Mercedes ML w164 Airmatic - nastavenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

faragova
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 07.08.2008 20:00
Zdieľať na Facebook

Mercedes ML w164 Airmatic - nastavenie

Príspevok od používateľa faragova »

Zdravim vsetkych odbornikov 🙂
mame mercedes ml w164 a stoji krivo
Potreboval by som poradit chcem nastavit vysku podvozku cez diagnostiku ale nemam ten pristroj na nastavovanie ktory sa upina o ramna tak mi napadlo ze nafukam pneumatiky na vyrobcom stanoveny tlak a odmeram vysku po stred blatnika na kazdom kolese. Len netusim kolko cm maju byt predne a zadne blatniky.vie niekto poradit v akej vyske to ma byt ? Dakujem
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes ml w164 Airmatic nastavenie

Príspevok od používateľa lorak777 »

to nie je take jednoduche...meria sa to bez pripravku od dol.okraja rafku po blatnik, ked to chces vyrovnat cez diagnostiku v garazi, ale kazdy nech zvlast, tolerancia by mala byt cca l cm...ale podla toho, co pises, tak to takto nerob a este sam, tam bude iny problem, nie len nahodny naklon auta, treba diagnostiku a niekoho, co tomu rozumie...tam moze byt 10 problemov...
alexej007
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22.12.2014 14:17
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes ML w164 Airmatic - nastavenie

Príspevok od používateľa alexej007 »

Hmm mohol si ako píšeš krivo zaparkovať, zajtra bude šikmo a neskôr padnute atd atd atd.
Napíš prosím aspoň, že kedy je krivo podľa teba.
Nájdeš ho tak ráno, alebo hneď po jazde, je to len na jednom kolese, či celé auto krivo, alebo hneď po jazde,alebo len predok, či zadok?
Ak by sa jednalo o môj šrot, lebo inak sa tá haveď nazvať nedá, tak by som išiel na diagnostiku, aspoň star a lepšiu, potom sa ukáže, či snímač svetlej výšky, alebo mech, tlmič atď, s telefonikom a apkou z číny spravíš prd a zamútiš si hlavu viac, ako máš.
Ale skúsenosť:
Ak máš ráno, alebo po jazdepadnutú kasňu na jedno koleso, tak vymeň rovno mechy v páre, ak chceš veľmi šetriť, tak iba ten jeden, no očakávaj ďalší a ďalší prd, ktorý auto pustí, kedy sa mu zachce.
Ak auto stojí ako píšeš krivo stále, ta snímač svetlej výšky, ktorý je na každom ramene zvlášť, a potom treba kalibrovať cez spomínanú dig a nivelovať.
Ak chceš mať akú takú istou s tým vrakom, tak sprav následovný postup.
Vymeň všetky štyri tlmiče mechy kompresor s rele a filtrikom na nasavanie, potom to zanes na diagnostiku chlapikovi, čo vie o čo sa jedná a potom sa vozíš, ale čakaj, že prdne automat, potom výmenník v strede V nejaký vstrek možno turno alebo vírky ozvú sa rozvody a môžem pokračovať, no ak ju miluješ, nie je čo riešiť.
Viem čo vravím, až na to, že z lásky je nenávisť ako keď som mal alfu.
alexej007
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22.12.2014 14:17
Zdieľať na Facebook

Re: Mercedes ML w164 Airmatic - nastavenie

Príspevok od používateľa alexej007 »

Možno bude len tiahlo či snímač pridretý alebo ulomený a máš po probléme a vozíš sa ďálej ako pán.
:3dcline:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných