Mitsubishi Canter - brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Chlapi dakujem vam za rady.Skusim to vsetko prekontrolovat co sa tu popisalo.Akonahle budem mudrejsi tak dam vediet co to bolo.Ako vidim aj vy ste zvedavy co sposobuje tu neplechu
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Canter je v podstate Mercedes, skus mi poslat VIN nech sa skusim na to pozriet co tam presne a ako je ak sa podari alebo do servisnych manualov.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Canter s mercedesom ma spolocne to ze mercedes ich v europe predava a servisuje tak viem.Posielam vin: TYBFE85BE6DU14424
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Bohuzial nepomozem, v simulacii ma to nikde nepusti v DAS programe kde patri tento CANTER a v manualoch bieda, takmer nic. Ale je dost mozne, ze su pre fuso atd. specialne licencie.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Xentry nevadi.Ajtak ti dakujem ze si sa pokusil. Dnes som zatial stihol 3 veci no chyba bude niekde inde.
1.Je tam 12hadiciek a vyzeraju byt v poriadku a pod tlakom sa ani jedna nenapucala

2.Skontroloval som mechanizmus pedalu a volu.Je okolo 20mm chodu na prazdno ako je aj predpisane.

3.Spravil som viacero brzdeni do smyku aby zapracovalo abs a dopomohol som aj rucnou aby aj zadok siel do smyku aby zapracovala aj zadna vetva na abs a potom som spravil este jedno odvzdusnenie no ziadny vzduch uz nesiel a brzda sa nezlepsila.
Najblizsie zhodim vsetky kolesa a prezriem chod valcekov a vodiacich capov ako mi odporucil predajca odkoho som kupil hlavny valec.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Brzdove vedenie co vedie k/od ABS treba prepojit. Daju sa kupit rozne rozdelovace, rozvodky podla potrebneho poctu dier a typu pripojenia a neni to ani drahe, ved to byva zvycajne hlinikovy blok s dierami (bolo to na Skodovkach 120, Wartburgoch atd…), este aj na styrkolkach som to videl.
Ked kvapalina nikde neunika, HBV vymeneny bezo zmeny, tak ma napada jedine ABS hydroblok.
Nejaka hadicka sa nemoze “nafukovat“ takym mnozstvom brzdovej kvapaliny, co natlaci ten velky HBV.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Mastik29 to prepojenie vedenia si myslel natrvalo ci len na skusku zistit ci to abs sposobuje? Ak je abs vadne tak si ani nedokazem predstavit kolko to moze stat ked akakolvek prkotina na to auto stoji v stovkach eurach.Toto by mozno bolo v tisickach.Ako mne by nechybalo to abs.Viem jazdit aj beztoho.Len musim pozriet zapojenie lebo mam dojem ze zadna vetva ide z hlavneho valca dozadu do zatazoveho regulatora nad napravou.Potom sa vracia dopredu do abs bloku a znovu ide dozadu na brzdy.

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní