upchatý výfuk (tlmič)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

diagon
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06.01.2010 19:50
Bydlisko: Východ
Zdieľať na Facebook

upchatý výfuk (tlmič)

Príspevok od používateľa diagon »

ahojte,

Vyzerá to že mám upchatý tlmič výfuku ak by sa jednalo o klasický sériový tlmič výfuku tak ho vyhodím a kúpim nový ale mám tam športový tlmič Ulter Sport a len nerád by som ho vyhodil :41c2: .

Auto jednoduchý benzínový Japonec z 93 roku nabehané okolo 150 tis km originál (Colt 1.3) problém ktorý je spojený na 99% s tlmičom je že má vysokú spotrebu.

Ten tlmič Ulter sport nie je nový kúpil som ho pred rokom cez inzerát bol na Colte 1.8 GTi a predtým bol ešte na Focuse RS prvej generácie takže teraz je už na treťom aute ...
existuje nejaký spôsob ako ho vyčistiť ? nejaká chemikália alebo niečo podobné za rady ďakujem. :300f:
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Rozrezať, vyčistiť vnútro, opraviť, alebo vymeniť priečky, znova vypchať vatou, zavariť, nakonzervovať.
Ak nemáš skúsenosti s ladením výfukov - vyhodiť a zameniť za nový diel.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

Ulter sport? Sak to stoji par korun, kup novy a nespekuluj.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

As tak... Čo keď nie je upchatý spalinami (?!), ale je zvnútra komplet rozpadnutý alebo upchatý tlmiacim materiálom („vatou”)?
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

keď si ho kúpil tak že už bol predtým na dvoch autách tak neverím že stál viac ako 20€ a určite je už celé vnútro vypálené a rozsypané, aj ten športový výfuk má svoju životnosť
keď je upchatý vlastným vnútrom (vata, prepážky, ...) tak je najvyšší čas dať nový, keď je upchatý spalinami tak nejazdi na uhlie ale skús na benzín, keďže neexistuje aby si produkoval toľko pevných častíc aby sa ti upchal, možno pri nafťákoch sem tam katalyzátor ale to je iná vec

zvýšenú spotrebu môže spôsobovať millión iných vecí, napr. zlá lambda
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

tieto polske vyfuky nemaju dlhu zivotnost a pretu sa aj lacne. Kup druhy.
diagon
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06.01.2010 19:50
Bydlisko: Východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diagon »

dik za rady
asi pred rokom keď sme priniesli ten výfuk z Bardejova asi za 60 € tak keď ho mechanik privaroval na auto tak oco hneď popritom keď už bolo auto u mechanika dal nastaviť aj motor lebo sa mu zdalo že na 4 stupni slabo ťahá do kopca :) po prestavení motora síce motor teraz ťahá kopce na 4 stupni dobre ale aj žere dosť :). A tak sa oco rozhodol že dá auto nastaviť naspať na originál hodnoty lenže ty čo nám to dávno nastavovali už software na to auto nemajú a ani nikto v okolí ale viacerí ľudia od áut sa vyjadrili že to môže byť výfukom. Ináč oco si všimol vyššiu spotrebu auta hneď po navarení výfuku ale zároveň presne v tom čase bol aj motor prestavení na iné hodnoty ako sú originál hodnoty. Ja by som určite prvo pozrel nastavené hodnoty motora a až tak riešil výfuk , lambda a katalyzátor sú v poriadku. Také niečo ste počuli že naštartovať auto a priložiť ruku na koncovky výfuku a ak sú veľmi horúce tak je problém v ňom ak je všetko v poriadku tak ma neutrálnu teplotu. No ten výfuk, koncovky sú dosť horúce ...
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

jak vies ze lambda a kat su ok ? mal si ich vybrate vonku ? ked si si tak isty ?
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

diagon napísal:po prestavení motora síce motor teraz ťahá kopce na 4 stupni dobre ale aj žere dosť
a sme doma...
riecan
Príspevky: 188
Dátum registrácie: 27.10.2009 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa riecan »

a čakal si,že keď dáš "športový" výfuk tak nebude žrať viac? :40bd:
dal si si nastaviť motor ? a ako? lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných