Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Zdravím,

prosím Vás o radu ohľadom situácie, keď nemôžem po dvoch mesiacoch nejazdenia naštartovať svoje auto Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi 110 kW (A/T) r.v. 2007.
Auto je v garáži, skúšali sme naštartovať cez káble, naštartovať sa ale nepodarilo, motor resp. štartér iba točí ale nenaskočí, všetky kontrolky aj svetlá svietia, batéria je nová takže v tej to asi nebude.
V nádrži je nafta na 47 km.

Prosím Vás o radu ohľadom danej situácie a čo by to tak prípadne mohlo byť.

Ďakujem.
vykopanafosilia
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Padla nafta....?
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa Renova »

....a aká,ked je prázdna nádrž ? lol :4012:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa seven549 »

dojazd este 45km.to bolo ked sa to auto tam odstavilo.

najhorsie co moze byt pre stary dizel ked sa odstavi na dlhsi cas v garazi {nikto netusi co je to za garaz ci pre 50 rocnu ulozenku alebo klasicka vlhka garaz } a nadrz ostane sucha od dnesnej bionafty.nafta sa odparila,ostala len voda + biozlozka = vsetko sa zalepi.

uz len podla toho ze sa take auto odstavi v garazi bez paliva znaci ze tam penazi na servis niet.

cerstva nafta novy palivak a napumpovat naftu do vstrekovacov.len nie nekonecnym startovanim.ale mechanicky dat naftu do trubiek a vstrekovacov.
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa Northillus01 »

To seven549:

Zdravím, Ďakujem za reakciu,

auto je garážované na prenajatom stojisku v novej rezidenčnej garáži (viď. dole priložený link/obrázok), takže som nejakú zvýšená vlhkosť alebo neprimeranú teplotu nezaznamenal.

https://eu.zonerama.com/Pictures31/1165544

Auto som odstavil preto, lebo mám momentálne služobné benzínové, ktoré viac vyhovuje mojim súčasným kratším trasám, chcel som svoj diesel ušetriť týchto krátkych ciest.

Čo sa týka servisu a starania sa o Opel, nikdy som na ňom nešetril, minulý rok investovaných cca 1.300 Eur na všetko čo bolo treba servisovať (výmena časti výfuku, nový alternátor, STK+EK, komplet výmena bŕzd).
Predtým bežný pravideľný servis (olej, nová batéria atď.), auto vždy garážované a vždy tankované iba OMV MaxxMotion Diesel (mám toto auto rád).

V posledných 2-3 rokoch (do júla 2022) jazdené s autom takmer každý deň, nikdy žiadny problém so štartovaním (resp. iba raz v roku 2020, keď bola slabá batéria po výnimočných 5 dňoch nejazdenia, čo sa vyriešilo štartom cez káble a následnou kúpou novej batérie, odvtedy štartovanie zase O.K.).

Čo sa týka odparenia nafty nie som si istý, či je to možné pri daných podmienkach resp. odparí sa nafta (OMV MaxxMotion) v objeme cca 3 litrov za 2 mesiace v novej garáži za daných podmienok ?
Skôr ma napadli žhaviče alebo naozaj neviem.

Samozrejme môžem naliať novú naftu, vymeniť filter ale mechanicky dať naftu do trubiek a vstrekovačov to sa robí ako ? :)

Ďakujem.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa martincichy »

Nafta sa neodparí ako benzín. Nafta sa rozdelí na frakcie. Biozložka sa oddelí a zatuhne. Spôsobuje to problémy.

Nalej do auta 10-15 l nafty. Máš prázdnu nádrž. Ak to nepomôže, budeš musieť meniť palivový filter.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa das »

Stoji jedno auto naftove uz v podstate 2 roky, raz za 3-4 mesiace sa nastartuje ak je bateria na prvy tuk. Nafta v nom stoji odkedy stoji to auto.

Pokial sa dobre pamatam je v takom opli podavacie cerpadlo, zacne pracovat? ak nepojde podavacie nebude ani tlak pre start.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa oco13 »

Stoji jedno auto naftove uz v podstate 2 roky,
Das - ale stojí s 3 litrami nafty v nádrži?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa das »

Aj tamto je na rezerve.

Co urobis pri takom probleme ked nemas nic, kupis hlavne naftu 10 litrov, otocis kluc ci ide podavacie cerpadlo ked to ma, ak ma a nejde nepojde ani nastartovat, ak ide otocim parkrat klucom aby to cerpadlo natlacilo naftu do systemu, skusim startovat /nevies si pozriet cez diag co robi tlak v systeme/ tak ine neostava, ak nejde skusim dat dole kryt z motora a ak je pristup trosku povolim trubku na privode k vstrekovacu a zacnem startovat co sa udeje na privode nafty ku vstrekovacom, ak mi tam zacne vznikat tlak ale ze tlaci naftu nasilu odtial von viem za sa tam nafta dostane a nastaruje alebo odtial je este dalsi problem ci na regulate/och, vstrekovaci.

Ak to chces riesit samostatne co ti ostava? len ako prve zistit ci sa vobec dostane nafta ku vstrekovacom.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa seven549 »

das napísal: 21.09.2022 06:34 ak nejde skusim dat dole kryt z motora a ak je pristup trosku povolim trubku na privode k vstrekovacu a zacnem startovat co sa udeje na privode nafty ku vstrekovacom,

presne toto poskodzuje tie vstreky tocenie starterom a skusanie ci tam nafta je.co tak dat rovno naftu palivaku cerpadlu vstrekom a az tak startovat?

suche jazdene commonrail naftove cerpadlo ktore zacne driet steny pumpy,nema podtlak aby potiahlo naftu z nadrze.je to len rotor a stator ako elektromotor.roztoci sa rotor a bude pilovat steny statora.pokial je to suche nema sancu vytvorit podtlak.ako stara studna niekde na poli.nenalial si do nej vody z hora,nepotiahla z dola nic.

jednoznacne to nema naftu inac by motor aspon chytil a chcipol.preco nemaju naftu vstrekovace a cerpadlo ---- nech si domysli kazdy ako chce.
Naposledy upravil/-a seven549 v 22.09.2022 00:03, upravené celkom 3 krát.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa seven549 »

Northillus01 napísal: 20.09.2022 13:49 auto vždy garážované a vždy tankované iba OMV MaxxMotion Diesel (mám toto auto rád).



Ďakujem.
a ja mam svoje dizle rad a len 2x za zivot som dal nieco ake ako max motion alebo shell super dizel 100 voltovy.

ak odstavujem auto pretoze napr ide zima a jazdim druhym stoji aj 4 mesiace bez pohybu v garazi.zapojim autobateriu a chyti to na lusk akoby sa nic nedialo.no vzdy je tam min 3/4 nadrze nafta tesco alebo slovnaft vzdy ta najlacnejsia + vif.

take by ma ani nenapadlo nechat moj prvy no uz stary dizel ktory ma 16 rokov cez 450 000km stat na prazdnej nadrzi.keby som to nechal bez paliva to je automaticky velky problem.moje nema el cerpadlo v nadrzi.

uz sa ti stalo ze si vymenil palivak a nenalial si do neho naftu?ak nedas filtru palivo motor nepojde.a z nadre nema sancu potiahnut ten bioprodukt pokial el pumpa nejde.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa das »

Napisal som niekde, ze to ma niekto tocit dookola do mrtva bez nafty? Ukaz mi kde? Myslis, ze ked nalejes do filtra naftu a nefunguje podavacie cerpadlo pre vysoky tlak motor pojde? Ak ma, co bola prva otazka? Nech si domysli kazdy ako chce, preco to nevysvetlis? Vsak mi to povedz. Ak ma naftu vsetko od podavacieho cez vysokotlake az po vstreky, je start istota? Ak ma naftu vsetko od podavacieho cez vysokotlake az po vstreky, je tlak v rampe, vsetky regulatory a vstreky su v najlepsom poriadku je start istota?
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa brona76 »

1.9CDTI ma na 100% podavacie cerpadlo.Nabil by som baterku,dolial naftu a musi ist.
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa Northillus01 »

O.K., takže dolejem 10 l nafty z kanistra, otočím pár krát kľučom a následne skúsim štart.

Otázka je taká, či to môžem rovno takto skúsiť tzn. doliať a štart bez žiadnych iných úkonov (ako napr. výmena palivového filtra), pokiaľ je to daný nedostatok nafty na štart ?

Podávacie čerpadlo v tomto aute pokiaľ viem je.

Nechcem si spraviť ešte ďalšiu škodu :189:

Ďakujem.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa seven549 »

ci to cerpadlo bezi musi vediet majitel auta.a zisti to usami.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní