Zimne pneu Peugeot 206

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Bigjeffo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.11.2008 10:08
Zdieľať na Facebook

Zimne pneu Peugeot 206

Príspevok od používateľa Bigjeffo »

Mam Peugeot 206 2.0 16V r.v1999 3dv.,chcem kupit zimne pneu 185/55/R15 a potreboval by som zistit rychlostny a zatazovy index kedze to nemam uvedene v technickom preukaze.. :? Viete mi niekto poradit?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Preboha ! okolo pneumatík robíte takú vedu, chceš mi povedať že keby si mal v TP zapísaný zaťažový a rýchlostný index tak by si iba vyberal pneumatiky podla toho ? Pomaly každá guma má dnes T=190km/h alebo H=210km/h a záťažový index ťa tiež nemusí trápiť 82=475kg dve pneumatiky pomaly uvezú celé tvoje auto
kakcoo
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 06.09.2007 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakcoo »

Tak pridam aj ja nieco, pneu musi byt na aute presne taka ako je uvedena v TP resp schvalena pri homologacii vozidla , aj hmotnostny a rychlostny index ,ak je na aute pouzita ina pneu nemusi byt zovna rozmer staci ked je iny rychlostny index (samozrejme smerom dole) ,teda napr H namiesto V ,W atd , pri havarii je dost velky problem s poistovnou a aj s policiou ak si to vsimne,s pravdepodobnostou bliziacou sa istote bude poistovna vymahat vysku skody ktoru si niekomu sposobil,rozumej poistovna mu to zaplati z tvojej PZP a nasledne bude vymahat od teba ,nakolko si mal na aute pneu ktore neboli schvalene pre tvoje auto, aj ked je to iba rychlostny index ktroy nehral rolu v nehode...bohuzial je to tak. V cechach je napriklad legislativne osetrene pri zimych pneu, ze moze byt zimna pneu o jeden index nizsia ale takyto automobil musi mat nalepnu nalepku niekde na skle ktora na toto upozornuje...

Ak nieje hmotnostny a rychlostny index uvedeny v TP ,importer znacky bude homologacny list urcite mat...takze tam sa treba obratit...resp aj vo VIVIDe by to mohlo byt

este pikoska : napr ja mam v TP iba 2 pneu a rychlostny index W a Y, bohovsky sa zhanaju nato zimne pneu a to najlacnejsia guma stoji nieco pod 8 tisic... zato v H sa da okolo 5 ,bohuzial niesom hazarder...
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

kakcoo napísal:Tak pridam aj ja nieco, pneu musi byt na aute presne taka ako je uvedena v TP resp schvalena pri homologacii vozidla , aj hmotnostny a rychlostny index ,ak je na aute pouzita ina pneu nemusi byt zovna rozmer staci ked je iny rychlostny index (samozrejme smerom dole) ,teda napr H namiesto V ,W atd , pri havarii je dost velky problem s poistovnou a aj s policiou ak si to vsimne,s pravdepodobnostou bliziacou sa istote bude poistovna vymahat vysku skody ktoru si niekomu sposobil,rozumej poistovna mu to zaplati z tvojej PZP a nasledne bude vymahat od teba ,nakolko si mal na aute pneu ktore neboli schvalene pre tvoje auto, aj ked je to iba rychlostny index ktroy nehral rolu v nehode...bohuzial je to tak. V cechach je napriklad legislativne osetrene pri zimych pneu, ze moze byt zimna pneu o jeden index nizsia ale takyto automobil musi mat nalepnu nalepku niekde na skle ktora na toto upozornuje...

Ak nieje hmotnostny a rychlostny index uvedeny v TP ,importer znacky bude homologacny list urcite mat...takze tam sa treba obratit...resp aj vo VIVIDe by to mohlo byt

este pikoska : napr ja mam v TP iba 2 pneu a rychlostny index W a Y, bohovsky sa zhanaju nato zimne pneu a to najlacnejsia guma stoji nieco pod 8 tisic... zato v H sa da okolo 5 ,bohuzial niesom hazarder...
Kakcoo,
to s tou pistovnou, som sa fakt pobavil, robil som od r.1997 v monopolnej poistovni, resp.teraz uz pre poistovne, konkretne dve...obhliadky vozidiel z HP aj PZP. Za tych 11 rokov som sa nestretol a ani som nepocul nikdy a nikde, ze by poistovna vymahala plnenie - vysku skody od poisteneho PZP za nezhodu rychlostneho, alebo zatazoveho indexu na pneumatikach.

mam ten isty nazor ako ivko1
kakcoo
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 06.09.2007 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakcoo »

laura som rad ze som ti spriemnil uprsanu sobotu, no bohuzial je to tak, som pravnik a uz som nieco take parkrat riesil, ono ide iba oto, ze ci si to niekdo vsimne, trosku ti napoviem..skus prejst cez STK s inymi pneu ako mas v TP, resp skus urobit nehodu a nemat platu STK dalsia situacia- v momente ak mas na aute nieco s cim neprejdes STK(okamih nehody) pozera sa na vozidlo ako keby si nemal STK, samozrejme ak ti to bude preukazane...takze ake su odpovede? ozaj preco asi fotis pri ohliadke auta pneu? no a uz sme doma.... skus si prečitať 381/2001

Minuly tyzden som mal borca co dostal pokutu 400eur(rakusko) za prestavbovu HID sadu, vsetci na zapade to chapu, ze co neni homologovane resp. schvalene na konkretne auto tam nepatri, len u nás niektorí jedinci nie.
mbrs
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 21.08.2007 10:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mbrs »

Minuly tyzden som mal borca co dostal pokutu 400eur(rakusko) za prestavbovu HID sadu, vsetci na zapade to chapu, ze co neni homologovane resp. schvalene na konkretne auto tam nepatri, len u nás niektorí jedinci nie A TOTO by malo na 100% platit aj u nás ! :?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

...dostal pokutu 400eur(rakusko) za prestavbovu HID sadu, vsetci na zapade to chapu, ze co neni homologovane resp. schvalene na konkretne auto tam nepatri, len u nás niektorí jedinci nie. Nie u nás je pár jedincov čo to chápe ostatný sú NECHÁPAVCI !!! , Tak ako svetlá na denné svietenie, čínania vám svetlo vyrobia aj s číslom vašej EČ, rodným číslom , s homologizáciu, skrátka s hoci čím, stačí aspon aby toho bolo pár tisíc kusov... K tým pneumatikám, fakt neviem ako by sa normálne postupovalo z právneho hladiska, lebo keby som si akože kúpil pneumatiky ktoré znesú vačšie zaťaženie a taktiež majú vyššiu rýchlostnú kategoriu, som akože vinník ???
kakcoo
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 06.09.2007 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakcoo »

ešte raz : vinnik niesi,ked su indexy vyssie ,to som napisal v prvom prispevku-v zatvorke, problem nastane ak su nizsie.Pri zimných može byť nižší,ale nie u nás a aj ked je nižší músí byť nálepka v zornom poli vodiča ktorá na túto skutočnosť upozornuje. Cele je to otom,že index rychlosti hovorí o maximalnej rychlosti ktorú znesie pneu, pri -podla normy pri 70% maximalneho zataženia pneu(hmot. index) v laboratornych podiemkach -hladký kovový valec na ktorom sa simuluje cesta.Pripomínam,že valec je hladký,nie ako naše cesty.Takže v realite pri naloženom aute na naších cestách pri prekroční rychlostného indexu pneu na aute na ktorom je použitá pneu s indexom rychlosti priblizne rovnajuca sa konstrukcnej rychlosti vozidla alebo nižšia,može táto pneu streliť.Všimni si že, na auta su schvalovane pneu s indexmi vysoko presahujucimi konstrukcne rychlosti vozidla.

Chcel som iba poradit, neriskovať, cele je to otom že realny problem nastane pri nehode ,napr s kamionom ktorý rozbije tovar za 20 milionov a to si pis že ti bude poistovna ,sudny znalec resp policia na aute kontrovovať každy detail.

Proste na kolesa, brzdy a svetla sa kladnie enormny doraz ,viac k tomu sa nebudem vyjadrovať.

Pekný den vsetkym
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

kakcoo napísal:laura som rad ze som ti spriemnil uprsanu sobotu, no bohuzial je to tak, som pravnik a uz som nieco take parkrat riesil, ono ide iba oto, ze ci si to niekdo vsimne, trosku ti napoviem..skus prejst cez STK s inymi pneu ako mas v TP, resp skus urobit nehodu a nemat platu STK dalsia situacia- v momente ak mas na aute nieco s cim neprejdes STK(okamih nehody) pozera sa na vozidlo ako keby si nemal STK, samozrejme ak ti to bude preukazane...takze ake su odpovede? ozaj preco asi fotis pri ohliadke auta pneu? no a uz sme doma.... skus si prečitať 381/2001

Minuly tyzden som mal borca co dostal pokutu 400eur(rakusko) za prestavbovu HID sadu, vsetci na zapade to chapu, ze co neni homologovane resp. schvalene na konkretne auto tam nepatri, len u nás niektorí jedinci nie.
Vazeny kakcoo,
to s tou STK mas pravdu, bavili sme sa ale o nahrade skody pri PU z PZP, poistnik ma rozdielny zatazovy a rychlostny index, nie o STK. Pocas moje praxe som nepocul, ani nkde nevidel, ze by poistovna vymahala skodu, alebo len cast nahrady od poistnika/poisteneho, ak si mal taky pripad ako pravnik, tak sorry, nie je to absolutne bezne, a nie je ani to nebude standarny postup. A ozaj: pri obhliadkach nefotim , ani som nikdy nefotil pneu, a to mam za sebou minimum cez 11.000 obhliadok .Zdravim Ta.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných