su naozaj ople také fúriky?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vrabec
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 28.09.2007 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vrabec »

Len to nehovor v Česku. :3020: Taká je doba, veľké koncerny pohlcujú menších. A keď je VEĽKÝ BRAT v riti, tak trpia aj malí.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

navyše vývoj nových modelov financuje GM a preto tie autá ani nevyzeraju ako nemecké. celé je to pod americkým dozorom a aj preto kvalita vypracovania fordov a oplov sa nedá porovnať s inými nemeckými značkami. aj ked su možno niektoré posl. modely spolahlivé, to neviem posudiť, na mna posobia oproti iným značkám lacno. či už je to kvalita materiálov interieru, lacné a vrzgajuce plasty, tenšie plechy ako VW,bmw, mercedes. proste kategoria fiat, renault, ford, opel atd. ešte raz, možno su spolahlivé, možno niesu nechcem sa s nikým hádať, píšem len že na mna a aj na vela iných ludí čo poznám posobia lacno... :3bb6:
bbaa
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.03.2007 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbaa »

Moja skusenost s OPLOM - len dobra, mal som dve zafiry 2,0dti 100ps a jednu astru 1,7dti. Uz je to nejaky cas co som ich mal jediny dovod predaja bola absencia 6kvaltu (nová ho uz ma ale tie moje boli starsie modeli lebo vtedy este novy nebol) - na dialnici je uz auto pri 130kmh a vyssie dost hlucne vo vysokych otackach. Prvu som kupil s original 63tkm a predaval som o rok a mala 112tkm - no problem jedine semering od klukovky zacal tiect nieco pred 100tkm. Druhu zafiru som mal s origos 82tkm a predaval do roka so 120tkm - okolo 100tkm taktiez slizel ten isty semering. ( oprava priamo v opli do 800SK aj s pracou). astru som kupil origos 116tkm so serviskou a komplet prilozenymi fakturami o servise pocas celej historie auta - po kupe slo na prehliadku a vida - semering slizi :) Spotreba spickova a vykon 2,0dti dostatocny na velkost kasne a 100koni (auto sa od nuly bralo ale zato vysoke rychlosti uz boli vo vysokych otackach - F23 prevodovka)
Takze ziadne problemy s tryskami a cerpadlami a kedze novy majitelia sa nikdy neozvali tak asi k spokojnosti - ale tu astru ma kamararat a je full spokojny.
Ale ak niekto hani auta tak si treba zvazit ci tie auta kde odchadzaju cerpadla a trysky maju naozaj 108tkm ako bolo pisane vyssie. Nove OPLE maju naozaj statut kvalitneho nemeckeho auta - a to ze ich vlastni GM, znamena stale ze je to nemecke auto - alebo ich vyvyjaju niekde v USA z 8l motormi a dizajnom a´la autobus?
bbaa
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14.03.2007 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbaa »

petyy napísal:navyše vývoj nových modelov financuje GM a preto tie autá ani nevyzeraju ako nemecké. celé je to pod americkým dozorom a aj preto kvalita vypracovania fordov a oplov sa nedá porovnať s inými nemeckými značkami. aj ked su možno niektoré posl. modely spolahlivé, to neviem posudiť, na mna posobia oproti iným značkám lacno. či už je to kvalita materiálov interieru, lacné a vrzgajuce plasty, tenšie plechy ako VW,bmw, mercedes. proste kategoria fiat, renault, ford, opel atd. ešte raz, možno su spolahlivé, možno niesu nechcem sa s nikým hádať, píšem len že na mna a aj na vela iných ludí čo poznám posobia lacno... :3bb6:
Tak o tom interieri by som so svojej skusenosti pomlcal - opel ma masivny interier ktory sice posobi lacno a mozno je vysuchany skor ako ine - ale nevrzga a je super pripevneny, kdezto VW mozem nazvat hrkotac kde tapacire na dverach maju dve skrutky pod kluckou a tot vsjo . po obvode plastove cvoky co casom nedrzia ani h...nehovoriac ked ho treba zhodit uz to nic nedrzi. Na opli nikdy nic nevrzgalo a teraz mam mondeo 2004ku, v bezovej kozi a tapacir dveri pekne na utajene skrutki . nic nevrzga a sedacky aj po 150tkm vyzeraju ako nove - a pozrite tie passati s 120tkm ako sa im blistia sedaky. Ja som out of VW.
jerdna
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 10.05.2005 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerdna »

xxx
Naposledy upravil/-a jerdna v 14.06.2012 09:04, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

jerdna napísal:
petyy napísal:nebudem tu polemizovať o spolahlivosti Opla, ale vy čo tu píšete o Opli ako o najspolahlivejšej nemeckej značke, tak možete rovno napísať, že kia je najspolahlivejšia slovenská. OPEL NIEJE NEMECKA ZNACKA. je to americká značka. teda kedysi bola nemecká ale už dávno je vlastní koncern GM, predáva sa v roznych častich sveta pod roznymi inými názvami /napr.vauxhal/ a vyrába sa takisto v roznych častiach sveta. takisto ford nieje nemecká značka. to, že maju v nemecku velku pobočku ešte neznamená, že je to nemecká značka. ani sami nemci nepovažuju opel za nemecké auto. nemecké autá su podla nich len mercedes, audi, VW, Porsche, bmw...
v australii je napr. opel corsa ----holden barina :3035:
... to si dajte do googla vyhladať Subaru Traviq
migas
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29.03.2007 21:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa migas »

ja mam opel astra G1.6 16V od roku 2000,naj.114000km-zatial ziadna porucha...super spotreba 6l priemer.VLASTNA SKUSENOST
karenas55
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 23.05.2008 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karenas55 »

Ja nepíšem o značke Opel ako najspolahlivejšej nemeckej značke v dlhodobom horizonte,len som uviedol hodnotenia TUV za posledné obdobie a to si nevymýšlam,to by som tu mohol
uviesť,že Mazdu vlastní Ford a je americká,nie??
Nie to sú fakta v rámci hodnotenia a len citujem to čo zistili
povolanejší .Len som to uviedol v koncepte aká je Opel značka,
a že možno získavá na kvalite a že može byť aj horšia volba.
Viem,že s Oplami boli možno vačšie starosti ako s inými značkami a sú aj horšie volby ako Opel.
,ale to neznamená,že tá značka je mimo.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tie rebríčky spolahlivosti , treba brať s velkou rezervou, údaje sa týkajú určitého počtu áut, ktoré su servisované iba v autorizovaných servisoch... Sú 100-vky servisov ktoré opravujú miliony aut čo sú po záručnej dobe a ich sa na štatistiky , ktoré autá ich najviac navštevujú nikto neopýta... Po skončení záruky navštevuje autorizovaný servis 50% ludí a aj to skôr tých luxusnejších značiek (Audi , Mercedes, BMW ...) A kolko je takých čo chodia s 10 ročnýmí autami do autorizovaných servisov si veru netrúfnem povedať ale je to žalostne malé číslo... Stačí si pozrieť servisky dovezených 5-6 ročných áut posledný záznam býva vela krát 3 roky starý... :41c2: :41c2: :41c2:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ivko1 napísal:Tie rebríčky spolahlivosti , treba brať s velkou rezervou, údaje sa týkajú určitého počtu áut, ktoré su servisované iba v autorizovaných servisoch... Sú 100-vky servisov ktoré opravujú miliony aut čo sú po záručnej dobe a ich sa na štatistiky , ktoré autá ich najviac navštevujú nikto neopýta... Po skončení záruky navštevuje autorizovaný servis 50% ludí a aj to skôr tých luxusnejších značiek (Audi , Mercedes, BMW ...) A kolko je takých čo chodia s 10 ročnýmí autami do autorizovaných servisov si veru netrúfnem povedať ale je to žalostne malé číslo... Stačí si pozrieť servisky dovezených 5-6 ročných áut posledný záznam býva vela krát 3 roky starý... :41c2: :41c2: :41c2:
presne tak ivko ako si napísal :300f:
jouzsi
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 29.09.2005 11:31
Bydlisko: NZ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouzsi »

dodo185 napísal:
karenas55 napísal:Opel skončil v hodnotení značiek 3--7 ročných aut v rebríčku takto,
1.Toyota,2.-3-Mazda ,Honda,4. Opel,--14,Volkswagen,
takže ako značka uspel,ale každý model je poruchový osobitne,najspolahlivejsie auto roku 2007--Opel Meriva,kto si ho už kúpi,takže si vyber. :28b7:
Noze posli link na tu tabulku ... tuby som si teda rad pozrel :4090:
Len sa nesmej, lebo sa dosmeješ keď sa nájde a uvidíš ju...

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných