Autobatéria

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemusi to byt dokonale, ale je to stokrat lepsie ako nic. Pri takomto "jazdeni" by si rocne zlikvidoval dve baterie keby si ich neodpajal.

Jednoducha matematika : pri kludovom odbere 40mA to mame 40mA x 24 hodin x 31 dni = 29.760mA = 30 Ah MESACNE. Cize 60Ah baterka je za dva mesiace totalne vycucnuta v prdeli, a samozrejme ten postupny proces vybijania jej obrovsky skodi, za par dni sa dostane pod 12V a nemusime riesit "stav" 10V, 9V, 8V... 6V...

Coze dve, ale styri baterie by si odpisal kazdy rok.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Stará škola, mám odpájač batérie, za tri eura klasika odpojim - pól,tu je len jeden kabel ku kostre a tam aviácky odpojač odpoji bateriu. A zapnem primitívny systém dobijania z el siete.
Land rover freetak stal 27 dni na firme, a po nažhavení to dal na pol otáčky. Baterka mala vtedy asi desať rokov, vlani v zime
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Mp3 benzinova 1,6 vitara,ta nova s displejickom a roznymi elektrosomarinkami mi stala uz bez pohybu vyse 3 mesiace a nastartovala,sice s pomalym tocenim startera ale na 1.krat. Asi sa vie viac uspat :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

asi ano :) akoze cim jednoduchsie auto, tym vacsia sanca na prezitie takehoto. Audi A8, BMW7, Mercedes S neprezije stat 3 mesiace ani v divokom sne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných