Opel Vectra C 2.2 DTi , 92kw - zle nastavene casovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra C 2.2 DTi , 92kw - zle nastavene casovanie

Príspevok od používateľa bossix »

Cauko,

potreboval by som co najrychlejsie pomoct s tym, ze menim rozvody a po vybrati dolnej retaze, ktora pohana palivove cerpadlo som zistil, ze auto pravdepodobne nebolo nacasovane spravne ale nie som si isty. Ide o to, ze sipka na ozubenom kolese palivoveho cerpadla nesedela po vybrati s ciernym clankom na retazi. Auto ale fungovalo bez problemov, tak teraz si nie som isty, ci to tak ma ostat alebo nie, ale podla mojich skusenosti sipocka na ozubenom kolese ma sediet zaroven s ciernym clankom na retazi. Len podotknem, ze retaz pri odkrucani srob a zhadzovani bola cela cas zaaretovana, cize preskocit to nemohlo.

Pridavam foto co myslim.
https://ibb.co/ydy9Fm7
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C 2.2 DTi , 92kw - zle nastavene casovanie

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Pokiaľ to niekto pred tebou dal na aretačné prípravky mohol sa teoreticky vykašlať na šípku na ozubenom kolese a čierny článok na retiazke. V tomto prípade sa jedná o rotačné palivové čerpadlo takže tam by tie o 4 články posunutá reťaz robila asi problém.
Obrázok
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C 2.2 DTi , 92kw - zle nastavene casovanie

Príspevok od používateľa bossix »

Vdaka za odpoved. Ja som si predtym, ako som daval retaz dole oznacil clanky na retazi so zubkami a dal som to tak ako to bolo, cierny clanok mimo sipky.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C 2.2 DTi , 92kw - zle nastavene casovanie

Príspevok od používateľa lkopcansky »

koľko km má auto? rovnaké máme v rodine, 2004, cez 340 tis a reťaze pôvodné
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C 2.2 DTi , 92kw - zle nastavene casovanie

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Chalani, prečo si sami robíte takéto veci, ktoré nie sú úplne jednoduché..... Ach jo.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C 2.2 DTi , 92kw - zle nastavene casovanie

Príspevok od používateľa ivko1 »

Možno preto, lebo cena "za službu" by sa blížila trhovej hodnote auta
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C 2.2 DTi , 92kw - zle nastavene casovanie

Príspevok od používateľa bossix »

vykopanafosilia napísal: 15.08.2023 15:16 Chalani, prečo si sami robíte takéto veci, ktoré nie sú úplne jednoduché..... Ach jo.
Pretoze ma to extremne bavi. Zvladol som to takmer bez navodu, auto poriadne otestovane, startuje ovela lepsie ako predtym. A ano suhlasim s Ivkom. Cena auta sa pohybuje priblizne na urovni 2000€+-, cena za vymenu SAMOTNYCH rozvodov cca 200 - 300 (praca), ale menil som aj vodnu pumpu remen, vodiacu kladku, pretesnenie olejovej vane, tesnenie veka ventilov, cize cena za pracu by s velkou pravdepodobnostou stupla. Dalsia vec. Ked som si auto kupil, nevedle som o autach nic. Doslova. Ani kde je vaha vzduchu. To vzdy krasne "vycitili" v servisoch, v kazdom jednom ma s prepacenim ojebali. Jednoducho servisom neverim. Takto viem co bolo menene, ako a v akej kvalite a usetrim znacnu kopku penazi, ktore investujem inde. Ak sa nieco do*ebe, som si za to zodpovedny sam a taktiez som si toho plne vedomy, do cudzieho auta by som sa nikdy nepustil. Prve skusenosti som pochytil pri oprave stvorkoliek, kde su manualy pisane fakt podrobne. Toto je zaklad, zachytit pointu ako funguju motory, casovanie, co je TDP alebo horna uvrat a podobne. Teraz si prakticky auto, stvorkolky, motorku a dokonca aj ebajk servisujem sam a uprimne, bez toho aby som sa citil, ze som namysleny napisem, ze som na seba hrdy. Rozpisal by som sa aj viac, ale myslim si, ze pointu preco si auto servisujem sam, pochopis :)
lkopcansky napísal: 15.08.2023 07:03 koľko km má auto? rovnaké máme v rodine, 2004, cez 340 tis a reťaze pôvodné
Taktiez 330 000, ale pred pred majitelom bolo stocene o priblizne 60 000+-. Ale ano, retaz skutocne vyzerala ako nova, len pocas zimy, ju za studena uz bolo pocut. Menil som to preventivne, kedze som planoval kupit ine auto, ale vzhladom na to, ze som s tymto nadmieru spokojny si ho planujem nechat na najblizsie roky a preto som si preventivne vymenil rozvody (a aby som sa aj niecomu novemu naucil)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C 2.2 DTi , 92kw - zle nastavene casovanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hladám vo veciach logiku,resp vysvetlenie vecí ktoré akosi nesedia.Sú tri veci ktoré musia mať presne zadané vzájomné pozície aby motor išiel ako treba.Logicky...kluka/vačka.To asi rozumie každý,ale pozíciu čerpadla často ani nie,hlavne u motorov CR kde je to čerpadlo vyrábajú tlak,teda nie vstrekovacie.Nech je to jedno či druhé,musí mať svoju pozíciu nastavenú dobre.
Tu znie otázka tak...čosi nesedí,evidentne.Pokiaľ je to prvá výmena,prečo je pozícia nesprávna.Pozerajúc obrázok je to veľká odchýlka.Ako si vysvetliť spokojnosť z výkonom,spotrebou.Ono motor ide aj v posunutí časovanie,buď ide ukrutne hlučnea tvrdo,alebo príjemne v papučkách.V jednom prípade býva akoby vyžší výkon,v druhom je motor tupý a neagilný.Rozhodne by som nič neskladal kým sa vec nevyjasní,a to musí byť vysvetlenie jednoznačné,otázniky sú neprípustné.
bossix
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 04.07.2017 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C 2.2 DTi , 92kw - zle nastavene casovanie

Príspevok od používateľa bossix »

No auto doteraz fungovalo absolutne bez problemov, emisie na EK vzdy s poriadnou rezervou, obcas hlavne pocas teplejsich dni horsie startovalo, paradoxne pocas zimy doslova na jedno otocenie startera. Odpovedou preco je ten cierny clanok mimo sipky moze byt to, ze na ozubenom kolecku ojnice nie je ziadne oznacenie. Pokial viem, vzdy sa jeden cierny clanok dava v tomto pripade na sipku ozubeneho kolecka na palivovej pumpe a druhy cierny clanok (resp v tomto pripade dva) sa davaju napriklad na bodku, ktora by mala byt vyrazena prave ozubenom kolecku remenice/ojnice. Na internete som nasiel len manual na casovanie/vymenu simplex retaze, teda od palivoveho cerpadla k ventilom. Nasledne, uz po zlozeni vsetkych casti a vyskusania auta, mi poslal jeden servisak z ceskeho fora manual, ako vymenit aj dolnu, teda duplex retaz vratane nakresov/obrazkov. Na tychto nakresoch opat ziadna znacka na ozubenom kolecku ojnice znazornena nebola, jedine upozornenie, aby sa po zlozeni tejto retaze s nicim nehybalo a ostalo to tak ako predtym. Ono aj ked som ten cierny clanok nastavil presne na sipku, tie dva dalsie cierne clanky boli vo "vzduchu", hladal som doslova 10-15 minut aspon nejaky naznak sipky, bodky, vyrezu a podobne, no nic som nenasiel. Myslim si ale, ze dolezite je, aby bol zachovany spravny pocet clankov medzi ojnicou/remenicou a palivovym cerpadlom, a tento pocet ostal taky ako predtym.

Este doplnim diagram, presiel som ich viacero, ani na jednom ako som pisal vyssie, nie je znazornena znacka casovania na ozubenych koleckach a ani tmave clanky na retaziach, dokonca sa nikdy v manualoch o tychto ciernych clankoch ani nepise. A priznam sa, najst manual na motor y22dtr bol aspon pre mna obrovsky problem.

https://workshop-manuals.com/vauxhall/v ... b-6974.jpg
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C 2.2 DTi , 92kw - zle nastavene casovanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ bol motor predtým v pohode a dokonca emisne áno,potom bol postup označiť pôvodné polohy a opätovne ich zopakovať správny.Už to označenie pôvodného stavu treba pochváliť
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných