Tecie servo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Tecie servo

Príspevok od používateľa J.K »

Zdravim chlapci.Hladal som tu na fore o tom,ale nenasiel som co som potreboval,tak sa obraciam na Vas.Dnes sa mi stala taka vec.Zacala sa mi stracat kvapalina zo servo nadrzky.Za autom bolo vidiet cervene kvapky.Nebol som doma,tak som dolial po risku kvapalinu a auto som odviezol do servisu,ale nikto tam dnes nieje,takze auto tam ostalo stat.Neviete mi povedat v com by mohla byt chyba a kolko priblizne si mam pripravit za opravu?Moze to byt nejaka hadicka?Bolo uz citit na volante,ze isiel tazsie ako obycajne.Ide o Peugeot 406 1.9TD.Vopred vdaka za komenty
MarekX
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.11.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarekX »

Najčastejšie to býva hadica, pravdepdobne tečie okolo zalisovanej objímky. Ale môže to tiecť aj hocikde inde v okruhu serva. Treba sa najskôr pozrieť pod auto a budeš vedieť viac. Ale použitých súčiastok na 406-ky je ako maku, takže cena opravy nebude snáď taká dramatická.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

zdravím všetkých ktorý zaháňajú nudu užitočne :28b7: ked už je reč o serve pridám aj ja otázku na fiate bravo1,2 16v mi z čerpadla popri remenici velmi málo ale predsa uniká olej dá sa to čerpadielko opraviť alebo mám zháňať nové ?
MarekX
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.11.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarekX »

ELENA 666 napísal:
MarekX napísal:Najčastejšie to býva hadica, pravdepdobne tečie okolo zalisovanej objímky. Ale môže to tiecť aj hocikde inde v okruhu serva. Treba sa najskôr pozrieť pod auto a budeš vedieť viac. Ale použitých súčiastok na 406-ky je ako maku, takže cena opravy nebude snáď taká dramatická.
Nebolo by rozumne,keby si mu ponukol opravu? Ved ked to nie je nic dramaticke,tak mu to oprav...A co ked mu zacalo tiest riadenie popri hrebeni???
Mohol by si mu to spravit za par drobnych...?!?

Moj nazor,nebude to len o par €....ale,kiez by som sa mylil.
Ja som napísal: "cena opravy nebude SNÁĎ taká dramatická". Tým som prejavil nádej, že bude naozaj stačiť vymeniť len hadicu alebo trubku. Nepovedal som že to tak bude na 100% a už vôbec som netvrdil, že keď tečie čerpadlo alebo celé riadenie pri hrebeni bude to stáť "pár drobných". Iba som ho chcel nasmerovať pre začiatok k tomu, aby pozrel pod auto a zistil viac. To je všetko.
MarekX
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.11.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarekX »

ELENA 666 napísal:
MarekX napísal:
ELENA 666 napísal:
Nebolo by rozumne,keby si mu ponukol opravu? Ved ked to nie je nic dramaticke,tak mu to oprav...A co ked mu zacalo tiest riadenie popri hrebeni???
Mohol by si mu to spravit za par drobnych...?!?

Moj nazor,nebude to len o par €....ale,kiez by som sa mylil.
Ja som napísal: "cena opravy nebude SNÁĎ taká dramatická". Tým som prejavil nádej, že bude naozaj stačiť vymeniť len hadicu alebo trubku. Nepovedal som že to tak bude na 100% a už vôbec som netvrdil, že keď tečie čerpadlo alebo celé riadenie pri hrebeni bude to stáť "pár drobných". Iba som ho chcel nasmerovať pre začiatok k tomu, aby pozrel pod auto a zistil viac. To je všetko.
Dalsi teoretik....
Prečítaj si všetko, čo si k tejto téme napísal. A sebakriticky zhodnoť, ako si pomohol tým, ktorý sa tu obrátili s problémom ohľadom serva. Ani teoreticky, ani prakticky. Takýto rypáci ako ty naozaj zvyšujú kvalitu tohto fóra a pomáhajú ostatným. Ja som sa mu pokúsil, hoci len teoreticky, poradiť, alebo ho aspoň nejakým spôsobom usmerniť. To je z mojej strany všetko, môžeš si sem písať čo chceš.
petko
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.10.2004 05:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petko »

mne vytieklo servo cez snímač oleja, je tam male gumove tesnenie, ktore prasklo. Peugeot Partner 1999, 1,4 benzin.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných