Smykanie automatickej prevodovky v zime

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Smykanie automatickej prevodovky v zime

Príspevok od používateľa pajtyi »

Zdravim.Od leta mam peugeot308 rok 2017 najazdene 24tis.km 1,6hdi 88kw,6stupnovy hydromenic automat.Prevodovka pekne radi ani nebol ziadny problem len sa chcem spytat ci je normalne ze dnes pri vonkajsej teplote 3stupne som zbadal na prvych styroch kilometroch jazdy ze na vyssich prevodovych stupnoch akoby sa smykala prevodovka.Nemalo by taketo robit alebo je to tak zamerne programovane aby sa olej v prevodovke rychlejsie zohrial?
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Môžeš pozrieť aj príručku k autu (návod na použitie), malo by to tam byť.
Aj môj hydro to tak v zime robí. Radí neskôr, teda drží vyššie otáčky aj pri menšom zaťažení pri rozjazde.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Pri nizkej vonkajsej teplote prevodovka neuzamyka hydromenic. Menic je stale v preklze, aby sa rychlejsie teplota oleja v prevodovke dostala na prevadzkovu tepotu. Je to uplne bezny jav, ziadna chyba.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Dakujem za odpovede.Predtym som mal peugeot 607 2,7hdi tiez hydromenic 6stupnovy aisin z roku 2005 a tam som tento jav nebadal.Ukludnili ste ma :300f:
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Hydromenic aisin v novej vitare (2016) to tiez robi,ale len na 6tke.. radsej jazdim tak aby 6 ani namal dovod zaradit
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných