Mitsubishi Colt 1.1i - vymena stredneho dielu vyfuku svojpomocou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Mitsubishi Colt 1.1i - vymena stredneho dielu vyfuku svojpomocou

Príspevok od používateľa Geofrey »

Ahojme,

mame Colta rok 2005, motor 1.1i, kupeny pri 30.000 km, teraz ma 178.000 a 17 rokov. Teraz som prvy krat menil strednu cast vyfuku, lebo odpadla - odhrdzavela. Je to slusna vydrz, v podstate vsetky diely sa zacinaju menit az po 150.000. Vyfuk som menil sam, boli problemy s demontazou samozrejme, vsetko zahrdzavene a tiez s utesnenim aftermerketoveho dielu, ale podarilo sa. Koho to zaujima, tu je video:



Pekne prosim profikov, majstrov, mechanikov aby toto preskocili, pretoze to bolo robene na parkovisku na dvore svojpomocou a teda isto to nezodpoveda standardom, na ktore su zvyknuti a povazuju ich za samozrejmost.

No snad to niekommu pomoze

Pekny den
G
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubishi Colt 1.1i - vymena stredneho dielu vyfuku svojpomocou

Príspevok od používateľa seven549 »

no dal si to ako slo.ja tomu hovorim polne podmienky

ale 17 rokov 178 000km a spodok auta --japonca-- bez hrdze?tak to auto zrejme nejazdi velmi po snehovej kasi.kebyze to auto zije v oblasti ako je svidnik stropkov uz je to auto davno po smrti.

alebo taky salzburg v rakusku -- ten je este horsi ako nase slovenske nasolene cesty,do 5 rokov je to skorodovane aj na streche.5 rocne premiovky co ziju v salzburgu uz nejdu ani sroby bez autogenu povolit na zadnej naprave.

no neviem kolko ta stal ten novy diel ale ja by som ten vyfuk este mal na aute min 4 roky.kupil by som len nejaku vyfukovu rurku o 1-2 mm vacsi priemer dlhu asi tak 6cm nasunul tie dve ulomene casti a pozvaralo by sa to ako nic.dnes je toho na vyber az az.cokolvek.akakolvek dlzka a priemer.

tak som riesil aj spletence na vyfuku.kupil sa o 1-2 mm priemerne vacsi a o 3cm dlhsi navarilo sa to a zije to dalej.
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubishi Colt 1.1i - vymena stredneho dielu vyfuku svojpomocou

Príspevok od používateľa storm525 »

Osobne by som to vyriešil spojkou výfuku, nemenil by som celý stredný diel výfuku. V prípade, že by to netesnilo, pridal by som tesniaci pastu na výfuky.

Napr.: (Podľa priemeru a potrebnej dĺžky)
https://www.autodielygafa.sk/products/spona-2508935

https://www.autodielygafa.sk/products/p ... ov-1910022
Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubishi Colt 1.1i - vymena stredneho dielu vyfuku svojpomocou

Príspevok od používateľa Geofrey »

storm525 napísal: 15.09.2022 05:03 Osobne by som to vyriešil spojkou výfuku, nemenil by som celý stredný diel výfuku. V prípade, že by to netesnilo, pridal by som tesniaci pastu na výfuky.

Napr.: (Podľa priemeru a potrebnej dĺžky)
https://www.autodielygafa.sk/products/spona-2508935

https://www.autodielygafa.sk/products/p ... ov-1910022
Vdaka za napady storm525, teraz, ked viem co tam japonci porobili - spony privarene k vyfukom, koliky navarene na rurach aby sa ten diel nekrucal a nemlatil do kasne... tiez by som dal to co Ty. Dobry napad.
Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubishi Colt 1.1i - vymena stredneho dielu vyfuku svojpomocou

Príspevok od používateľa Geofrey »

seven549 napísal: 14.09.2022 02:51 no dal si to ako slo.ja tomu hovorim polne podmienky

ale 17 rokov 178 000km a spodok auta --japonca-- bez hrdze?tak to auto zrejme nejazdi velmi po snehovej kasi.kebyze to auto zije v oblasti ako je svidnik stropkov uz je to auto davno po smrti.

alebo taky salzburg v rakusku -- ten je este horsi ako nase slovenske nasolene cesty,do 5 rokov je to skorodovane aj na streche.5 rocne premiovky co ziju v salzburgu uz nejdu ani sroby bez autogenu povolit na zadnej naprave.

no neviem kolko ta stal ten novy diel ale ja by som ten vyfuk este mal na aute min 4 roky.kupil by som len nejaku vyfukovu rurku o 1-2 mm vacsi priemer dlhu asi tak 6cm nasunul tie dve ulomene casti a pozvaralo by sa to ako nic.dnes je toho na vyber az az.cokolvek.akakolvek dlzka a priemer.

tak som riesil aj spletence na vyfuku.kupil sa o 1-2 mm priemerne vacsi a o 3cm dlhsi navarilo sa to a zije to dalej.

Auto jazdilo a jazdi cely zivot v zime v lete nonstop sneh, sol, vsetko. Tieto starsie colty maju vybornu antikoroznu ochranu, novsie rocniky uz ani nie, co mi hovorili na inych forach. No jasne ze Salzburg a tieto presolene oblasti nie. Ale u nas sa tiez soli.

A fkt celkom dobre napady tu mate, ja ked som pozeral na ten diel, tak ma ine ako novy nenapadlo, vsade je hlbkova korozia. O chvilu by som sa mohol valat pod autom zas...

Ale vdaka za napady, pouzijem hadam neskor inde.
Geofrey
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 25.08.2006 19:07
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubishi Colt 1.1i - vymena stredneho dielu vyfuku svojpomocou

Príspevok od používateľa Geofrey »

fuly napísal: 13.09.2022 21:28 ja by som zobral od teba aj krstny list! :40bd:
Robim len svoje stroje..
To video je hadam objasnujuce, ze s Coltami to nie je take hladke ako inde, napr. s Peugeot 306, ktory tam tiez mam. Tam su spoje klbove a ide to jedna basen s dielom toho isteho vyrobcu. Tu je extra hrdzavy bajonet , spony nejdu rozobrat a su bodovo navarene na vyfuku, aretacne koliky proti skruteniu dielu, ziadna slava. Ale tych 17 rokov je super. Povodna baterka sa menila po 16 rokoch a bola tam nejka noname fabricka... No, ale tebe zjavne vadia tie amaterske podmienky, skoda.
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubishi Colt 1.1i - vymena stredneho dielu vyfuku svojpomocou

Príspevok od používateľa storm525 »

Fulyho si nevšímaj, on je už medzičasom takmer maskot tohto fóra, neviem si pomôcť, ale mne stále evokuje toto (podobnosť čiste náhodná):

https://youtu.be/auq5xCyZQ4w
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný