Peugeot 407 2.0hdi , 100kw - trhanie motorom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bockay
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03.04.2010 14:06
Zdieľať na Facebook

Peugeot 407 2.0hdi , 100kw - trhanie motorom

Príspevok od používateľa bockay »

Zdravim vospolok pri 4 5 6 prevodovom stupni a ustálenej rýchlosti 50 70 90 110km/h mi trhá motorom akoby niekto slapal na brzdu diagnostika nepíše nič kontrolka nesvieti žiadna po výmene palivového filtra natankovana prémiová nafta v 2017 menena spojka aj dvojhmota
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 407 2.0hdi 100kw trhanie motorom

Príspevok od používateľa smarik »

Uz som to tu pisal. Treba spravit siroky log a odpoved mas o chvilu.
Diehardqo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.10.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 407 2.0hdi , 100kw - trhanie motorom

Príspevok od používateľa Diehardqo »

Jednoduch zalezitost :) vybrat plavak z nadrze, je upchate sitko na cerpadle. Casta vec. Alebo je tam hrcka slizu, ktora sa nasaje na sitko a obmedzuje pritok nafty.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 407 2.0hdi 100kw trhanie motorom

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

smarik napísal: 02.05.2022 22:34 Uz som to tu pisal. Treba spravit siroky log a odpoved mas o chvilu.
Pozdravujem vás dokážete povedať čo by bolo prípadné vhodné tam zvoliť ? aké a koľko hodnôt ?
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 407 2.0hdi , 100kw - trhanie motorom

Príspevok od používateľa smarik »

Myslim ze viete, ja sa este len ucim….

https://youtu.be/dLwWVVMJSgU
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 407 2.0hdi , 100kw - trhanie motorom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tento datalogger mi bol pánom Fleischhansom cca pred mesiacom ponúknutý.Je to nástroj ktorý v jazdnom režime robí zber dát na neskoršie spracovanie.Prvé riešenia s týmto nástrojom je možné už aj nájsť publikované na portále FCD. Na čo chcem ale upozorniť je to,že samotné vyhodnocovanie získaných dát je náročné,alebo skôr...nesmierne náročné na vedomosti obsluhy.Ten kto chce s podobným nástrojom pracovať musí mať fenomenálne vedomosti,poznať detailne vzťahové funkcionality menežmentu a prácu motora do detailov mať v malíčku.Ak sa k tomu pridá že neustále pribudajú nové a nejakú dobu nepoznané funkcie a ich poruchy sú vždy nejakú dobu v diagnostike hororové,je tým aj podobný nástroj určený pre cca pár desiatok ľudí v rámci celej bývalej ČSR so znalostnou výbavou bez ktorej je to iba hračka.V podstate už dávno existuje snaha vytvoriť sieť kvalitných servisov,žiaľ ako prvý sa tejto úlohy zhostili predajcovia a netreba mať fenomenálny rozum na pochopenie aký je konečný ciel,na rozdiel od toho deklarovaného.
V tomto FCD ide čestnejšiu cestu kedže ide o team ľudí grupovaných na základe znalostí diagnostiky v celom jej rozsahu nie iba OBD.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 407 2.0hdi , 100kw - trhanie motorom

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

smarik napísal: 04.05.2022 06:52 Myslim ze viete, ja sa este len ucim….

https://youtu.be/dLwWVVMJSgU

Video pekné ... ale ... iba pridám moju skúsenosť za 15 rokov diagnostiky a opráv .

1. je treba sa učiť vždy
2. je potrebné sa zamerať presnú cielenú vec ( konkrétny system napr GDI vstrekovanie)
3. ja som mal nejaké pokusy o široký-log ... - výsledok je diskutabilný - v akademickej obci fajn ale prax je horšia
4. v auto-motíve ja veci vyvíjajú extrarychlo sw defekty sú bežne
5. rýchlosť logu cez OBD2 normu je často tak nízka ako pozerať film po jednej fotke - kontext unika


širokoký log ma svoje mieto v diagnostike ale ma mnoho zatáčiek , ja bi som široký log nenazíval instantný riešením príde mi to ako Utopia.
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 407 2.0hdi , 100kw - trhanie motorom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plne súhlasím...pojem široký log pochádza z FCD a v zmysle ako je tam prezentovaný ho neužívam.Skúsil...ale upustil od neho.Ten široký log je prezentovaný z zmysle maximum hodnôt čo ale má mantinely.Ale logovanie bez toho slovka široký je denne a stále používaná vec a dnes je diagnostika bez neho nemysliteľná.Čiže logovanie v zmysle môjho použitia diagnostiky prípadne jaroslavelektro sa vyberie naopak minimálny nutný počet hodnôt aby sa nespomalovalo bezdôvodne načítavanie teda zvýšila zobrazovacia schopnosť.Čiže 10-12 hodnôt je akési maximum kde ešte ide dosiahnuť dobré vzorkovanie.Snaha je ísť do nutného minima.To vyžaduje dobré znalosti vecí kedže sa nestriela od boku,nabúcha sa plno toho,že veľa kanálov,čosi tam už len nájdem.Čiže presne treba vedieť čo s čím súvisí a je alebo nie je nutné dávať do časovej osy.U oscila je všetko dané počtom kanálov tj zväčša osem.Ale...reálne sa robí nahrávanie štyroch a viac sú výnimočné veci,radšej sa prehodí zostava a robí ďalší log v inej zostave len pre dosiahnutie maximálne verného obrazu najmenších detailov a presnosti.
bockay
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03.04.2010 14:06
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 407 2.0hdi , 100kw - trhanie motorom

Príspevok od používateľa bockay »

Nakoniec to bolo váhou vzduchu pri napojení Pc za jazdy a sledovaní prietoku vzduchu koľko má mať a koľko reálne bolo ukazovala o 150 menej po výmene všetko ok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 407 2.0hdi , 100kw - trhanie motorom

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Logovanie LEN nutných hodnôt dáva zmysle a tu tiež evidentne priniesol ovocie.Chcem vidieť váhu,tak budem logovať prietok,otáčky,dávku paliva,pedál plynu,požiadavku turbíny,skutočnosť turbíny,% plnenia na elmagnete podtlaku variability.To je myslím sedem nutných hodnôt na získanie dobrého obrazu ako váha pracuje. Široký log ? Aj keď sa v tom množstve hodnôt bude nachádzať aj našiť sedem...bude to katastrofa na vyhodnotenie pre biednu vzorkovaciu rýchlosť.Získame niečo kostrbaté že by som to nazval ako videnie obrysu namiesto obrazu.Tam kde hladáme detailnejšie veci...k ničomu.Počet logovaných vecí priamo ovplyvňuje vzorkovaciu rýchlosť až sa dostaneme na dve vzorky za sekundu tak sa tiež dozvieme tak prd makový.Logovanie ako také je super vec,ale treba vedieť čo je nevyhnutné a logovať iba to
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: minac a 23 neregistrovaných