Svieti kontolka palivového čerpadla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomi1981
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 18.04.2007 09:31
Zdieľať na Facebook

Svieti kontolka palivového čerpadla

Príspevok od používateľa tomi1981 »

Po studenom štarte sa v priebehu jazdy počas prvých pár minút občas rozsvieti kontrolka pal. čerpadla ... keď sa pre zmenu motor zohreje na prevádzkovú teplotu tak nejak sa mu nechce rozbiehať(dostatočne pružne) akoby s výkonnostným deficitom v istých otáčkach motora - Môže to byť spôsobené palivovým filtrom? ..alebo?...Poradíte? Vďaka...
auto Mitsubishi - kód motora je 4G93
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

Samozrejme,vymenit palivovy filter,ci kedy si ho menil?resp minimalne odkalit ak to ma odkalovac,kontrolka signalizuje pritomnost vody alebo kalu.!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kontrolka palivového čerpadla? :41c2:

4G93 je motor 1,8 - teda napr. Carisma a tá žiadnu takú kontrolku nemá.

Takže:

1. aké auto máš? (to si mal napísať automaticky!)
2. ako vyzerá tá kontrolka? (ideálne odfotiť)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Jediná kontrolka, ktorá môže pripomínať čerpadlo je Check engine.

[img]http://image.hondatuningmagazine.com/f/ ... -light.jpg[/img]

Tak, že je to Galant som sa dozvedel cez SS. Ešte tak ročník a bude to hádam konečne kompletné... Aj keď predpokladám, že je to model pred žralokom - teda do '96. Ale ten zasa nemá kontrolku s piktogramom, ale nápisom CHECK ENGINE.

Bože, ľudia, je to naozaj taký problém napísať kompletné údaje na prvýkrát? Chcete od iných poradiť, ale napíšete mám zelené auto a voľačo mu je. Poraďte! :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Autor témy síce komunikuje cez SS, ale ja napíšem odpoveď sem aj pre ostatných:

Takže som sa trafil a je to táto kontrolka, aj keď podľa manuálu by mala byť textová. Možno je to novší ročník...

[img]http://files.myopera.com/cicmanec/album ... engine.jpg[/img]

Je to kontrolka diagnostiky, elektroniky motora, emisií a pod. Môže signalizovať milión problémov - pri trhaní by som to ale videl buď na ten filter (aj keď neviem či ho vôbec má a nie je súčasťou palivového čerpadla v nádrži a keďže ide o benzínový motor tak vodu a odkaľovanie a podbné „vymoženosti” by som neriešil), ale skôr na problém so spaľovaním a so zmesou - sviečky, káble... - lambda vyhodnotí nejakú nezrovnalosť v zložení výfukových plynov (napr. pri vynechaní zážihu jednej sviečky) a zasvieti kontrolku motora. Začal by som kontrolou sviečok (aký typ a značku tam máš (do Mitsubishi jedine NGK alebo Denso), kedy boli naposledy menené, vytiahni fajku a skontroluj či nemáš poškodené tesnenie a sviečku zaliatu olejom atď.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

presne ako uviedol cicmanec, neviem preco si mnohí myslia, že je to kontrolka palivového čerpadla. popravde taku ani nepoznám. ak sa rozsvieti tá kontrolka, znamená to pre teby, že auto treba pichnuť na diagnostiku a zistiť, prečo to signalizuje, Je to UNIVERZALNA KONTROLKA pre všetky chyby na elektrickom okruhu motora. A to, aka je to chyba konkretne treba zistiť na PC diagnostike!
tomi1981
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 18.04.2007 09:31
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa tomi1981 »

cicmanec napísal:Autor témy síce komunikuje cez SS, ale ja napíšem odpoveď sem aj pre ostatných:

Takže som sa trafil a je to táto kontrolka, aj keď podľa manuálu by mala byť textová. Možno je to novší ročník...

Obrázok

Je to kontrolka diagnostiky, elektroniky motora, emisií a pod. Môže signalizovať milión problémov - pri trhaní by som to ale videl buď na ten filter (aj keď neviem či ho vôbec má a nie je súčasťou palivového čerpadla v nádrži a keďže ide o benzínový motor tak vodu a odkaľovanie a podbné „vymoženosti” by som neriešil), ale skôr na problém so spaľovaním a so zmesou - sviečky, káble... - lambda vyhodnotí nejakú nezrovnalosť v zložení výfukových plynov (napr. pri vynechaní zážihu jednej sviečky) a zasvieti kontrolku motora. Začal by som kontrolou sviečok (aký typ a značku tam máš (do Mitsubishi jedine NGK alebo Denso), kedy boli naposledy menené, vytiahni fajku a skontroluj či nemáš poškodené tesnenie a sviečku zaliatu olejom atď.
Sviečky som vymenil pred cca 2 týždňami- sú tam NGK predpísané od výrobcu... mal som podozrenie na ten palivový filter-ktorý je umiestnený v motorovej časti, ale teraz dedukujem- je to na 99% lambda sonda. ČIže pôjdem každopádne na diagnostiku.
Ďakujem vám za príspevky :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných