Opel Zafira Tourer 1.4 LPG , 2018

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira Tourer 1.4 LPG , 2018

Príspevok od používateľa schalchen1 »

Ahojte rozmýšľam nad kúpou tejto jazdenky uvedenej hore od roku 2018 verzia benzín lpg.Su to spoľahlivé auta?Servis a diely sú cenovo ako drahé?
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira Tourer 1.4 LPG , 2018

Príspevok od používateľa -michal- »

Benzínové motory 1.4 Turbo mali problémy s predčasným zapaľovaním palivovej zmesi v nízkych otáčkach a s praskaním piestov (stačí sa pozrieť na diskusné fóra majiteľov týchto áut). Neviem, či to platí aj pre motory s fabrickou zástavbou LPG, ale pri nich treba zasa počítať s tým, že sa predávali len v kombinácii s problémovou manuálnou prevodovkou M32.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira Tourer 1.4 LPG , 2018

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Praskanie piestov??? No to je hrozné, tieto "voňavé hovná premiófky"... :d :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira Tourer 1.4 LPG , 2018

Príspevok od používateľa seven549 »

tie motory su nepodarky.je o tom uz aj historicka kniha napisana.

a to vazne taky slaby motor do takeho vacsieho auta??? ved to v astre sa ledva hybe.
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira Tourer 1.4 LPG , 2018

Príspevok od používateľa -michal- »

Len na upresnenie: do Astier sa montovali priamovstrekové motory, ktoré boli ešte poruchovejšie (okrem častejších problémov s detonačným spaľovaním trpeli napríklad aj na karbonizáciu), kým Zafiry (a aj ďalšie modely značky Opel, napríklad Merivy) mali nepriamy vstrek - stále však platí, že ani tieto motory nie sú vzorom spoľahlivosti.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira Tourer 1.4 LPG , 2018

Príspevok od používateľa tuninka »

Michal, keď čítam tvoje príspevky, tak mi to pripadá že máme do činenia s AI, máš prejav ako chat GPT ..... nič v zlom, len mi to tak napadlo :2f93:
-michal-
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 19.04.2021 10:28
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Zafira Tourer 1.4 LPG , 2018

Príspevok od používateľa -michal- »

To je skvelé, doteraz som si to nikdy neuvedomil, ale v podstate je to pravda. :) Je to asi profesionálna deformácia, v písomnom styku sa vyjadrujem dosť stroho a oficiálne (okrem toho sa nerád zapájam do nekonečných "výmen názorov" v diskusných vláknach, ktoré aj tak k ničomu nevedú), takže sa radšej vyhýbam emocionálne podfarbeným príspevkom a dávam prednosť obsahu pred formou... Beriem to však ako kompliment, ďakujem, pobavil si ma. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných