu vybavia plnenie poistky aj 100 000 pri škode 50 tisíc, ale potom idu odrbávať slušných. O tom hovorím, že poisťovne si robia čo chcú. No jasne, že ke´d spravím nehodu, tak nebudem za to platiť, keď mám krytie v poisťovni to dá rozum.
To potom môžem robiť ako degeši, kúpim auto z anglicky za 15 tisíc a nedám ho ani poistiť a môžem otĺkať všetky autá zo sídliska a môžu mi vieš čo. Ale keď som slušný, tak chcem slušné jednanie.
Havarijné poistenie nemám, lebo ak si rozbijem auto a je to moja vina, tak bohužial som debil, že som si ho rozbil a si ho musím nechať opraviť, ale keď mi ho rozbije niekto iný tak ja mám platiť ?

a zarábam ako bežný občan a tiež chcem za svoje peniaze, čo najlepšie auto s čo najlepším výkonom. Nie pre frajerinu ako nevybúrení chlapčekovia, ale kvôli tomu že keď chcem niekoho obehnúť a ten frajerik si začne v tom momente dokazovať akú má silnú káru, aby som doobehoval a nezabil seba a svoju rodinu. Ale to niekto kto si kúpi radšej novú fabiu, len aby mal neviem aké auto, aj keď sa v tej plechovke rozmláti a zabije, nikdy nepochopí. Ja si radšej kúpim 4 ročné auto a viem, že mám väčšiu šancu prežiť. Nie som taký, žeby som niekomu niečo zle prial, ale bolo by zaujímavé ako by si zareagoval, keby Ti 2 krát za sebou niekto rozbil tvoje super poistené auto a strávil asi tak pol mesiaca naháňaním opravy a vybavovaním papierov od poisťovne, a keď sa ti to stane druhý krát a by na Teba pozerali jak na najväčšieho podvodníka na SVK.

Prajem pekný večer, je tu zbytočné tráviť čas s takými múdrymi, ktorý zrejme zarábajú nie poctivo, ak pre nich neznamená nič to, že prídu o pár tisíc, to ako keby mi niekto vybral 5 litrov z peňaženky len tak a ja sa mám na to pozerať a ešte sa ho opýtať, či nechce ďalších 5
prečítaj si čo napísal istar nado mnou. to som sa snažil vysvetliť aj tebe aj ostatným, ktorí stále nechápu. A k tvojím poznámkam, zarábam si poctivo, robím od pondelka do soboty, z práce chodím medzi 23-24.00. svoje peniaze si vážim, ale nebudem žiadať nelogicky to čoje proti zdravému rozumu. a 20rokov som oslávil v roku 1992, takže pubertu už mám dávnop za sebou a tvoj príspevok som si prečítal poriadne, preto som aj zareagoval. mal som na aute škodu za 150 000 a poistovna mi vyplatila 135 000. bolo to 3 ročné auto, malo nabehané 140 000km a plánoval som meniť čapy, stabil., tlmiče. po havárke mi komplet vymenili prednu nápravu so všetkým čo k tomu patrí, aj nové brzdy, gumy, disky, svetlá, tlmiče, struna, čapy, no proste všetko. spravili to velmi dobre, auto bolo ako nové. samozrejme to povodné už bolo ojazdené, malo 140 000km-tá náprava, takže to, že som doplatil 15 000 zo svojho ma až tak nesralo, kedže len tie gumy s diskami stáli 8000 a to nehovorím o všetkom čo som plánoval meniť a oni to urobili v rámci poistného plnenia a auto mi odovzdali v omnoho lepšom stave ako bolo povodne. je potom logické, že tých pár tisíc navyše za vylepšené auto musím znášať ja, ked som si ho dal pansky opraviť v servise, kde maju napr. za lakírnicke práce 1500sk/hod.
kachnak
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.12.2008 09:40
Zdieľať na Facebook

totalna skoda

Príspevok od používateľa kachnak »

ako to je v pripade ze som sposobil totalnu skodu?... 10 rocne auto polo clasic.. poistovna odhadla hodnotu vozidla 90 tisic.. hodnota vraku 35.. a zaplatila mu 55.. on vrak predal za 14.. a odomna pyta este dalsich 90..(zevraj on by auto v case nehody vedel predat za 160 tisic) a pojde to asi na obciansko sudne konanie.. pravnicka hovori ze sa snim mam skusit dohodnut na 50 tisic.. a teraz neviem co mam robit.. moze tam odomna vysudit nejake peniaze?.. a preco nesudi poistovnu ona mala nahradit skodu ci nie?
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

nic nepllat a zmen pravnicku
on by bol predal >>>kolbas a ne za 160
a povedz mu ze 10 rocne pola po 100tis jake chces
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: totalna skoda

Príspevok od používateľa petyy »

kachnak napísal:ako to je v pripade ze som sposobil totalnu skodu?... 10 rocne auto polo clasic.. poistovna odhadla hodnotu vozidla 90 tisic.. hodnota vraku 35.. a zaplatila mu 55.. on vrak predal za 14.. a odomna pyta este dalsich 90..(zevraj on by auto v case nehody vedel predat za 160 tisic) a pojde to asi na obciansko sudne konanie.. pravnicka hovori ze sa snim mam skusit dohodnut na 50 tisic.. a teraz neviem co mam robit.. moze tam odomna vysudit nejake peniaze?.. a preco nesudi poistovnu ona mala nahradit skodu ci nie?
aj ked si bol vinnik, nemas co doplacat. Ak si si platil pzp, platil si to prave kvoli takymto situaciam. Ak ma pocit, ze auto malo vyssiu hodnotu, musi komunikovat len s tvojou poistovnou, nie s tebou.pre teba to skoncilo tym,ze si nahlasil poistku. Za to auto nemusis platit nic. Btw, 10rocne polo ak preda za 90 tis.sk, moze si gratulovat! A 160tis??? Ani vo sne!
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: totalna skoda

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

kachnak napísal:ako to je v pripade ze som sposobil totalnu skodu?... 10 rocne auto polo clasic.. poistovna odhadla hodnotu vozidla 90 tisic.. hodnota vraku 35.. a zaplatila mu 55.. on vrak predal za 14.. a odomna pyta este dalsich 90..(zevraj on by auto v case nehody vedel predat za 160 tisic) a pojde to asi na obciansko sudne konanie.. pravnicka hovori ze sa snim mam skusit dohodnut na 50 tisic.. a teraz neviem co mam robit.. moze tam odomna vysudit nejake peniaze?.. a preco nesudi poistovnu ona mala nahradit skodu ci nie?
Clovece, napis meno tej pravnicky - za taku kravinu by jej mali zobrat diplom. :3c90: :3c90:

Inak, ak potrebujes toto vybavit - posli SS s detailami. Zabezpecim ti, ze nebudes musiet zapltit nic. Ceu ti dam polovicu ako ta tupa pravnicka - ved boli vianove, nie?
madcult
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.09.2008 14:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa madcult »

Zdravym cast tejto diskusie som si precital. Akurat vcera som mal nehodu stym ze chlap mi nedal prednost na hlavnej a vpalil som donoh na mojom 10 rocnom Kangoo. Skoda na mojom aute zhruba 50-60 tisic. Auto som kupoval pred rokom za 120. Takze sa bojim aby mi to neohodnotili ako totalku. Ak som dobre pochopil tak je pre mna vyhodnejsie si dat ohodnotit od servisu skodu a naklady na opravu (mam to v servise u znameho ktory vie zohnat lacnejsie diely atd.)tu nahlasit na poistovnu) ako si dat najprv unho auto komplet spravit a potom poslat fakturu na poistovnu?

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných