Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa oco13 »

Posúva sa, ale neopravnene - 2010 je oproti 1980 znova kozmická loď - len tam je prúser že na 80te roky už nekúpiš ani len spotrebák.
Tí čo sa tomu rozumejú vedia, že autá spred 40 rokov boli blbuvzdorné ako železná gula , len naše požiadavky na komfort a výkon , požiadavky unie na spotrebu a ekologiu nás dostali do tejto žumpy kde sme teraz.
Takže? kto chce kam pomôžme mu tam a ako vraví NagyVodražka - každý si je strojcom svojho šťastia. Aj ten pán s Q7 3.0 tdi - si ju môže postaviť na dvor ako kurín a zase jazdiť ako jeho tato na filcke. https://forum.autobazar.eu/viewtopic.ph ... 2#p1014022 :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa mhlavaty »

autolaik...Musí sa posúvať.Po prekročení určitej doby sa zmenšuje šanca že danú motorizáciu vie niekto opraviť.Darmo bol motor Mercedu z K Jetronicom výborný,alebo dielsle z radovými čerpadlami,dnes by si jeden nohy zodral kým by našiel mechanika ktorý si pamätá.Videl som ako sa rozšírily zreničky pánovi ktorý bol na STK z Volgou 21 keď som mu povedal že tie prvé spodové motory by som aj dnes opravil zo zaviazanými očami.Je plných 50 rokov keď to človek robil denne na vojne (r.71 GAZ 69) celé dva roky.Takže čosi sa znova stáva neznáme a hranica sa posúva.Plne z názorom súhlasím že r.2010 je +- prelomový a kdesi tam skvelé veci vytlačili veci prekomplikované.Dnešná technika je úžasná,ale neskutočne prekomplikovaná,takže kto sa denne neposúva v poznaní,je už zajtra iba truhlík čo dosť dobre nevie čo robí.Výrobcovia dobre vedie čo za majstrov ich techniku opravuje,a vyberá im z rúk práve tú na premýšlanie ťažkú oblasť a presúva diagnostiku do on line režimu.Za niekolko rokov sa ukáže či to bola rozumná vec,pretože už teraz je to opravárenstvo typu ...nahrali sme vám tam nový soft,pojazdite,uvidíme.Celé zle.Horí doslova celý svet,a zelený tajtrdlíci idú zachraňovať mililitrami a miligramami svet,pretože tí čo niečo zmeniť môžu ich majú na saláme.A čím viac sa doprava spomaľuje,tým viac šalie každý blázon za kW výkonu.Lebo v kolóne zaváži
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan sice pomiesam hrusky s jablkami,no za seba napisem ze zatial nelutujem kupu vitary (2016) ani lancera (2014)...oba s 1,6 benzinom bez turba a zatial klop klop iba tankujeme. Obe auta si myslim videl. No toto posledne co prislo do domu novy peugeot e208 ... to bol asi kop do vlastnej branky,tu uz veru strach mam. Uz som dokonca musel vyuzit aj sluzby zarucneho servisu. Ani nie v 20.000km.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ja neviem.
Vravíte aké sú super tie staré vraky.
Ale v inzercii nájsť auto s 500000 km a viac je zázrak.

Videl som len Toyoty čo mali 700000 km ale aj tam už to bolo dosť vidieť tie km.

Jednoducho auto má nejakú životnosť - cca 250000 km alebo 10 rokov.

Potom je to bezcenný vrak.

A dnesne auta (teda okrem pezotu) to zvládnu aj bez generálky a aj bez opráv.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných