Renault Scenic 1,9 dCi r.v. 2000-2002

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

spilinko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.08.2009 11:57
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic 1,9 dCi r.v. 2000-2002

Príspevok od používateľa spilinko »

Zdravim vas, chcel by som sa poradit so skusenejsimi o scenicu 1,9 dCi okolo rokov 2000 - 2002. Premyslam nad schopnym autom, pohodlnym, s dobrou spotrebou a samozrejme musi byt pre mna cenovo dostupne :-/. najdolezitejsia je pre mna zrejme ta spolahlivost vozidla, aj ked mi asi kazdy povie, ze je to zalezitost kazdeho kusu osobitne, ajtak by som privital rady, po pripade veci pri obhliadani vozidla, na kt. by som si mohol dat pozor.

Vreka vdaka ;)
septim
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 24.03.2007 13:19
Bydlisko: DS - BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa septim »

Radim ti nekupovat. Podla popisu si ten "najhorsi" typ kupujuceho co by chcel auto co sa nekazi v dobrom stave, pohodlne, laciné a ...
Proste Uz ta otazka je zle nastavena...
Sorry ak som trochu ostrý ale ozaj a este renaulta, ked kazde stare auto ma zavady a predava sa preto lebo donho treba investovat a nie ze je TOP STAV!!!!!
Dobre auto sa nepredava ale zoderie a predava sa vydojena krava.
Ak nemas na drahsie a na servis tak radsej ani nespekuluj. Stary diesel je kasicka na tvoje uspory kde budes pravidelne prispievat...
Toto myslim vseobecne a nie len na renaulta 10 rocneho diesla a v "pohode" :2f93: :2f93: :2f93:
spilinko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.08.2009 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spilinko »

potreboval som iba radu. Radsej ani nekupuj, to nie je rada. Auto potrebujem, mozem si vsak dovolit iba nieco lacnejsie. Kto hovoril o top stave?...nechapem co vravis. Chcel som slusnu normalnu radu. Pocul som, ze od od faceliftu sa scenic zlepsil, aj motory 1,9 dCi uz su daleko pred dT ci dTi, poznam 3 majitelov scenicov, kt. maju nad 200 000 km a nemali s nimi takmer vobec problemy, preto som som si ho zacal v inzeratoch vsimat. Avsak moze to byt len nahoda, tak som chcel vediet skor skusenosti s tymto autom a motorom aj "z vonku". Vdaka ;)
spilinko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.08.2009 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spilinko »

a jasne ze za taky peniaz necakam 5 rokov bez akejkolvek investicie, myslel som porovnatelne spolahlive, nie nove volvo...
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....ja som sa rozhodoval medzi takým Scenicom a Stilom MW, Scenic je síce veľmi pohodlný, ale tam to uňho končí, mne prišli tie náklony neskutočne odrádzajúce aj pri bežnej jazde, ak teda voľba padla na Scenica tak pri tom veku bude veľké šťastie ak to nebude nejaká hrča pokiaľ ide o naftu, fakt pouvažuj nad benzínom....
piero123
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 23.07.2006 19:40
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa piero123 »

Uplne vpohode auto!!Odporucam! Len treba pozret stav.Auto je dobre spolahlive len treba pravidelne servisovat!
spilinko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.08.2009 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spilinko »

dakujem poslednym prispievajucim, taketo rady abo pokec som si prial :)

stilo ma kamarat a velmi s nim spokojny nie je, ale zas to moze byt uplne individualne ako aj u scenica. Praveze som o nafte pocul chvaly, plus na cesty spotreba a pohodlie pri vyssich otacka (opravte ma ak sa mylim ;))
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Scenic z ktorým by si asi vzrušenie nezažil nikdy je žiaľ ten najstarší model z motorom 1,6 8V benzínový.Tie ich 16V motory nie sú nič moc.Tankovať,platničky a olej.Žiadny adrenalín,klud a pohoda,len pozor na hrdzu,dobrý kus má cenu zlata.
Nafta je podobne,najspolahlivejší je starý dT,tiež žiadne vzrušenie,pri solidnom majiteľovi.Jasne že dCi je najväčšia kultúra zo všetkých,ale má svoju cenu ktorú si vlastníctvo toho typu vyžiada,servis rozhodne načiera do peňaženky najhlbšie.Aj poruchovosť je daň za väčšiu zložitosť a konfort.
Vyberáš auto podľa najťažšieho kritéria,spolahlivosť. Rozhodne vyberaj pokojne,aut je ako nas..ných,väčšina sú na kšefty a to je v protiklade s Tvojím záujmom.On chce zarobiť a Ty mať solidné auto,nuž radšej vždy sa raz vyspať,vždy si auto nechať prezrieť odborníkom.
crocop
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 08.09.2008 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa crocop »

kolko km ma ten co si si vyhliadol?
quako2
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 04.06.2009 18:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa quako2 »

Mal som 1,6 8V. r.v. 1998. Bolo to super auticko. Nenarocne na udrzbu (rozvod som mal vymeneny za 3 hodky a to som to robil sam a po prvy krat). Spotreba na dlhych jazdach 6,5-7 po meste cca 9. Pri takej spotrebe podla mna nema vyznam kupovat naftu (ktora bude mat o 1-1,5L mensiu spotrebu). Co sa tyka r.v 2000-2002 tak je tam lepsia povrchova uprava (nehrdzavie), ma lepsie predne svetla (lepsie svieti), inac takmer ziadny rozdiel. Na tvojom mieste kupim nejku 1,6 sice uz s 16V motorom. U nho je casta zavada VN cievky, ale nie je to nic hrozne 40-50e. Nafta v takom roku vyroby bude mat cez 300000km (a ked ta budu presviedcat ze poctivych 136000km , tak si prepocitaj kto by si kupoval o 80000Sk drahsie auto na ktorom najazdi 8-10tisic rocne). Drzim palce pri vybere.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

na slovensku vsetci kupuju benzin aby vela jazdili a naftu aby stala v sope - dnes som mal sharan 99 - 2.0 benzin - 366000km. ide ako hodinky,,doniesol som galaxy 2.3 benzin co ma 320000km - uz je na plyn,, pozri si traslave kachle TDI a brutalne sa nasmejes - a tlkov je,, aj bude vzdy dost,,a vsetci veria,,odporucam ti -- 1.6 16v scenic,,alebo vyssi obsah,, ak ti to nevadi,,pri kuzlach a zmrdoch co tu predavaju auta-biznis - nafta - neverim ze trafis tie 2 kusy co sa budes len vozit,,aj ked scenic je nezaujimavy pre biznis,,stacat treba vsetko co smrdi naftou,,,
benelux
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 04.10.2006 19:56
Zdieľať na Facebook

spilinko

Príspevok od používateľa benelux »

Ja vlastnim Scenika 1.9dci M6 96Kw r.v.2007 pre mna uplne idealne auto. pohodlne a bespecne vozenie. v zaklade ESP,ABS a 6xairbag.
Motor vyborny. potiahne a spotrebu mam do 6litrou.
Nabehane mam uz skoro 200tisic a iba bezny servis.
Urcite odporucam.
Neviem ako je na tom scenik pred faceliftom
jurji
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 30.04.2009 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurji »

Ja mam Scenica rv2001 Dci spotreba tak cca5.5l okrem bežnej udržby(brzdy olej rozvod) bola menená iba volnobežka alternatora cca 50€ +oprava bubliniek hrdze na zadnom podblatníku to bola asi aj najvyššia položka ked farba stála 50€/1dcl
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dci 75kW patrí ešte medzi spolahluivé , ale ak chceš istotu zober DTi, ktoré priškrtili, ale tam je servis výrazne lacnejší ak sa niečo vysype, bohužial ho priškrtili až na 59kW teda žiadne delo, ja stále mám aj staršiu verziu Dti 72kW a nahrkal som na nom cez 70tkm, dnes má na budíku zhruba 210tkm či reálnych neviem, jediná výčitka tomu motoru je hlučnosť za jazdy, v zime pri studených ranných štartoch ani nevravím, ale v živote som nemal problém aby mi nechytil na prvú šupu.
Neviem kolko mieníš obetovať na vozidlo ale za tie peniaze výborné rodinné auto
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redfavo »

ja mam uz 2roky scenica 2001tku 1,6 16V ma behanych mam uz 174000 origo....

co da tyka auta bezne veci opotrebovane casom...a dva krat cievka po 50eur a jedno spadnute okno...

spotreba teraz 6,4-7 zima max do 7,6litra...behavam povacsine do 40 km raz do mesiaca tak 130 km...

co sa tyka pohodlia je to parada..pohodlne..skvely vyhlad...horsie je to s tym naklananim...ale to som vyriesil obul som 225/45 r 17...teraz zakruty len tak hlta...

mne tam chyba akurat tak 6ty prevod a tempomat...

a keby si chcel viem o jednom 2,0 16V original prestavba v renaulte na plyn s origo kilometrami za cca 3200eur..ak uz nie je predany... viac ss

proste toto je auto na ktore ja nedam dopustit...

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných