Peugeot 307 , 1.4 - tesnenie pod hlavou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

ked nemas love jazdi MHD alebo peso :zga27:
Janota Rudo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janota Rudo »

Ja tiež servisujem auto ktoré má 16 rokov a skoro pol milióna kilometrov a je to tiež Francúz,ale prepočítavať cenu opravy voči hodnote auta sa nedá.To moje ma akú hodnotu 400 eur?
Ja som sa vždy pýtal či si za cenu opravy kúpim lepšie auto ako je to moje udržiavané ktoré poznám a nikde ma zatiaľ nenechalo?
Samozrejme zrejme asi príde čas keď nás STK rozdelí...
Kde máš záruku že na inom jazdenom aute nebudeš riešiť aj väčšie zavady?
Svokrovi na rovnakom motore menili kvôli olejovemu úniku len tesnenie pod hlavou a zmestil sa myslím do 200 eur.
Masid
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.11.2020 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Masid »

Janota Rudo nemusíš sa báť STK to moje minulý rok prešlo bez problémov a ešte lepšie ako nejaké novšie. Dakujem všetkým ktorý to pochopili a konečne som sa dozvedel to co som chcel vedieť,, aspoň približnú cenu "lebo diagnóza pacienta je už určená
Masid
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.11.2020 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Masid »

bokzsos v tom autobuse by si určite nechcel sediet vedľa mňa keby som ti,,tyčku "hodil cez rameno :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Každopádne na potvrdenie poruchy hlavy valcov si daj spraviť test na CO2 v chladiacej kvapaline. Lebo prehrievať sa môže aj z vela iných dovodov. Ak to tvoj mechanik nevie , utekaj od neho. Už to je dosť čudné, že nevie naceniť opravu dopredu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

A pôvodnú hlavu zbrusovat je tiež kravina
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

si treba uvedomiť že mnohé veci na starom aute sa ukážu až sa to všetko "otvorí" - už len to že nemusí ísť o tesnenie ale aj o prasklinu, že hlava sa môže poslať na zarovnanie aj sa zarovnať nemusí - a to poväčšine mechanici posielajú do špeci dielne, nerobia si to všetci sami.... takže nejaké nacenenie môže dať ale to sa môže od reality líšiť. S tým treba rátať.
Inak som sa len utvrdil že japonec nakonec - od japoncov už neodídem, ochrana voči korozii dodatočne a vybavené...

Niekto kupuje auto za pár 100E s stk a EK na dva roky a po dvoch rokoch s kľudným srdcom znova predá, daruje alebo na šrot. Octaviu I kolega predal za 200E...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Keď ti z toho tečie, tak to nie je tesnenie pod hlavou. Mechanika ale zmeň v každom prípade...

Ak z auta tečie, máš veľkú výhodu, lebo môžeš odsledovať, odkiaľ. Prevez sa s tým, daj to na zdvihák a MUSÍŠ nájsť, odkiaľ to tečie!! Taký malý motorček, ešte k tomu radový, nemôže byť problém vizuálne skontrolovať.

Hadice, chladič, ventil kúrenia, vodná pumpa - tam hľadaj najprv. Rozoberanie motora a kúpu nového zatiaľ odlož. Na to máš vždy čas.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných