Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Príspevok od používateľa autolaik »

Mal som Céčkový caravan cca 8 rokov a presne tak..pohodlny velky kombik no nemotorny na malych parkoviskach (x krat v hlave hovorene pri parkovani "tak ani sem nie,ani tam nie" ...ked sa uvolnilo nejake miesto na parkovanie :)

A brzdy... 2x sa mi podarilo zvlnit kotuce,neviem preco ale to sa mi pred tym ani potom nestalo ani na jednom vlastnenom aute.

p.s.
problem s MAP senzorom (senzor plniaceho tlaku) si nemal nikdy?
U mna sa ten problem zopakoval dost casto,az u M.Hlavateho tuna z fora ktory objavil nejaky maly upchaty kanalk niekdy pri egr ventile ten problem vyriesilo.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Príspevok od používateľa peterson999 »

uf taky opis som ani necakal :-)
bol som zvedavy lebo mne sa 1.9jtd 110kw hned pozdavala (AR 156) islo to krasne, takto si predstavujem naftožruta ked uz musi byt naftožrut
za mna jeden z najlepsich TD motorov na svete ak nie rovno najlepsi (8V je vacsi nezmar ale nema gule)
mas stastie ze tam osadili Aisin japonsky automat, lebo ak by bol iny, asi by si spokojny nebol pri cvakani opravy ...
velmi dobra kombinacia, asi aj dobre odladene ked si spokojny
aisin ma tusim aj Laguna
ak by som chcel naftovy automat tak idem do JTD + Aisin, lepsie rozhodnutie si uz nemohol urobit. Az mam chut ten Opel niekedy vyskusat (vlastnit nie na kurvitka ktore opisujes nemam naladu). Som rad ze si mal odvahu vypichnut ze si spokojnejsi s Oplom ako Grupakmi a Fordom, je to realne. Vacsia investicia bude ak by si chcel ponechat nastavitelne tlmice, tam pri 4ks naraz horko zaplaces a nasledne das asi obycajne
ale urcite tie nastavitelne budu parada a radost pokial funguju - ich cas sa asi blizi... Ale aj na toto mam recept, jeden panko ich repasuje tak mozes nechat kontakt na seba do SS a posleme aj ja tebe
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mhlavaty napísal: 07.02.2022 18:12 Myslím že bolo zbytočné niečo písať pretože nič nebolo pochopené
Nuz kazdy si vyberie to svoje, niekto perly a niekomu stacia aj pomyje, ci uz je to nepochopenim citaneho alebo vnutornym prednastavenim a len cakanim na potvrdenie si niecoho, co mu bolo povedane ako prve, s tym ze slepo verim a ina pravda existovat nemoze...... a co sa nehodi do kontextu jednoducho vytesnim....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslel som zadávateľa.Dobre že to nevysvetlíš od vzniku vesmíru aby si bol na konci dňa tam kde si začal
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...pud sebazachovy u cloveka nepusti a tak automaticky,ked odchadza s novymi brzdami dupne na ne,aby ich vyskusal,/mam tu vyhodu,ze musim prejst par krizuvatiek,semaforov,ostrych zakrut/ a nez pridem domov,tak su vlastne otestovane...a to stači...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Príspevok od používateľa xentry »

Prva podmienka ked ma dojst k spravnemu "zabehnutiu" brzd je ze musia byt po oprave v stave akoby teraz vysli z linky. Nechodi valcek, krizuje dosticky, zadrhavaju sa, nie je spravny tlak v systeme, nieco nie je ok s tym sa po oprave u akeho kolkovek nasledneho postupu nerata, po kazdej oprave cohokolvek sa rata s perfektnym postupom po oprave nie polovicnym alebo "asi tak nejako alebo vsak dame stare tesnenie, nedodrzime postupy po oprave. Nieco nie je ok nemam spravny vysledok, je vsetko ok vtedy ho mozem ocakavat hned. Ani testovacia jazda servisu nemoze prebehnut stylom, ze idem vyskusat ci som vsetko spravil dobre, to ma byt dobre, vsak idem von s cudzim majetkom s tym ze uvidime ci brzdi? Ja mam trosku iny typ brzd plne elektronicke, neaktivujem ich po deaktivacii kym nie su 100 percent ok, nieco ako vzduch v systeme je neakceptovatelny, je na zistovanie samostatna procedura cez diagnostiku, na 0,1mm stlacenia pedalu v niektorych postupoch "strasna" procedura, brzdi kazde koleso samostatne podla potreby presuva to zpredu dozadu zo strany na stranu kazde koleso samostatne atd. atd. Nemam vobec priamu odozvu ako u normalnych brzd od brzdoveho pedalu, nie je priamo spojeny na odozvu co sa deje dalej za nim laicky povedane, je tam simulator protitlaku na brzdovy pedal, a hned po vymene kotucov a dosticiek ale ze hned napriek tomu, ze je to komplet elektronicke bola jasna sprava "kamos" toto bude brzdit lepsie od prvej sekundy. Vie to ako poruchu oznacit zadrhavajuci sa brzdovy valcek v strmeni, je to system uvedeny do prevadzky 20 rokov dozadu. Tak sa neserte, ze toto vznikne teraz, ze auto po oprave horsie brzdi s novym ako so starym, nemozem ho pustit von.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Príspevok od používateľa peterson999 »

volal mi dnes stary mechanik - pytal sa na kodovanie vstrekov a spomenul ze videl ako mladi mechanici menia brzdy... Ze dal dole stary kotuc, pod nim chrasty, dzig novy kotuc, platnicky nahodene, nic neskusal, nemazal, neprebrusoval ani nepozrel ci volne chodia proste jebs ich tam tiez a cela vymena za 3 minuty hotova :40bd:
Hovori ze sa nemohol pozerat
Nova doba mu hovorim
Mne naposledy menili zadne kotuce, dosky, hovorim uz to urobte poriadne aj vyskusajte ...

HAHAHAHA chytim rucak, hovorim robis si prdel nie ??? Do polky isiel bez odporu tak sa pytam co myslis bude mi toto brzdit v kopci ??? Ze jaj, no, hmmm....
Odisiel som a o chvilu dym - horia mi dosky ...
Sa čudujem ze tu nie je viac ublizeni na zdravi, mal by sud prihliadat na okolnosti a dat polahcujucu okolnost, brat to ako pokus o vrazdu v stadiu pokusu a mna ze som sa branil :40bd:
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Príspevok od používateľa lukoluky »

Vraj podla noveho zakona treba niektore opravy a brzdi typujem tam patrit budu tiez davat iba do servisu. Neviem iba ci po havarke alebo tak a ani netusim ako to skontroluju pri kontrole.

Kto skontroluje servisi? Mechanik je vystudovany tak ma papier ale to nieje zaruka ze praca je tak ako ma byt. To je len predpoklad.

Ale ja urcite to nikomu do ruk nedam.

Inak uz je tyzden uz by to mohlo byt zabehnute ci?
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Zdravím,

takže som prešiel s novými brzdami cca 1100 km, a... auto brzdí tak ako predtým resp. o niečo málo lepšie, predošle popisovaný stav slabého brzdenia sa zlepšil na funkčný stav.

Keď niekedy spravím meranie brzdového účinku, tak napíšem namerané výsledky, aby sme vedeli, čo si o tom "myslí" stroj, ale predošlý slabý účinok bŕzd sa mi rozhodne nezdal :) .

Brzdový pedál zaberá o niečo málo nižšie, ale tým že sa brzdný účinok zlepšil, tak to nie je nejaký problém a dá s s tým v pohode jazdiť.

Otázka je, či pri správne prevedenej výmene bŕzd a brzdnej kvapaliny je prijateľné mierne nižšie zaberanie pedálu, alebo je potrebné brzdy ešte odvzdušniť ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pri správne urobených brzdách musí byť volný chod pedála doslova minimálny.Len jedna z možností prečo je väčší je vzduch v systéme.
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan - nové brzdy zabehnutie

Príspevok od používateľa Northillus01 »

for autolaik

Ahoj,

problém s MAP senzorom (senzor plniaceho tlaku) som nemal (zatiaľ :) ), auto som kúpil v roku 2019 a zatiaľ okrem výmeny spotrebných vecí (olej, brzdy, žiarivky svetiel) som menil koncový tlmič výfuku a EGR ventil, takže pohoda.

Mal by som tiež vymeniť Swirl klapky, už s tým dlhšie jazdím a nefungujú vraj úplne O.K. (aj keď auto ide... super).

Ešte sa asi pred dvoma rokmi pár krát stalo, že sa zamli obe zadné dvere a otvorili sa až sa viacerí pokus centrálneho odomknutia (odvtedy je to už O.K., je tam trochu viac elektroniky, pretože plná výbava, zatiaľ tomu ale moc nešibe :cau:).




p.s.
problem s MAP senzorom (senzor plniaceho tlaku) si nemal nikdy?
U mna sa ten problem zopakoval dost casto,az u M.Hlavateho tuna z fora ktory objavil nejaky maly upchaty kanalk niekdy pri egr ventile ten problem vyriesilo.
[/quote]

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných