motor megan 1.6 16v

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubop
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.01.2008 18:37
Zdieľať na Facebook

motor megan 1.6 16v

Príspevok od používateľa lubop »

Mam novy megan 1.6 16V a chcel by som vediet ci treba motor zabehovat alebo sa moze uz aj vitocit bez toho aby sa s nim nieco stalo, za poradenie dakujem
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

také niečo ako príručku o správnom použivaní vozidla si nedostal ???
lubop
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.01.2008 18:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubop »

nie nic take som nedostal
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zásady jazdy s novým motorom platia takpovediac univerzálne pre všetky motory:

- nevytáčať studený motor, tiež mu nerobia dobre dlhšie jazdy v ustálenom režime (napr. po diaľnici ustálenou rýchlosťou, naopak vytočiť ho občas treba, ale až po zohriatí OLEJA na prevádzkovú teplotu - pozor, olej sa zohrieva dlhšie ako voda! a tiež by som asi za ním spočiatku neťahal ťažký príves.

Toto vraví návod k Scénicu I po facelifte:

[img]http://files.myopera.com/cicmanec/album ... megane.jpg[/img]
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

ja som mal k renultackemu motoru 1,6 8v, benzin presne to iste v navode, co napisal cicmanec. Vacsina ma napisane ze neprekracovat 3/4ny rozsahu otacok prvych 3000km, aj na opli 1,7cdti to tak mam.
Kamos kupil suzuki sx4 1,5 77kW, neviem co ma v navode, ale ze predajca mu poradil, aby to vytacal uz od zaciatku, podla mna robi peknu blbost, ale vsak jeho vec...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Treba vyskúšať všetky prevádzkové režimy, dôležité je, aby bol motor zohriaty, ale aspoň tých tisíc km by som počkal.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Základný zábeh (min1500 km)určite dodrž.Potom po dosiahnutí prevádzkovej teploty akýkolvek režim s použitím zdravého úsudku. Isté je a to motor Ti určite neodpustí dlhodobá jazda na max.Tam sa blížia už limity otáčok pre rozvody,no proste dá sa,chvilkove.Cicmanec to už vysvetloval,ja to len potvrdzujem z praxe,u mňa končia chytráci ktorým je zbytočné čosi hovoriť.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlas s panom Hlavatym a kolegami nad nami.




> Kamos kupil suzuki sx4 1,5 77kW, neviem co ma v navode, ale ze predajca
> mu poradil, aby to vytacal uz od zaciatku, podla mna robi peknu blbost,

predajca nezarobil skoro nic na aute tak chce zarobit na servise? :) Jasne ze tomu motoru sa "nic nestane" akurat namiesto 600.000km vydrzi 200.000km a potom bude zrat olej a podobne. Vykrucat novy motor co ma pod cojaviem 5000km (cize nezname auto aj pre vodica) je cisty nerozum. Ked uz nic ine, zopar mrtvych takych uz bolo...
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných