R Megane I- vysoke volnobezne otacky po studenom starte

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Nazdar chalani :) Osobne jazdim tento motor a ako pisal avelmak, 99% problemov so zvysenym alebo nestabilnym volnobehom ma na svedomi netesnost sania, pripadne poskodenie / znecistenie regulatora motorceka volnobeznych otacok. Prisavanie falosneho vzduchu maju vacsinou na svedomi stvrdnute alebo unavene tesniace gumene kruzky okolo klapky ale hlavne kruzky pod sacim potrubim, tie vekom stvrdnu a stratia pruznost, co sa prejavuje hlavne v zime po starte a po zahriati motora sa to pomaly vytraca, ako sa tesnenie ohreje, roztiahne a ziska pruznost. Toto by zodpovedalo aj opisu zadavatela. Na zaciatok by som som skusil sprej na vyhladavanie netesnosti a obstrekol spominane miesta, ako aj niekolko dalsich hadiciek a čidiel na sani či spolahlivo tesnia, ale ani samotna demontaz a kontrola nezaberie moc casu a namahy (aspon uvidite v akom su tesnenia stave, ci vam tam po generalke nevratili tie stvrdnute a otlacene)

Aj ked sa mi nezda ze by dva servisy nezavisle od seba nedokazali skontrolovat taku banalnu vec, ale zial videl som uz vselico a denne vidim ako "odbornici" maju svoje osvedcene komplikovane metody a hodnotne vybavenie a casto moze byt riesenie banalne...

Na zaver, NIESOM mechanik a vobec nechcem mudrovat do prace mechanikov, pisem z vlastnej skusenosti a hadam ak nikomu neporadim, aspon nikoho neposkodim... Opakujem, precital som si symptomy a napisal som co ich v mojom pripade vyriesilo, takze vdaka za zdrzanlive komentare a hejty, pekny den :)

https://youtu.be/JotjqAuUyS8
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
vanieldana
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 08.05.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

vycistena klapka

Príspevok od používateľa vanieldana »

Pripájam sa k téme. Mam 1.6 16V. Megane 2, 2004 sedan. Auto som kupil pred 3 rokmi. Asi pred 2 rokmi niekedy, nie často sa mi padali otačky. Akoby motor nedostalo dostatok vzduchu. Vlani som menil rozvody, presuvnik, oleje, filtre. Problem zostával ale som tomu nedal dolezitost rieseinia. Az do februára 2021. Ked sa motor zohrial a po státi asi 5-6 hodín tažko štartovalo. Po naštartovaní mi celkom padli otáčky. Až na 3 pokus a pridaní plynu zostal motor vo volnobehu. Dal som to na škrtiacu klapku. Dal som to vyčistit. Problém vyriešení, štartovanie bezproblemove. Len zopar krat mi stalo ze ostavali otačky na 1300 - 1500. Neviem či po vyčistení klapky, RJ musi spracovavat nove udaje tlaku a treba nejaky cas nato aby sa system ustálil. Auto pouzivam 3 den. Ak by problem pretvrvával tak sa tiez ponorym do hladania priciny. Nerad by som este menil auto, ze uz nema ani hodnotu, ale je este v dobrom stave.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných