Potrebujem radu-kúpa auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

do tvojho cenoveho limitu sa nezmestis so servisom ani nahodou.

2.5tdi je prieserovy motor - nech sa nachadza v akomkolvek vozidle - vyzadujuci vela, extremne vela lasky... a ked nahodou este nevies, laska vyzaduje vela vela penazi :)

a totalne najhorsie na vsetkom je to, ze pred kupou nemas sancu objektivne ho skontrolovat. Ako su ohoblovane vacky... to zistis az ked prides domov.

v ziadnom pripade by som sa s limitom 7000eur nepozeral po superbe. Ani 2.5tdi, ani 1.9tdi. To auto hraje inu cenovu ligu. To ze vidis nejake vylietane najlacnejsie hajtry za 6500eur este neznamena ze ta celkovo nebude stat aspon 9000eur v prvom roku vlastnictva.

chapeme sa? proste ja by som s limitom okolo 7000eur zvolil nieco japonske (KLUDNE AJ BENZINOVE!) v cene okolo 3500 az 4500eur, ostatne odlozil na dlhodoby servis. Velmi jednoduche.

ale pozor, nemam patent na rozum cize volba napriklad mazdy626 alebo toyoty avensis (ktoru som tu neprezentoval) alebo hondy accord nemusi a nebude sediet kazdemu. Len sa PreZivehoBohaTaProsim nevydaj cestou 2.5tdi...
Besson
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 03.03.2010 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Besson »

Ďakujem za varovania a zrejme sa tym co vraviš aj budem riadit uz len pozerat a hladat...paci sa mi ta Mazda no kedze niektory vravia ze 2.0 diesel nieje velmi dobra volba a benzin nechcem určite
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Re: Potrebujem radu-kĂşpa auta

Príspevok od používateľa jalabert »

oldoss napísal:
Príklad neni toto moje auto ale čo takéjto Crome chýba
http://fiat-croma-combi.autobazar.eu/19 ... 36113.html
Cenovo zoženeš takéto auto za "pár" šupov tak vela štastia
Tak po tej Crome by som hneď skočil keby som na to mal:)
Veď to auto ako nové stojí od 20 000 eurolove...
Inak v tej cenovej hladine by som sa tiež prikláňal ku Stilu MW, okolo 5500 by sa dal zohnať fajn kúsok a ostane aj na údržbu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

2.0d v japonskych autach je vyborna volba z hladiska zivotnosti a spolahlivosti ; ano je treba objektivne priznat ze z hladiska vykonu, priebehu tociveho momentu a podobne su lepsie motory.

tebe sa jedna o spolahlivost = v tom zmysle som konstruoval odpovede. Prd makovy ti je platny superhyperturbomotor ktory je viac v servise ako doma pripadne ta len raz za rok prekvapi s vymenou commonrail cerpadla (zhruba tak 70.000 korun), vstrekovacov (tiez zhruba tak nejak), dpf filtra (priblizne polovica z tej sumy), kopcom elektroniky (ajaaaj, to zacne doba vymienacov v autorizovanych servisoch pokial nahodou trafia na to co mas zle)...

a to ze tomu motoru 15kW a 50Nm chyba k dnesnej urovni? No a? Aby si na tom isiel 130km/h to absolutne staci, to sa bat nemusis. Aby si vyfasoval 300eur pokutu za prekrocenie rychlosti a aby ti zobrali vodicak na dva roky to bez problemu staci tiez...

cize... rozhodnutie je na tebe. Nevnucujem ti mazdu, nevnucujem ti ziadne ine konkretne auto. Len ti objasnujem dovody ktore ma viedli k danym doporuceniam.
crocop
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 08.09.2008 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa crocop »

vrelo odporucam Octaviu combi 2 - 1,9 TDI...za 7 litrov uz mas nejaku 2006ku a to auto je velmi v pohode..aj jazdne vlastnosti aj servis/udrzba..a to najlepsie..na jednu nadrz dojazd 1100
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

za 7000eur nekupis oktavku2 z roku 2006 v diesli. Maximalne tak jednicku a aj to len dva kusy - teraz som vylistoval inzeraty. A viem si predstavit ako tie dva uplne najlacnejsie z toho rocniku neboli silno havarovane a stocene...

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní