Peugeot 307sw 1.6hdi - particle filter- časticovy filter

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peugeot307sw16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.05.2020 17:19
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307sw 1.6hdi - particle filter- časticovy filter

Príspevok od používateľa peugeot307sw16 »

Dobry deň, poprosím vás o rady ohľadom particle filtra (particle anglicky) preložilo mi to ako casticovyt filter, už dlhšie sa somnou ťahal problém že po naplnení AD BLUE - močoviny, mi zobrazovalo výstrahy že jej je málo, pomocou diagnostiky sa "porucha" odstránila no vypisuje to neustále pri startovani, aj napriek tomu že je doplnená... No dnes mi vypisalo ze hrozí zablokovanie vozidla kvôli filtru, tak sa vás chcem opýtať ako ten filter vyzerá a poprípade nejaké videa ak sa dá ako sa to mení, ja som v Rakúsku a tuna to servisovať no neviem... Za všetky rady budem vďačný, ďakujem a pekný zvyšok dňa.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ pôjdeš smerom zberné výfukové potrubie - turbína tak ďalšie v poradí je valec to je časticový filter.Diagnostika poskytuje o ňom množstvo údajov,o teplotách tlaku ale aj zaplnení.A chybový kód má tiež svoje označenie,kilometre a spôsob jazdenia veľa napovie.To čo píšeš je doslova hmla a zrejme to vnímaš ako žiarovku že vymeníš a ideš ďalej,to e ale obrovský omyl a ak chytíš problém za zlý koniec bude to trpké a drahé.Samotný filter je takmer vždy obeťou,a nie príčinou problému.Takže vymeniť ho bez kontroly celej funkčnosti bude najskôr strelenie do vlastného kolena.A v Ost. tri razy do každého
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ja tu vidim viav nejasnosti.Ad blue p307 nema,ma nadrz s eolysom.Po naplneni bola odstranena chyba--bola aj aktivovane naplnenie?Tie nadrze su velmi kazive.Mas problem s FAP filtrom alebo aditivom?
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot 307sw 1.6hdi - particle filter- časticovy filter

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

No, ak to ma Eolys a naozaj sa do neho doplnil AdBlue, tak je to trochu pruser. Eolys je palivova prisada, primiesava sa do palivoveho systemu, ide cez motor a finalne pomaha cistit casticovy filter. Systemy AdBlue naopak vstrekuju mocovinu az do vyfuku za motorom a redukuju emisie dusika.

Takze ak je mocovina v nadrzi na Eolys, tak ide do palivoveho systemu a napriklad celkom lubi krystalizovat a je to proste uplne ina latka, cez vstrekovace by do motora rozhodne ist nemala...

Ale zase zaroven je to trochu nejasne, nadrze na Eolys sa nedoplnaju pekne cez viecko ako AdBlue, je to trochu komplikovanejsi proces a ak to uz niekto robil, tak snad by mal vediet, co tam naplna... Kto to robil a ako? Nejde len o nepresnu otazku a doplnilo sa to, co sa malo, len sa nespravne pise o AdBlue?

peugeot307sw16 napísal:tak sa vás chcem opýtať ako ten filter vyzerá a poprípade nejaké videa ak sa dá ako sa to mení, ja som v Rakúsku a tuna to servisovať no neviem...
Ako pise mhlavaty, casticovy filter nie je nejaka jednorazova pareurova filtracna vlozka ako vzduchovy filter, olejovy filter atd., je to sucast vyfukoveho systemu, meni sa ked umrie a je to celkom draha vec. Vyzera to napriklad takto: https://www.youtube.com/watch?v=48uYLljgPus To asi sam menit nechces a bez odstranenia priciny si tym nepomozes, ak to vobec menit treba...
peugeot307sw16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.05.2020 17:19
Zdieľať na Facebook

Filter

Príspevok od používateľa peugeot307sw16 »

Zrejmé to vyzerá na filter pevných častíc... Asi je upchatý alebo neviem, už skôr som si všimol že to auto takmer vôbec nedymi...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

peugeot-uz zrejme auto takmer vobec nedymi.To si nemyslis vazne?Ved P307 s FAp by sa nykdi nemal dymit absolutne.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Peugeot

Príspevok od používateľa keko535 »

Otec ma 307SW 2.0 hdi rok 2007 a odporúčam origo peugeot servis. V Origo Bosch diagnostike nevedeli vymazať chybu, aj keď natukali doplnenie no aj tak chyba ostala. Zájdite do Peugeotu a riešte to tam, to bude najjednoduchsie. A ide tam eolys v origo baleni a nie AD blue
, žiadne dolievanie ( je tam sáčok ktorý sa mení kus za kus, dolievanie je fušeracka robota).
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

keko-aky sacok kus za kus?To pocujem prvy krat.Vysvetlis nam?Vzdy sa dolieva a aktivuje sa cez diag.Ziadna vymena kus za kus.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Peugeot

Príspevok od používateľa keko535 »

takýto https://www.ebay.co.uk/c/1116373928 . Dolievanie je možné, ale to balenie ( sáčok) sa môže zničiť, roztrhnúť ( nas prípad) a preto sa to mení takto. Kus za kus. To ze je možnosť aj doliat to viem, ale origo sa mení takto. A diagnostika jedine Peugeot, ani bosch servis to nevedel. Doplnenie zapísali cez diagnostiku, ale ani to nepomohlo.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

keko-nic sa nemeni kus za kus.Je tam nadrzka mala a nie je tam ziaden sacok!!!!!!Ty mas sacok?????To pocujem prvy krat.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Avelmak je viac druhov ty nadrzi. Su s tekutinou a si také kde sa dava sáčok. Áno aj sáčok sa da doplniť tak ako to môžeš ja YouTube nájsť, lenže nas prípad bol taky, ze ten samotný sáčok sa zničil. Ja neviem co je na tom nepochopiteľné. Mas tu reálny link ako to vyzerá tak neviem co mas za potrebu sem ešte dávať x otáznikov. Zavolaj do peugeotu, citroenu a sa spýtaj, budeš prekvapený. Tu máš ďalší link https://www.citroeny.eu/aditiva-pro-fap ... zbozi=3979 neviem ako ti to mam ešte napísať.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

A kde v tom sacku je cerpadielko,ktore precerpava do pal.nadrze?XY rokov opravujem aj peugeoty,ale take som v zivote nevidel.Daj sem foto ako vyzera ta nadrz so sasckom.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Tak potom si asi taky opravar ku ktorému by som nešiel. https://youtu.be/QwrkwUqV8CM . Pekný deň prajem. :3020:
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ved netreba prist.V zivote som nevidel take nieco.Iba nadrzku.Tak tie sacky vyrabali asi len par tyzdnov,mesiacov,nie roky.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ale tomu čo vidíš veríš nie? Ja na tých foto vidím sáčok :4012:
https://frenchcarforum.co.uk/forum/view ... hp?t=61217
- číslo 15 je ten sáčok, zrejme sa napojí na nejaké čerpadlo...

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných