Egr ventil treba ci netreba nastavit?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Egr ventil treba ci netreba nastavit?

Príspevok od používateľa pajtyi »

Dobry den.Poprosil by som o radu.Mal som problem so svietiacou check kontrolkou motora a padanim do nudzoveho rezimu.Dal som urobit dekarbonizaciu motora ale nepomohlo.Tak som vymenil egr ventil.Kontrolka po urcitych kilometroch zhasla a za tyzden sa znova neobjavila zatial.Moja otazka je ci to egr aj treba nastavovat cez diagnostiku neake zakladne polohy ako u benzinaka skrtiacu klapku? Je to euro4 a ma elektricky riadene egr. Z casu na cas motor zmeni zvuk v zatazi na taky ostry klepotavy zvuk ktory zmizne po vypnuti motora.Po dalsom nastartovani uz ide hladko.Je mozne ze vtedy robi regeneraciu dpf?
Jedna sa o male 7,5t nakladne vozidlo Mitsubishi Canter 3.0,diesel,107kw,rok 2008,euro4
A este otazka ze ak treba nastavit tak Delphi diagnostika to dokaze? Ma vsebe taku funkciu?
Mimochodom mal som to zatial napojene len na malej blutut diagnostike ktora pisala P0101 vahu vzduchu a P2279 Unik plniaceho tlaku vzduchu.Vaha je dobra lebo mam druhu na skusku a unik som nikde nenasiel.Ztohto som usudil ze pravdepodobne je mrtve egr ktore nezatvara a preto je tam nepomer vzduchu.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

EGR sa nenastavuje. Problém môže byť mimo neho...

Ale tak isto môže byť problém že EGR je náhrada a tie velmi často nefungujú ako originál ND
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Egr som kupoval original cez 400eur.Nahrada na toto vozidlo ani neexistuje.Tak som kludnejsi ak to netreba nastavovat.Je mozne ze pri regeneracii ma motor iny zvuk ztoho ked dostrekuje naftu po hornej uvrati do vyfuku? Inak pred 40 tis.km sa uz raz menil egr ventil v autorizaku ale unich tato sranda vysla na 1200eur.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Si pozri cez dignostiku kedy bola posledna regeneracia s porovnaj si okolnosti.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Dobry napad dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný